Image
21.5.2014 0 Comments

Piano oslavuje na Slovensku 3 roky a zverejnilo svoje čísla

piano.jpg Pred tromi rokmi spoločnosť Piano Media spustila systém spoplatnenia médií. Do systému vstúpilo niekoľko vydavateľstiev so svojimi webmi, ktoré boli uzamknuté.

Systém mal za tri roky asi 50-tisíc zákazníkov. Tržby za predplatné boli približne 1,102 milióna eur. Z tejto sumy späť do médií išlo 771-tisíc eur. Nárast predplatiteľov nastal po zverejnení kauzy Gorila a v období pred predčasnými voľbami vo februári 2012.

Najväčší vplyv na rast predplatiteľov malo rozhodnutie ponúknuť s Pianom aj filmy. Prvý z nich bol v novembri 2012 dokument Zuzany Piussi Od Fica do Fica, ktorý odmietla uviesť pôvodne dohodnutá distribučná sieť. Počet predplatiteľov narastal s voľbami, najviac ich pribudlo pred prezidentskými voľbami, keď web Sme.sk rozšíril počet uzamknutých článkov na webe.

Systém Piano prenikol aj do zahraničia, využíva ho viac ako 27 vydavateľstiev v Nemecku, Spojených štátoch, Poľsku, Španielsku a Slovinsku.

Piano je financované spoločnosťami Etarget a Monogram Ventures, pričom v roku 2012 spoločnosť získala od 3TS Capital financovanie série B v objeme 2 milióny eur.

Pozrite si infografiku.

piano-3-roky-infografika.png


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá