Image
7.12.2015 0 Comments

Pinterest má ďalšieho konkurenta. Vyhľadávač Googlu umožní odložiť si inšpiratívne obrázky

Google uviedol novú funkciu vo svojom vyhľadávači, ktorá ponúka používateľom jednoduchý spôsob na ukladanie inšpiratívnych obrázkov do kolekcií, ku ktorým sa môžete neskôr vrátiť. Možno si tak uložiť napríklad obrázok s účesom, ktorý sa vám páči, a neskôr ho ukázať ako inšpiráciu kaderníčke.

Funkcia Googlu je v súčasnosti dostupná pre mobilných používateľov v USA a bude pracovať na všetkých hlavných prehliadačoch pre iOS aj Android.

google_image_search.gif

Na to, aby používateľ mohol ukladať obrázky, bude sa musieť prihlásiť do svojho účtu Google. Bude tak mať prístup k obrázkom zo „zbierky" z viacerých zariadení. Nová funkcia zapadá do úsilia Googlu o zrekonštruovanie sociálnej siete Google+. No aktualizovaný Google+ sa nesnaží konkurovať Facebooku, ale skôr sociálnym službám ako Pinterest či Reddit. Osobné zbierky obrázkov vytvorené na Google Search sú vlastne šikovný ťah. Možno to navnadí používateľov, aby si v budúcnosti založili on-line zbierku obrázkov na Google+. V súčasnosti zbierky Image Search nie sú spojené so zbierkami na Google+, ale ich integrácia v budúcnosti je celkom možná.

Nová funkcia Image Search sa dá použiť jednoducho, no dá sa tu naraziť aj na niekoľko chýb, čo naznačuje, že je ešte vo fáze testu. Po vykonaní vyhľadávania si môžete označiť obrázky, ktoré sa vám páčia, a uložiť si ich do svojho účtu. Označené obrázky môžete aj organizovať do priečinkov a kedykoľvek sa k nim vrátiť kliknutím na možnosť View saved.

Google zatiaľ neuviedol časový rámec, v ktorom by sa funkcia mala dostať na ďalšie trhy, prípadne do desktopového vyhľadávania.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Poštová banka sa modernizuje, čoskoro predstaví mobilnú aplikáciu

11.01.2017 00:02

Poštová banka začína nový kalendárny rok s novým logom a novým moderným vizuálom. Tradičná slovenská banka, ktorú vzhľadom na dostupnosť základného balíka služieb na každej pošte využívali hlavne star ...

Internet

Aplikácia Screens pre Android umožní vytvoriť zástupcu na spustenie aplikácií v režime rozdelenej obrazovky

05.01.2017 00:10

Čoraz väčšie displeje smartfónov ponúkajú plochu na spustenie dvoch aplikácií naraz na rozdelenej obrazovke. Podpora tejto možnosti bola zabudovaná aj do operačného systému Android Nougat. Vývojár s p ...

Internet

Najvyhľadávanejším výrazom na Googli je znova Facebook

15.12.2016 00:13

Spoločnosť Google zverejnila rebríčky najvyhľadávanejších výrazov vo svojom vyhľadávači na Slovensku za rok 2016. Vôbec najčastejšie vyhľadávaným výrazom na slovenskej verzii Googlu je už šiesty raz p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá