Image
7.12.2015 0 Comments

Pinterest má ďalšieho konkurenta. Vyhľadávač Googlu umožní odložiť si inšpiratívne obrázky

Google uviedol novú funkciu vo svojom vyhľadávači, ktorá ponúka používateľom jednoduchý spôsob na ukladanie inšpiratívnych obrázkov do kolekcií, ku ktorým sa môžete neskôr vrátiť. Možno si tak uložiť napríklad obrázok s účesom, ktorý sa vám páči, a neskôr ho ukázať ako inšpiráciu kaderníčke.

Funkcia Googlu je v súčasnosti dostupná pre mobilných používateľov v USA a bude pracovať na všetkých hlavných prehliadačoch pre iOS aj Android.

google_image_search.gif

Na to, aby používateľ mohol ukladať obrázky, bude sa musieť prihlásiť do svojho účtu Google. Bude tak mať prístup k obrázkom zo „zbierky" z viacerých zariadení. Nová funkcia zapadá do úsilia Googlu o zrekonštruovanie sociálnej siete Google+. No aktualizovaný Google+ sa nesnaží konkurovať Facebooku, ale skôr sociálnym službám ako Pinterest či Reddit. Osobné zbierky obrázkov vytvorené na Google Search sú vlastne šikovný ťah. Možno to navnadí používateľov, aby si v budúcnosti založili on-line zbierku obrázkov na Google+. V súčasnosti zbierky Image Search nie sú spojené so zbierkami na Google+, ale ich integrácia v budúcnosti je celkom možná.

Nová funkcia Image Search sa dá použiť jednoducho, no dá sa tu naraziť aj na niekoľko chýb, čo naznačuje, že je ešte vo fáze testu. Po vykonaní vyhľadávania si môžete označiť obrázky, ktoré sa vám páčia, a uložiť si ich do svojho účtu. Označené obrázky môžete aj organizovať do priečinkov a kedykoľvek sa k nim vrátiť kliknutím na možnosť View saved.

Google zatiaľ neuviedol časový rámec, v ktorom by sa funkcia mala dostať na ďalšie trhy, prípadne do desktopového vyhľadávania.


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá