Image
29.9.2015 0 Comments

Plug N Plant: Domáci automat na pestovanie marihuany

Pestovanie, distribúcia či uchovávanie marihuany je na Slovensku stále ilegálna činnosť. V 23 amerických štátoch však došlo k istej forme medicínskeho využitia tejto ľahkej drogy, kým v ďalších štyroch krajinách sa marihuana stala úplne legálnou. Ich obyvatelia alebo držitelia medicínskych kariet si najnovšie môžu pestovať zelené rastlinky sami doma.

Presnejšie automatizovaný domáci systém s názvom Plug N Plant od Leaf sa postará o vypestovanie marihuany. Inkubátor vysoký 122 cm a široký 61 cm dokáže naraz vypestovať až dve rastliny. Výsledkom je 140 gramov „čerstvej" marihuany.

Zariadenie je inteligentné až natoľko, že samo sleduje všetky parametre, ktoré rastlina potrebuje na správny rast - svetlo, ventiláciu, nutričnú úroveň, ako aj pH pôdy. Napríklad v prípade, že je v inkubátore nedostatok svetla, prostredie v ňom sa automaticky zosvetlí. Pokiaľ chce majiteľ vyskúšať vlastnú receptúru pestovania, parametre si môže nastaviť manuálne.

leaf-marihuana2.png

Celý proces pestovania možno kontrolovať prostredníctvom aplikácie pre iPhone. Umožňuje zdieľať dobré rady, nové recepty, ba aj vlastný finálny výsledok s priateľmi či inými používateľmi.

Cena Plug N Plant je 1499 USD. Aj keď to vychádza drahšie než klasické pestovanie marihuany, podľa výrobcu sa investícia vráti rýchlo. Totiž hodnota 140 g marihuany sa pohybuje okolo 1200 USD. K nákladom ku každému cyklu pestovania je však nevyhnutné prirátať ešte 150 USD za kartridž s výživou. Táto suma by sa postupne mala znížiť.

leaf-marihuana3.gif


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá