Image
2.12.2015 0 Comments

Pirátom sa podarilo prelomiť ochranu 4K filmov z Netflixu a Amazonu

Piráti našli novú medzeru, ktorá umožňuje kopírovať 4K filmy a televízne relácie z Netflixu a Amazonu, hoci donedávna takéto vysokokvalitné ripy neboli dostupné.

4K streaming je k dispozícii už nejaký čas a Amazon a Netflix sú kľúčoví dodávatelia obsahu na tomto trhu. No tieto on-line streamy boli vždy dobre chránené proti pirátom a High-Bandwidth Digital Copy Protection (HDCP) verzie 2.2 alebo vyššej sa aj dnes pokladá za bezpečný.

Existujú však náznaky, že piráti už našli spôsob, ako túto ochranu obísť. Prvý únik z Netflixu sa objavil začiatkom tohto roka, no potom nasledovala pauza. Pred pár dňami sa však začali na internete objavovať ďalšie. Mnoho skupín začalo v poslednom čase uvoľňovať perfektne fungujúce 4K ripy z Netflixu i Amazonu, čo naznačuje, že existuje medzera, ktorá umožňuje pirátom obísť ochranu proti kopírovaniu na oboch službách.

Tak ako pri ostatných ripoch je veľkosť súboru oveľa väčšia ako pri tradičnej HD verzii, jedna epizóda seriálu má viac ako 10 GB. Dátový tok v jednom úniku je 32,5 Mb/s, čo však podľa webu TorrentFreak nemusí nevyhnutne znamenať, že kvalita obrazu je vždy výnimočná.

Zatiaľ je otázne, ako pirátske skupiny obchádzajú ochranu proti kopírovaniu, no pravdepodobne stojíme na začiatku novej éry vysokokvalitných pirátskych videí. V posledných rokoch síce veľa ľudí hľadá na stiahnutie kvalitnejšie ripy, no zrejme potrvá ešte niekoľko rokov, kým sa 4K stane novým štandardom.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Elektrické autá budú musieť pri nízkych rýchlostiach vydávať umelý zvuk, aby neohrozovali chodcov

29.11.2016 00:22

Podľa nového nariadenia vydaného americkým Národným úradom pre bezpečnosť cestnej premávky budú musieť byť elektrické a hybridné vozidlá hlučnejšie počas jazdy pri nízkej rýchlosti. Má sa tým zabrániť ...

Bezpečnosť

Aj slúchadlá vás môžu špehovať. Malvér z nich urobí mikrofón

28.11.2016 00:16

Opatrní používatelia počítačov prelepujú ich webovú kameru páskou. Iní sa obávajú sledovania pomocou mikrofónov, preto vypínajú či dokonca odstraňujú tieto audiokomponenty. No skupina izraelských výsk ...

Bezpečnosť

Generálmajor Jonathan Shaw: Kybernetickú bezpečnosť musí riešiť manažment, a nie IT oddelenie

25.11.2016 00:13

Pod názvom Judgment Day sa v Bratislave konal už 11. ročník konferencie zameranej na informačnú bezpečnosť. Na konferencii, ktorú pripravuje TEMPEST spolu so svojimi partnermi, sa každoročne stretáva ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá