Image
7.12.2015 0 Comments

Pinterest má ďalšieho konkurenta. Vyhľadávač Googlu umožní odložiť si inšpiratívne obrázky

Google uviedol novú funkciu vo svojom vyhľadávači, ktorá ponúka používateľom jednoduchý spôsob na ukladanie inšpiratívnych obrázkov do kolekcií, ku ktorým sa môžete neskôr vrátiť. Možno si tak uložiť napríklad obrázok s účesom, ktorý sa vám páči, a neskôr ho ukázať ako inšpiráciu kaderníčke.

Funkcia Googlu je v súčasnosti dostupná pre mobilných používateľov v USA a bude pracovať na všetkých hlavných prehliadačoch pre iOS aj Android.

google_image_search.gif

Na to, aby používateľ mohol ukladať obrázky, bude sa musieť prihlásiť do svojho účtu Google. Bude tak mať prístup k obrázkom zo „zbierky" z viacerých zariadení. Nová funkcia zapadá do úsilia Googlu o zrekonštruovanie sociálnej siete Google+. No aktualizovaný Google+ sa nesnaží konkurovať Facebooku, ale skôr sociálnym službám ako Pinterest či Reddit. Osobné zbierky obrázkov vytvorené na Google Search sú vlastne šikovný ťah. Možno to navnadí používateľov, aby si v budúcnosti založili on-line zbierku obrázkov na Google+. V súčasnosti zbierky Image Search nie sú spojené so zbierkami na Google+, ale ich integrácia v budúcnosti je celkom možná.

Nová funkcia Image Search sa dá použiť jednoducho, no dá sa tu naraziť aj na niekoľko chýb, čo naznačuje, že je ešte vo fáze testu. Po vykonaní vyhľadávania si môžete označiť obrázky, ktoré sa vám páčia, a uložiť si ich do svojho účtu. Označené obrázky môžete aj organizovať do priečinkov a kedykoľvek sa k nim vrátiť kliknutím na možnosť View saved.

Google zatiaľ neuviedol časový rámec, v ktorom by sa funkcia mala dostať na ďalšie trhy, prípadne do desktopového vyhľadávania.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá