5.8.2014 0 Comments

Petr Kheil povedie divíziu spotrebnej elektroniky v spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak

Riaditeľom divízie spotrebnej elektroniky (CE) spoločnosti Samsung Electronics pre Česko a Slovensko sa od 1. augusta stal Petr Kheil, ktorý bol doteraz zodpovedný za IT divíziu a Enterprise Business. Petr Kheil, ktorý je manažérom s mnohoročnými skúsenosťami v oblasti informačných technológií, tak bude mať najnovšie na starosti aj spotrebnú elektroniku.

Spoločnosť Samsung Electronics Czech and Slovak dnes oznámila, že riaditeľom CE divízie pre Českú republiku a Slovensko sa k 1. augustu 2014 stal Petr Kheil. V posledných dvoch rokoch mal z vedúcej pozície v spoločnosti Samsung na starosti predaj a marketing týkajúci sa produktových radov monitorov, tlačiarní, notebookov a pamäťových médií. Táto zodpovednosť mu aj naďalej zostáva s tým, že práve tieto aktivity sú najnovšie začlenené do CE divízie. Rovnako tak Petr Kheil zostáva aj v čele Enterprise Business.

V divízii spotrebnej elektroniky sú zastúpené televízory, audio video a ďalej biela technika, teda produkty na chladenie, pranie, vysávače a mikrovlnné rúry. „Spotrebná elektronika je jedným z kľúčových segmentov portfólia Samsung Electronics. Mojím hlavným cieľom je umožniť, aby si čo najviac používateľov mohlo vychutnať jedinečné zážitky s inovatívnymi výrobkami našej značky," hovorí Petr Kheil, riaditeľ divízie spotrebnej elektroniky.

Pred svojim príchodom do spoločnosti Samsung pôsobil Kheil na mnohých manažérskych pozíciách napríklad v spoločnostiach HP, Compaq, Citibank a Siemens.

Štyridsaťpäťročný Petr Kheil je absolventom ČVUT, odbor automatizačná technika. Ďalej vyštudoval odbor počítačov na Technickej univerzite Furtwangen v Nemecku. Hovorí plynule po anglicky a nemecky. Má tri deti a jeho záľubou je lyžovanie, horská cyklistika, tenis, beh, cestovanie a motocykle značky Harley-Davidson.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Ako by mohli byť Slováci bohatší? Alternatívou sú Indexové fondy

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá