Image
5.2.2015 0 Comments

Podľa Hollywoodu je nedostupnosť legálneho filmového obsahu len výhovorka pirátov

mpaa_logo.jpg Viceprezident MPAA pre Európu, Stredný východ a Afriku StanMcCoy vo svojom nedávnom blogovom príspevku uvádza, že je len mýtus tvrdenie, že legálny filmový obsah nie je k dispozícii on-line. Vraj je to výhovorka často používaná pirátmi. Podľa McCoya najväčšie filmové štúdiá už urobili dosť na to, aby bol ich obsah legálne dostupný.

„Musíme zboriť mýtus, že legálny obsah nie je k dispozícii. Kreatívne odvetvia neúnavne experimentujú s novými obchodnými modelmi, ktoré poskytujú filmy, hudbu, televízne programy, časopisy, hry a ďalšiu tvorivú prácu spotrebiteľom," píše sa v príspevku. V Európe vraj existuje viac ako 3000 on-demand audiovizuálnych služieb.

Web TorrentFreak urobil rýchly prieskum pomocou stránky Findanyfilm.com, ktorá sa zameriava na obsah vo Veľkej Británii, a zistil, že v súčasnosti len jeden z desiatich pirátsky najviac sťahovaných filmov cez BitTorrent (Gone Girl) sa tu dá on-line kúpiť alebo požičať. Je to dosť slabý výsledok vzhľadom na to, že tu stále chýba možnosť predplatiť si najpopulárnejšiu videoslužbu Netflix.

Možno je trochu skresľujúce, že prieskum sa zameral len na filmy z posledného obdobia. Keby sa brali do úvahy napr. filmy od roku 2011, výsledok z hľadiska dostupnosti by bol zrejme priaznivejší. No väčšina filmových fanúšikov sa nezaujíma o minuloročné hity, chcú mať možnosť pozrieť si v pohodlí domova najčerstvejšie novinky. A v takomto prípade je pirátstvo často jediná možnosť.

Filmové štúdiá nepochybne urobili značný pokrok v sprístupňovaní obsahu on-line. A pravda je aj to, že mnohí dajú prednosť pirátskemu obsahu pred legálne dostupným jednoducho preto, že je zadarmo. No tvrdenie, že Hollywood urobil všetko na to, aby sa pirátstvo vykorenilo, možno takisto označiť za mýtus.

Zdroj: torrentfreak.com


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Nové riešenie Esetu pre domácnosti chráni lepšie pred ransomwarom, špehovaním webkamery a postará sa aj o heslá

27.10.2016 00:18

ESET uviedol na trh nový rad svojich riešení pre domácnosti, ktoré reagujú na vývoj v oblasti bezpečnostných hrozieb. Súčasťou tohto radu je i nový produkt ESET Smart Security Premium, ktorý poskytuje ...

Bezpečnosť

Na obrovskom útoku DDoS sa podieľali kamery aj termostaty. Malo vraj ísť o odplatu

26.10.2016 00:00

Niekoľko kybernetických útokov na serverové farmy kľúčovej internetovej firmy v piatok opakovane narušilo prístup k veľkým webom a internetovým službám vrátane Twitteru, Netflixu a PayPalu. Manch ...

Bezpečnosť 1

Kybernetické útoky spôsobili výpadky na weboch Twitteru, PayPalu či Netflixu

24.10.2016 00:07

Kybernetické útoky vyradili v piatok dočasne z prevádzky alebo výrazne spomalili webové stránky spoločností Twitter, Paypal, Netflix, Spotify a ďalších. Výpadky či spomalenia zaznamenali v Európe a ti ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá