Image
31.10.2016 7 Comments

Počítače Mac vyjdú IBM v konečnom dôsledku lacnejšie ako nákup a správa Windows PC

Spoločnosť IBM začala prechádzať na počítače Mac v polovici roka 2015 a rýchlo sa stala jedným z najväčších firemných zákazníkov Applu. V prvom roku nasadila približne 30 000 počítačov Mac a zamestnanci si mohli vybrať, či chcú používať Mac alebo PC s Windows. Dnes je už v IBM nasadených 90 000 Macov a o podporu sa starajú piati admini.

Spočiatku sa predpokladalo, že počítače Mac sú podstatne drahšie ako Windows PC, ale za posledný rok firma zistila, že je to vlastne naopak. Počas ich štvorročnej prevádzky vraj IBM ušetrí od 273 až do 543 dolárov na každý Mac v porovnaní s PC. Ak sa toto číslo vynásobí 100 000, čo je počet počítačov Mac nasadených v IBM do konca tohto roka, ide o významné úspory. Tie plynú najmä zo skutočnosti, že Macy vyžadujú menej správy a nastavovania. Napríklad IT podpory sa dožadovalo len 5 % používateľov Macov, no v prípade počítačov s Windows to bolo až 40 %. Ak sa berie do úvahy skutočnosť, že pre Macy je k dispozícii veľa aplikácií vrátane kancelárskych zadarmo,  vyjdú vraj tieto zariadenia až trikrát lacnejšie ako Windows PC.

Obľúbenosť počítačov Mac medzi zamestnancami IBM stále rastie, až 73 % z nich chce, aby ich ďalší počítač bol Mac. IBM preto každý týždeň nasadzuje 1300 nových počítačov od Applu.

Zdroj: macrumors.com

computerworld.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

7 Comments

 1. MAC reakcia na: Počítače Mac vyjdú IBM v konečnom dôsledku lacnejšie ako nákup a správa Windows PC
  2.11.2016 21:11
  Pred dvoma rokmi som prešiel z WIN na MAC a už by som sa k WIN nevrátil. Primárne programujme a skoro každého koho poznám tak používa MAC až na pár výnimiek. 100 ľudí 100 chuti.
  Reagovať
 2. MAC reakcia na: Počítače Mac vyjdú IBM v konečnom dôsledku lacnejšie ako nákup a správa Windows PC
  2.11.2016 21:11
  Pred dvoma rokmi som prešiel z WIN na MAC a už by som sa k WIN nevrátil. Primárne programujme a skoro každého koho poznám tak používa MAC až na pár výnimiek. 100 ľudí 100 chuti.
  Reagovať
 3. MAC reakcia na: Počítače Mac vyjdú IBM v konečnom dôsledku lacnejšie ako nákup a správa Windows PC
  2.11.2016 21:11
  Pred dvoma rokmi som prešiel z WIN na MAC a už by som sa k WIN nevrátil. Primárne programujme a skoro každého koho poznám tak používa MAC až na pár výnimiek. 100 ľudí 100 chuti.
  Reagovať
 4. Slovensky software reakcia na: Počítače Mac vyjdú IBM v konečnom dôsledku lacnejšie ako nákup a správa Windows PC
  1.11.2016 17:11
  Funguje na Macoch, aj napr. Kros, Mrp a pod ? Asi nie, taj je to nepouzitelne...
  Reagovať
  • RE: Slovensky software reakcia na: Slovensky software
   2.11.2016 07:11
   V zivote si merobil s mackom a nevlastnil ho a vydel si ho 1x v zivote na zivo a budes tu trepat kokotiny o Mrpcku krore sa pouzivalo pred 15timi rokmi a dnes nikoho predpotopna aplikacia nezaujima :))) sa skus zamysliet pred tym jak pustis z huby hlupost.
   Reagovať
   • RE: RE: Slovensky software reakcia na: RE: Slovensky software
    2.11.2016 08:11
    Ja robim PC/MAC servis a zo skusenosti viem ze obe platformy maju svoje problemy. Dokonca som na Apple vyrobkoch nejaky cas fungoval. Apple ma bezkonkurencny marketing a preto vacsina "MAC positive" ludi zije v zaslepenosti bez kritickeho myslenia mysliac si ze APPLE je riesenie na vsetko - ale pritom je to len marketing ktory z pekny reci a krasnych obrazkov robi z ludi hlupucke ovecky - preto ste si vysluzili pomenovania ako iOvca a iDiot...Nechcem nikoho urazit, Apple produkty su v mnohych ohladoch naozaj kvalitne a dizajnovo spickove ale bit sa za nejaku firmu ktora zjavne predava predrazene a nafuknute produkty je za ludskou dostojnostou.
    Reagovať
 5. reklamné reči reakcia na: Počítače Mac vyjdú IBM v konečnom dôsledku lacnejšie ako nákup a správa Windows PC
  1.11.2016 15:11
  mám Maca ako aj moji kolegovia v IT firme a preto viem, že toto sú len marketingové žvasty
  Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá