Image
2.12.2015 0 Comments

Pirátom sa podarilo prelomiť ochranu 4K filmov z Netflixu a Amazonu

Piráti našli novú medzeru, ktorá umožňuje kopírovať 4K filmy a televízne relácie z Netflixu a Amazonu, hoci donedávna takéto vysokokvalitné ripy neboli dostupné.

4K streaming je k dispozícii už nejaký čas a Amazon a Netflix sú kľúčoví dodávatelia obsahu na tomto trhu. No tieto on-line streamy boli vždy dobre chránené proti pirátom a High-Bandwidth Digital Copy Protection (HDCP) verzie 2.2 alebo vyššej sa aj dnes pokladá za bezpečný.

Existujú však náznaky, že piráti už našli spôsob, ako túto ochranu obísť. Prvý únik z Netflixu sa objavil začiatkom tohto roka, no potom nasledovala pauza. Pred pár dňami sa však začali na internete objavovať ďalšie. Mnoho skupín začalo v poslednom čase uvoľňovať perfektne fungujúce 4K ripy z Netflixu i Amazonu, čo naznačuje, že existuje medzera, ktorá umožňuje pirátom obísť ochranu proti kopírovaniu na oboch službách.

Tak ako pri ostatných ripoch je veľkosť súboru oveľa väčšia ako pri tradičnej HD verzii, jedna epizóda seriálu má viac ako 10 GB. Dátový tok v jednom úniku je 32,5 Mb/s, čo však podľa webu TorrentFreak nemusí nevyhnutne znamenať, že kvalita obrazu je vždy výnimočná.

Zatiaľ je otázne, ako pirátske skupiny obchádzajú ochranu proti kopírovaniu, no pravdepodobne stojíme na začiatku novej éry vysokokvalitných pirátskych videí. V posledných rokoch síce veľa ľudí hľadá na stiahnutie kvalitnejšie ripy, no zrejme potrvá ešte niekoľko rokov, kým sa 4K stane novým štandardom.


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 3

V USA vraj chystajú odvetný kyberútok proti Rusku. Ale či sa uskutoční, to sa možno ani nedozvieme

20.10.2016 00:16

Obamova administratíva vraj hrozí rozsiahlym kyberútokom proti Rusku, ktorý by mal byť odvetou za údajné zasahovanie krajiny v súvislosti s prezidentskými voľbami. Vyjadril sa tak viceprezident Joe Bi ...

Bezpečnosť 1

Americký úrad navrhuje zakázať dvojfaktorovú autentizáciu založenú na SMS. Nie je bezpečná

20.10.2016 00:25

Americký Národný inštitút pre štandardy a technológie (NIST) navrhuje, aby všetky on-line služby upustili od dvojfaktorovej autentizácie založenej na SMS. Podľa návrhu Digital Authentication Guideline ...

Bezpečnosť

Vírusový radar: IoT znamená Internet of Targets

14.10.2016 00:00

Sledovanie, ukradnuté dáta a heslá, zneužité citlivé informácie. Vskutku je dosť vecí, ktoré môžu používateľov znepokojovať pri ochrane súkromia. Nakoniec prvé a posledné, čo ľudia na internete hľadaj ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá