Image
18.7.2014 0 Comments

Podľa analytičky bude Apple predávať iWatch za 300 dolárov

Blesk_podla analyticky.jpg Dohady okolo inteligentných hodiniek Applu sa množia. Na trh by sa mali uviesť v tomto roku a podľa odhadov analytikov sa ich v prvom roku predá 30 až 60 miliónov kusov.

Investičná banka Morgan Stanley vypracovala pre i Watch tri možné scenáre - jeden pragmatický, druhý optimistický a tretí najhorší. Uvažuje aj o tom, ako by prijatie iWatch na trhu mohlo ovplyvniť cenu akcií Applu.

Podľa analytičky Katy Hubertyovej Apple stále stavia na vernosti používateľov značke. Tomu chce prispôsobiť aj predaje svojich hodiniek namiesto aktuálneho záujmu trhu ako celku o nositeľnú elektroniku. Pri predpokladanej maloobchodnej cene 300 dolárov by sa v prvom roku malo podľa pragmatického scenára analytičky predať asi 30 miliónov kusov. Cena akcií spoločnosti by sa v tom prípade mohla zvýšiť zo súčasných 99 dolárov na 110 dolárov.

Podľa optimistického scenára si to iWatch našliapne rovnakým tempom ako iPad a v prvom roku sa ho predá 60 miliónov kusov. Hodinky budú rýchlo prijaté spotrebiteľmi a zaradia sa do ekosystému Applu. Fanúšikovia tejto značky si zariadenie z oblasti nositeľnej elektroniky doplnia k svojmu iPhonu, iPadu, softvéru a službám spoločnosti. V tom prípade by sa cena akcií mohla zvýšiť o 20 až 30 dolárov.

Napokon najhorší možný scenár vychádza z toho, že iPhone stráca podiel na trhu a iWatch sa môže stretnúť s nebývalou ľahostajnosťou spotrebiteľov. Trh so smart hodinkami je už nasýtený a záujem spotrebiteľov o nositeľnú elektroniku upadá. V tom prípade by cena akcií Applu mohla klesnúť hlboko pod 100 dolárov.

O funkcionalite iWatch nie je veľa informácií, hovorí sa o fitnes funkciách a monitorovaní zdravia, možnosti bezdrôtového nabíjania, kompatibilite so širokou škálou aplikácií pre iOS a bezpečnostných funkciách, ako je uzamknutie v prípade krádeže či možnosť vyhľadania strateného zariadenia.

Zdroj: techtimes.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá