5.8.2014 0 Comments

Petr Kheil povedie divíziu spotrebnej elektroniky v spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak

Riaditeľom divízie spotrebnej elektroniky (CE) spoločnosti Samsung Electronics pre Česko a Slovensko sa od 1. augusta stal Petr Kheil, ktorý bol doteraz zodpovedný za IT divíziu a Enterprise Business. Petr Kheil, ktorý je manažérom s mnohoročnými skúsenosťami v oblasti informačných technológií, tak bude mať najnovšie na starosti aj spotrebnú elektroniku.

Spoločnosť Samsung Electronics Czech and Slovak dnes oznámila, že riaditeľom CE divízie pre Českú republiku a Slovensko sa k 1. augustu 2014 stal Petr Kheil. V posledných dvoch rokoch mal z vedúcej pozície v spoločnosti Samsung na starosti predaj a marketing týkajúci sa produktových radov monitorov, tlačiarní, notebookov a pamäťových médií. Táto zodpovednosť mu aj naďalej zostáva s tým, že práve tieto aktivity sú najnovšie začlenené do CE divízie. Rovnako tak Petr Kheil zostáva aj v čele Enterprise Business.

V divízii spotrebnej elektroniky sú zastúpené televízory, audio video a ďalej biela technika, teda produkty na chladenie, pranie, vysávače a mikrovlnné rúry. „Spotrebná elektronika je jedným z kľúčových segmentov portfólia Samsung Electronics. Mojím hlavným cieľom je umožniť, aby si čo najviac používateľov mohlo vychutnať jedinečné zážitky s inovatívnymi výrobkami našej značky," hovorí Petr Kheil, riaditeľ divízie spotrebnej elektroniky.

Pred svojim príchodom do spoločnosti Samsung pôsobil Kheil na mnohých manažérskych pozíciách napríklad v spoločnostiach HP, Compaq, Citibank a Siemens.

Štyridsaťpäťročný Petr Kheil je absolventom ČVUT, odbor automatizačná technika. Ďalej vyštudoval odbor počítačov na Technickej univerzite Furtwangen v Nemecku. Hovorí plynule po anglicky a nemecky. Má tri deti a jeho záľubou je lyžovanie, horská cyklistika, tenis, beh, cestovanie a motocykle značky Harley-Davidson.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Mars: Sonda zachytila signál z pristávacieho modulu, jeho osud je neznámy

20.10.2016 15:21

Orbitálna sonda európsko-ruskej vesmírnej misie ExoMars zachytila signál z modulu, ktorý mal v stredu pristáť na povrchu planéty Mars. Zatiaľ však nie je jasné, či sa pristátie podarilo ani či je modu ...

Tlačové správy

V Bratislave nainštalovali prvý EcoTank unikátne riešenie dopĺňania kvapaliny do ostrekovačov

20.10.2016 14:30

Bratislava si pripísala ďalšie prvenstvo. Na Elektrárenskej ulici nainštalovali prvé unikátne zariadenie na dopĺňanie vody do ostrekovačov – EcoTank. Motoristi si v rámci testovacej prevádzky môžu vys ...

Tlačové správy

ADATA predstavuje power banky s displejom P20000D a P12500D

20.10.2016 14:15

Presné informácie o nabíjaní, dva konektory a dokonalá ochrana pre zásobu energie na cestách ADATA Technology, popredný výrobca výkonných modulov DRAM, NAND flash produktov a mobilného príslušenstva, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá