17.1.2016 0 Comments

Počet TV kanálov na satelitoch SES v roku 2015 rástol o 11,3 %. To je rýchlejšie ako trh

Spoločnosť SES(Parížska burza NYSE Euronext a Luxemburská burza: SESG) oznámila, že k 31. 12. 2015 vysielala cez svoju flotilu satelitov rekordný počet televíznych kanálov. Medziročne počet TV kanálov vzrástol o 11,3 % na 7 268. Celé odvetvie pritom rástlo len o 2 %. Ťahúňom tohto rastu bolo pokračujúce spúšťanie nových HD kanálov v Európe a Severnej Amerike a taktiež aj ďalšie rozšírenie podnikania SES na rozvíjajúcich sa trhoch. Takmer 60 % všetkých kanálov dostupných zo satelitu SES je teraz vysielaných v kompresnom štandarde MPEG-4.

Rozširovanie penetrácie HD kanálov naprieč všetkými trhmi zostáva pre SES dôležitou hnacou silou rastu. Počet HD kanálov obsluhovaných flotilou viac než 50 satelitov vzrástol o 18 % na 2230 kanálov, čo predstavuje 31 % z celkového počtu televíznych kanálov na satelitoch SES. Rast HD kanálov u spoločnosti SES je rýchlejší ako u zvyšku odvetvia, ktoré celkovo zaznamenalo 13 % zvýšenie na 6400 HD kanálov.

Celkový počet televíznych kanálov v Európe sa zvýšil o 9 % na takmer 2600 staníc, pričom ich celkový počet v Severnej Amerike zostal rovnaký, okolo 1800. Pokračujúce rozširovanie HDTV kanálov bolo hlavnou príčinou rastu, keď počet HD kanálov vzrástol o viac než 25 % na takmer 700 kanálov v Európe a o viac než 3 % na viac než 1200 kanálov v Severnej Amerike.

Rast počtu SES kanálov bol zjavný najmä v rozvíjajúcich sa trhoch, kde spoločnosť úspešne rozširuje svoju prítomnosť a sú pre ňu kľúčovým prvkom stratégie ďalšieho rozvoja. SES teraz prenáša takmer 2900 televíznych kanálov v množstve rýchlo rastúcich a rozvíjajúcich sa trhov, ako je Latinská Amerika, Ázia a Tichomorie, Stredný východ a Afrika (40 % z celkového počtu kanálov). Pre porovnanie, len niečo viac ako 2300 kanálov bolo v tomto regióne dostupných na konci roku 2014, čo predstavuje 25-percentný rast počas jediného roku. Zároveň došlo k zdvojnásobeniu počtu SES kanálov na viac ako 300.

Tieto trendy boli konzistentnými motormi rastu počtu SES kanálov - za posledné tri roky ich počet vždy každoročne rástol o 9 % a viac. V rovnakom období rástol každoročne o takmer 15 % taktiež počet HDTV kanálov vysielaných zo satelitov SES.

S ohľadom na budúcnosť SES zostáva v popredí komerčné zavedenia Ultra HD, čo predstavuje ďalší krok v kvalite vysielania a zážitku zo sledovania. SES bol prvým satelitným operátorom, ktorý zaviedol Ultra HD v Európe a Severnej Amerike a zaistil si dohody o kapacite pre Ultra HD, so siedmimi kanálmi, ktoré začali komerčne vysielať na satelitoch SES na celom svete v roku 2015 (v Európe to boli Fashion One 4K, INSIGHT a pearl.tv). V nasledujúcich rokoch sa očakávajú možnosti pre výrazný rast tohto segmentu.

S viacerými televíznymi kanálmi, než kedykoľvek predtým, SES potvrdzuje svoju vedúcu pozíciu v oblasti zaistenia televíznej vysielacej infraštruktúry a hlavného hýbateľa globálnej digitalizácie. Pritom tiež poukazuje na zásadnú role satelitu pre distribúciu televízneho signálu," uviedol Ferdinand Kayser, obchodný riaditeľ spoločnosti SES. „Spoločnosť SES je v mimoriadne dobrej pozícii, pripravená využiť príležitosti k rastu a to najmä v nových a rozvíjajúcich sa trhoch. Náš súčasný program štartov družíc je dynamickým motorom pre tento budúci rast a prinesie nárast kapacity o 21 % na rozvíjajúcich sa trhoch do konca roku 2017. Rast budú zaisťovať najmä plánované satelity SES-9 a SES-10, ktoré poskytnú 80 ďalších transpondérov v Ázii a Latinskej Amerike. S viac a viac kanálmi vysielanými v HD kvalite a s televíznym vysielaním vstupujúcim do éry Ultra HD, bude rok 2016 a ďalšie v znamení pokračujúceho rastu a urýchleného rozvoja video segmentu SES."

Infografiku k téme si môžete stiahnuť tu: ses.com/channel-growth-2015

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá