2.10.2012 0 Comments

Podľa IBM vzrástol útok na prehliadače a sociálne siete

Spoločnosť IBM publikovala výsledky pravidelnej polročnej správy o trendoch a rizikách v IT bezpečnosti X-Force 2012 Mid-Year Trend and Risk Report. Správa poukazuje na výrazný nárast útokov na prehliadače, opätovný nárast obáv o bezpečnosť hesiel pri využívaní sociálnych médií a pretrvávajúce problémy pri mobilných zariadeniach a firemných programoch BYOD (práca zamestnancov na vlastných zariadeniach, ktoré si nosia do firmy).

Aby ešte prehĺbila ochranu klientov pred bezpečnostnými hrozbami, spoločnosť IBM oznámila otvorenie nového globálneho centra pre IT bezpečnosť v poľskom meste Wroclaw. Ide o najnovšie z 10 bezpečnostných centier IBM na svete. Jeho cieľom je proaktívne pomáhať klientom zvládať bezpečnostné hrozby, vrátane poskytovania analýz v reálnom čase a včasných varovaní. Pravidelná polročná X-Force správa vychádza zo vstupov z globálnych bezpečnostných centier IBM, ktoré monitorujú viac ako 15 miliárd bezpečnostných prípadov denne pre približne 4000 klientov v 130 krajinách.

„Prostredie, v ktorom firmy fungujú, sa neustále mení. Je čoraz náročnejšie zabezpečiť citlivé informácie," povedal Kris Lovejoy, generálny riaditeľ pre bezpečnostné služby IBM. "Narušenie bezpečnosti - či už externé alebo interné - môže poškodiť povesť firmy, hodnotu akcií alebo viesť k odhaleniu tajných informácií. Náš tím bezpečnostných analytikov sleduje bezpečnostné udalosti a útoky, aby sme lepšie dokázali pomôcť našim klientom ostať o krok pred hrozbami."

Hlavné trendy, ktorým sa podrobne venuje X-Force správa:

a) nárast malvéru a zákerných webových aktivít. Útočníci sa zameriavajú na jednotlivcov presmerovaním URL alebo stránky, ktorú využívajú a považujú ju za dôveryhodnú, na infikované stránky. Rastú aj útoky typu SQL injection (napadnutie databázovej vrstvy vsunutím kódu) a vďaka rozširovaniu operačného systému Mac OS sa tieto systémy stále častejšie stávajú obeťou Advanced Persistent Threats (pokročilé a trvalé hrozby), ktoré doteraz boli rizikom pre platformy Windows.

b) nové hrozby v mobilnej bezpečnosti. Pre užívateľov inteligentných telefónov sú najväčším rizikom podvodné prémiové správy SMS. Problémom pre mnohé firmy je aj správne nastavenie bezpečnosti v rámci BYOD programov.

c) potreba zložitejších a ťažšie odhaliteľných hesiel. Prepojenie webových stránok, cloudových služieb a emailov je nepochybne pohodlné, ale užívatelia by si mali dať pozor na to, ako sú jednotlivé účty prepojené, na bezpečnosť hesiel a aké súkromné informácie poskytnú za obnovenie hesla.

d) pokračujúci trend zlepšovania internetovej bezpečnosti

Detailný popis zistení nájdete v samotnej správe X-Force 2012 Mid-Year Trend and Risk Report

Viac informácií o bezpečnostných riešeniach IBM nájdete na stránke
http://www-935.ibm.com/services/sk/sk/it-services/bezpecnost-a-sukromie.html?lnk=mhse


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá