Image
5.2.2015 0 Comments

Podľa Hollywoodu je nedostupnosť legálneho filmového obsahu len výhovorka pirátov

mpaa_logo.jpg Viceprezident MPAA pre Európu, Stredný východ a Afriku StanMcCoy vo svojom nedávnom blogovom príspevku uvádza, že je len mýtus tvrdenie, že legálny filmový obsah nie je k dispozícii on-line. Vraj je to výhovorka často používaná pirátmi. Podľa McCoya najväčšie filmové štúdiá už urobili dosť na to, aby bol ich obsah legálne dostupný.

„Musíme zboriť mýtus, že legálny obsah nie je k dispozícii. Kreatívne odvetvia neúnavne experimentujú s novými obchodnými modelmi, ktoré poskytujú filmy, hudbu, televízne programy, časopisy, hry a ďalšiu tvorivú prácu spotrebiteľom," píše sa v príspevku. V Európe vraj existuje viac ako 3000 on-demand audiovizuálnych služieb.

Web TorrentFreak urobil rýchly prieskum pomocou stránky Findanyfilm.com, ktorá sa zameriava na obsah vo Veľkej Británii, a zistil, že v súčasnosti len jeden z desiatich pirátsky najviac sťahovaných filmov cez BitTorrent (Gone Girl) sa tu dá on-line kúpiť alebo požičať. Je to dosť slabý výsledok vzhľadom na to, že tu stále chýba možnosť predplatiť si najpopulárnejšiu videoslužbu Netflix.

Možno je trochu skresľujúce, že prieskum sa zameral len na filmy z posledného obdobia. Keby sa brali do úvahy napr. filmy od roku 2011, výsledok z hľadiska dostupnosti by bol zrejme priaznivejší. No väčšina filmových fanúšikov sa nezaujíma o minuloročné hity, chcú mať možnosť pozrieť si v pohodlí domova najčerstvejšie novinky. A v takomto prípade je pirátstvo často jediná možnosť.

Filmové štúdiá nepochybne urobili značný pokrok v sprístupňovaní obsahu on-line. A pravda je aj to, že mnohí dajú prednosť pirátskemu obsahu pred legálne dostupným jednoducho preto, že je zadarmo. No tvrdenie, že Hollywood urobil všetko na to, aby sa pirátstvo vykorenilo, možno takisto označiť za mýtus.

Zdroj: torrentfreak.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá