Image
5.2.2015 0 Comments

Podľa Hollywoodu je nedostupnosť legálneho filmového obsahu len výhovorka pirátov

mpaa_logo.jpg Viceprezident MPAA pre Európu, Stredný východ a Afriku StanMcCoy vo svojom nedávnom blogovom príspevku uvádza, že je len mýtus tvrdenie, že legálny filmový obsah nie je k dispozícii on-line. Vraj je to výhovorka často používaná pirátmi. Podľa McCoya najväčšie filmové štúdiá už urobili dosť na to, aby bol ich obsah legálne dostupný.

„Musíme zboriť mýtus, že legálny obsah nie je k dispozícii. Kreatívne odvetvia neúnavne experimentujú s novými obchodnými modelmi, ktoré poskytujú filmy, hudbu, televízne programy, časopisy, hry a ďalšiu tvorivú prácu spotrebiteľom," píše sa v príspevku. V Európe vraj existuje viac ako 3000 on-demand audiovizuálnych služieb.

Web TorrentFreak urobil rýchly prieskum pomocou stránky Findanyfilm.com, ktorá sa zameriava na obsah vo Veľkej Británii, a zistil, že v súčasnosti len jeden z desiatich pirátsky najviac sťahovaných filmov cez BitTorrent (Gone Girl) sa tu dá on-line kúpiť alebo požičať. Je to dosť slabý výsledok vzhľadom na to, že tu stále chýba možnosť predplatiť si najpopulárnejšiu videoslužbu Netflix.

Možno je trochu skresľujúce, že prieskum sa zameral len na filmy z posledného obdobia. Keby sa brali do úvahy napr. filmy od roku 2011, výsledok z hľadiska dostupnosti by bol zrejme priaznivejší. No väčšina filmových fanúšikov sa nezaujíma o minuloročné hity, chcú mať možnosť pozrieť si v pohodlí domova najčerstvejšie novinky. A v takomto prípade je pirátstvo často jediná možnosť.

Filmové štúdiá nepochybne urobili značný pokrok v sprístupňovaní obsahu on-line. A pravda je aj to, že mnohí dajú prednosť pirátskemu obsahu pred legálne dostupným jednoducho preto, že je zadarmo. No tvrdenie, že Hollywood urobil všetko na to, aby sa pirátstvo vykorenilo, možno takisto označiť za mýtus.

Zdroj: torrentfreak.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Návrat k faxom? Sedem hlavných bezpečnostných trendov na rok 2017

17.01.2017 00:10

Podľa spoločnosti GFI Software budú v oblasti podnikovej IT bezpečnosti v roku 2017 pokračovať trendy minulého roka, ktorý môžeme v mnohých ohľadoch považovať za prelomový. Prudký nárast ransomvéru, k ...

Bezpečnosť

6 trendov najbližších rokov. Umelá inteligencia odhaľuje hackerov, fog computing a kolaborácia v cloude

13.01.2017 00:18

Rok 2016 jednoznačne potvrdil, že súčasný svet sa mení a digitalizácia sa dostáva do všetkých oblastí nášho života. Napríklad rozšírená realita umožnila milovníkom Pokémonov nachytať si svoje obľúbené ...

Bezpečnosť

Pravidlá ochrany súkromia budú platiť aj pre WhatsApp, Facebook Messenger, Skype, Gmail, iMessage a Viber

12.01.2017 00:12

Stále viac Európanov komunikuje elektronicky. Na dennej alebo takmer dennej báze používa mobil na telefonovanie a písanie správ 74 percent Európanov. Internet denne využíva 60 percent a e-maily posiel ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá