5.8.2014 0 Comments

Petr Kheil povedie divíziu spotrebnej elektroniky v spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak

Riaditeľom divízie spotrebnej elektroniky (CE) spoločnosti Samsung Electronics pre Česko a Slovensko sa od 1. augusta stal Petr Kheil, ktorý bol doteraz zodpovedný za IT divíziu a Enterprise Business. Petr Kheil, ktorý je manažérom s mnohoročnými skúsenosťami v oblasti informačných technológií, tak bude mať najnovšie na starosti aj spotrebnú elektroniku.

Spoločnosť Samsung Electronics Czech and Slovak dnes oznámila, že riaditeľom CE divízie pre Českú republiku a Slovensko sa k 1. augustu 2014 stal Petr Kheil. V posledných dvoch rokoch mal z vedúcej pozície v spoločnosti Samsung na starosti predaj a marketing týkajúci sa produktových radov monitorov, tlačiarní, notebookov a pamäťových médií. Táto zodpovednosť mu aj naďalej zostáva s tým, že práve tieto aktivity sú najnovšie začlenené do CE divízie. Rovnako tak Petr Kheil zostáva aj v čele Enterprise Business.

V divízii spotrebnej elektroniky sú zastúpené televízory, audio video a ďalej biela technika, teda produkty na chladenie, pranie, vysávače a mikrovlnné rúry. „Spotrebná elektronika je jedným z kľúčových segmentov portfólia Samsung Electronics. Mojím hlavným cieľom je umožniť, aby si čo najviac používateľov mohlo vychutnať jedinečné zážitky s inovatívnymi výrobkami našej značky," hovorí Petr Kheil, riaditeľ divízie spotrebnej elektroniky.

Pred svojim príchodom do spoločnosti Samsung pôsobil Kheil na mnohých manažérskych pozíciách napríklad v spoločnostiach HP, Compaq, Citibank a Siemens.

Štyridsaťpäťročný Petr Kheil je absolventom ČVUT, odbor automatizačná technika. Ďalej vyštudoval odbor počítačov na Technickej univerzite Furtwangen v Nemecku. Hovorí plynule po anglicky a nemecky. Má tri deti a jeho záľubou je lyžovanie, horská cyklistika, tenis, beh, cestovanie a motocykle značky Harley-Davidson.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá