2.10.2012 0 Comments

Podľa IBM vzrástol útok na prehliadače a sociálne siete

Spoločnosť IBM publikovala výsledky pravidelnej polročnej správy o trendoch a rizikách v IT bezpečnosti X-Force 2012 Mid-Year Trend and Risk Report. Správa poukazuje na výrazný nárast útokov na prehliadače, opätovný nárast obáv o bezpečnosť hesiel pri využívaní sociálnych médií a pretrvávajúce problémy pri mobilných zariadeniach a firemných programoch BYOD (práca zamestnancov na vlastných zariadeniach, ktoré si nosia do firmy).

Aby ešte prehĺbila ochranu klientov pred bezpečnostnými hrozbami, spoločnosť IBM oznámila otvorenie nového globálneho centra pre IT bezpečnosť v poľskom meste Wroclaw. Ide o najnovšie z 10 bezpečnostných centier IBM na svete. Jeho cieľom je proaktívne pomáhať klientom zvládať bezpečnostné hrozby, vrátane poskytovania analýz v reálnom čase a včasných varovaní. Pravidelná polročná X-Force správa vychádza zo vstupov z globálnych bezpečnostných centier IBM, ktoré monitorujú viac ako 15 miliárd bezpečnostných prípadov denne pre približne 4000 klientov v 130 krajinách.

„Prostredie, v ktorom firmy fungujú, sa neustále mení. Je čoraz náročnejšie zabezpečiť citlivé informácie," povedal Kris Lovejoy, generálny riaditeľ pre bezpečnostné služby IBM. "Narušenie bezpečnosti - či už externé alebo interné - môže poškodiť povesť firmy, hodnotu akcií alebo viesť k odhaleniu tajných informácií. Náš tím bezpečnostných analytikov sleduje bezpečnostné udalosti a útoky, aby sme lepšie dokázali pomôcť našim klientom ostať o krok pred hrozbami."

Hlavné trendy, ktorým sa podrobne venuje X-Force správa:

a) nárast malvéru a zákerných webových aktivít. Útočníci sa zameriavajú na jednotlivcov presmerovaním URL alebo stránky, ktorú využívajú a považujú ju za dôveryhodnú, na infikované stránky. Rastú aj útoky typu SQL injection (napadnutie databázovej vrstvy vsunutím kódu) a vďaka rozširovaniu operačného systému Mac OS sa tieto systémy stále častejšie stávajú obeťou Advanced Persistent Threats (pokročilé a trvalé hrozby), ktoré doteraz boli rizikom pre platformy Windows.

b) nové hrozby v mobilnej bezpečnosti. Pre užívateľov inteligentných telefónov sú najväčším rizikom podvodné prémiové správy SMS. Problémom pre mnohé firmy je aj správne nastavenie bezpečnosti v rámci BYOD programov.

c) potreba zložitejších a ťažšie odhaliteľných hesiel. Prepojenie webových stránok, cloudových služieb a emailov je nepochybne pohodlné, ale užívatelia by si mali dať pozor na to, ako sú jednotlivé účty prepojené, na bezpečnosť hesiel a aké súkromné informácie poskytnú za obnovenie hesla.

d) pokračujúci trend zlepšovania internetovej bezpečnosti

Detailný popis zistení nájdete v samotnej správe X-Force 2012 Mid-Year Trend and Risk Report

Viac informácií o bezpečnostných riešeniach IBM nájdete na stránke
http://www-935.ibm.com/services/sk/sk/it-services/bezpecnost-a-sukromie.html?lnk=mhse


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

PR: Cypherconf 2016

20.10.2016 00:08

IT konferencia o ochrane digitálnych informácií, hackingu a zneužívaní aplikačných zraniteľností sa uskutoční 3.11.2016 v Bratislave Prednášky pokrývajú aktuálne trendy vo webovej a mobilnej bezpečno ...

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Biznis

PR: PAM – správa privilegovaných účtov

19.10.2016 00:07

Prečo neukladať heslá v Exceli? Skratka PAM v nadpise znamená Privileged Account Management, čiže správa privilegovaný účtov. Takto sa zvyknú označovať nástroje na zabezpečenie a správu prístupových ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá