4.8.2015 0 Comments

Podnikové procesy v Boltjes Group teraz riadi ERP QAD

Minerva Česká republika oznamuje rozbeh ERP QAD u výrobcu Boltjes Group v ČR a v Holandsku. Boltjes dodáva svoje výrobky do troch rôznych odvetví, ktoré majú vlastné špecifiká a požiadavky na podobu a vlastnosti rúrkových a profilových systémov.

Minerva Česká republika dokončila v júni 2015 projekt implementácie ERP QAD u výrobcu rúrkových systémov, spoločnosti Boltjes International spol. s r.o. a Boltjes Serial b.v., sídliacej v Červenom Kostelci, respektíve v Ermelo v Holandsku. Boltjes tvárni, ohýba, delí, spájkuje a zvára rúrky a profily pre automobilový priemysel, pre tepelnú techniku a priemyselné chladenie a lekársky priemysel. Boltjes v Českej republike zamestnáva približne 200 pracovníkov.

V minulom roku hľadal Boltjes Group do svojich závodov v Českej republike a Holandsku dodávateľa ERP systému pre výmenu existujúceho nejednotného systému, ktorý nepokrýval potrebné procesy a nepodporoval nadnárodné prostredie. Do výberového konania oslovil aj spoločnosť Minerva ČR. Vďaka silným nástrojom, funkcionalite QAD v automobilovom priemysle a strojárstve a referenciám, kde bolo možné sa presvedčiť, ako ERP funguje v praxi, sa Boltjes rozhodol pre riešenie postavené na ERP systéme QAD. Riešenie dopĺňa napríklad systém pre mzdy, evidenciu dochádzky a automatický zber dát čiarovými kódmi v oblasti výroby a distribúcie. Tu bude zákazník sledovať rozpracovanú výrobu, ale aj produktivitu práce. Pre pobočku v Holandsku disponujúcu obchodným zastúpením bol dodaný naviac modul CRM a samozrejme podpora holandskej legislatívy. Riešenie podporuje expanziu spoločnosti do ďalších krajín a Boltjes využíva funkciu nadnárodnej konsolidácie.

"Manažéri v Boltjes ocenili vlastnosti ERP QAD zodpovedajúce potrebám dodávateľa nielen v automobilovom priemysle, ale aj prístup Minervy.", Uviedol Ing. Ivor Poprach, PhD. konateľ spoločnosti Boltjes Group a dodal: "Po trojmesačnej rutinnej prevádzke môžem uviesť, že základné moduly fungujú. Pracujeme teraz na ďalších plánovaných funkciách, ako sú plošné úpravy noriem, controllingové výstupy a reporting KPI ukazovateľov. Celkový prínos je v súčasnej dobe markantný najmä v oblastiach úspory administratívy a spočíva tiež v nádeji, že QAD systém bude kopírovať vývojové tendencie neúprosných trhových požiadaviek tak, ako tomu bolo doposiaľ. Ako ojedinelý v českých pomeroch vnímam pozitívny prístup celého implementačného tímu firmy Minerva."


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá