Image
22.7.2014 0 Comments

Počet návštevníkov monitorovaných stránok prekročil 4 milióny

Blesk_pocet navstevnikov.jpg Počet používateľov navštevujúcich webové stránky zapojené do výskumu AIMmonitor prekročil v júni 4 milióny. Zo Slovenska pritom pochádzalo 3,2 mil. používateľov, zvyšných 800-tisíc bolo zo zahraničia. Vyplýva to z výsledkov výskumu, ktoré zverejnila poradenská spoločnosť Gemius.

V júni vykonali slovenskí internetoví používatelia na weboch zapojených do výskumu viac ako 1,3 mld. zobrazení stránok. „Najviac ich bolo generovaných na zoznamovacích serveroch, pričom táto kategória ako jediná presiahla počet 200 miliónov zobrazení, a to 217 miliónov," uviedla poradenská spoločnosť. Medzi ďalšie často zobrazované weby patrili spravodajské servery a domovské stránky portálov, ktorých návštevnosť sa pohybuje okolo 180 až 190 mil. zobrazení.

Podľa zverejnených výsledkov najviac času trávia používatelia na stránkach zoznamovacích portálov, a to takmer tri a pol hodiny mesačne. Na druhom mieste sa nachádza kategória domovských stránok portálov s dva a pol hodinami. Približne hodinu až hodinu a pol trávia slovenskí používatelia prehliadaním spravodajských portálov, stránok s e-mailmi a webov určených ženám a mamám.

Počet slovenských a zahraničných internetových používateľov navštevujúcich weby zapojené do výskumu z mobilných zariadení prekročil v sledovanom období 1,2 milióna. Medzimesačne to predstavuje nárast o takmer 35-tisíc používateľov. Slovenskí používatelia vykonali prostredníctvom mobilných telefónov a tabletov takmer 275 mil. zobrazení stránok. „Najviac času trávili používatelia mobilných zariadení na zoznamovacích serveroch, a to v priemere takmer štyri a pol hodiny mesačne. To je o jeden a pol hodiny viac ako čas strávený na domovských stránkach portálov, ktoré obsadili druhé miesto," uzavrela poradenská spoločnosť.

AIMmonitor je meraním návštevnosti členov Asociácie internetových médií a reklamných internetových médií, ktoré sa do projektu zapojili. Tento projekt sa oficiálne začal v januári 2007. Zadávateľom tohto projektu je AIM a realizátorom je spoločnosť Gemius S.A. v spolupráci s firmou Mediaresearch, a. s. AIMmonitor poskytuje dáta o návštevnosti a sociodemografické dáta.


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá