Image
29.9.2015 0 Comments

Plug N Plant: Domáci automat na pestovanie marihuany

Pestovanie, distribúcia či uchovávanie marihuany je na Slovensku stále ilegálna činnosť. V 23 amerických štátoch však došlo k istej forme medicínskeho využitia tejto ľahkej drogy, kým v ďalších štyroch krajinách sa marihuana stala úplne legálnou. Ich obyvatelia alebo držitelia medicínskych kariet si najnovšie môžu pestovať zelené rastlinky sami doma.

Presnejšie automatizovaný domáci systém s názvom Plug N Plant od Leaf sa postará o vypestovanie marihuany. Inkubátor vysoký 122 cm a široký 61 cm dokáže naraz vypestovať až dve rastliny. Výsledkom je 140 gramov „čerstvej" marihuany.

Zariadenie je inteligentné až natoľko, že samo sleduje všetky parametre, ktoré rastlina potrebuje na správny rast - svetlo, ventiláciu, nutričnú úroveň, ako aj pH pôdy. Napríklad v prípade, že je v inkubátore nedostatok svetla, prostredie v ňom sa automaticky zosvetlí. Pokiaľ chce majiteľ vyskúšať vlastnú receptúru pestovania, parametre si môže nastaviť manuálne.

leaf-marihuana2.png

Celý proces pestovania možno kontrolovať prostredníctvom aplikácie pre iPhone. Umožňuje zdieľať dobré rady, nové recepty, ba aj vlastný finálny výsledok s priateľmi či inými používateľmi.

Cena Plug N Plant je 1499 USD. Aj keď to vychádza drahšie než klasické pestovanie marihuany, podľa výrobcu sa investícia vráti rýchlo. Totiž hodnota 140 g marihuany sa pohybuje okolo 1200 USD. K nákladom ku každému cyklu pestovania je však nevyhnutné prirátať ešte 150 USD za kartridž s výživou. Táto suma by sa postupne mala znížiť.

leaf-marihuana3.gif


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá