7.5.2014 0 Comments

Peter Polakovič prichádza do top managementu Softecu rozvíjať segment riešení pre verejnú správu

Skupina Softec menovala nového riaditeľa divízie systémov pre verejnú správu. Stal sa ním Peter Polakovič, ktorý do spoločnosti prináša viac ako 25 rokov skúseností z vedúcich a projektových pozícií v popredných slovenských IT firmách. Jeho menovanie iba potvrdzuje stratégiu skupiny Softec - okamžite reagovať na nové trendy v klientskych sektoroch, ktoré by ich zákazníkom mohli pomôcť presadiť sa na vysoko konkurenčnom českom a slovenskom trhu.

Peter Polakovič (48) prichádza do Softecu zo spoločnosti Asseco Central Europe, kde pôsobil viac ako šesť rokov. Naposledy na pozícii riaditeľa bankovej divízie a predtým ako zástupca riaditeľa Business Unit Public. Na oboch pozíciách mal na starosti región strednej Európy (Slovensko, Česko, Maďarsko). Za svoj osobný úspech z tej doby považuje, okrem iného, účasť na implementácii dvoch základných registrov českej verejnej správy - Registru osôb, Registru práv a povinností, respektíve úspešne zvládnutú euro-konverziu systému Poštovej banky. Do Softecu prináša nielen skúsenosti z finančného sektora a verejnej správy, ale aj silových rezortov (stál napr. pri zrode informačného systému Polície SR). Pred Asseco CE pôsobil na významných pozíciách predných IT firiem - APP Slovakia, Oracle, ICL, Fujitsu Services, či Beset, v ktorej bol generálnym riaditeľom.

Po rokoch strávených na projektoch pre bankový sektor sa v podstate vraciam k svojim koreňom - k verejnej správe a európskym fondom. Jedným z dôvodov, prečo som si vybral práve Softec, boli okrem hodnotového nastavenia firmy aj jej aktivity smerom k neziskovému sektoru. Rád by som ich ďalej rozvíjal a naviac prehĺbil spoluprácu s akademickou sférou," objasňuje Peter Polakovič.

V Softecu bude zodpovedný za rozvoj existujúcich projektov v oblasti sociálnych vecí, dopravy a zdravotníctva, ale takisto príležitosti v nových oblastiach. Okrem už zmieneného prehĺbenia spolupráce s akademickou sférou by rád u vybraných projektov viac využil možnosti európskych fondov a preniesol úspešné slovenské riešenia do Česka a naopak.

Aleš Mičovský, výkonný riaditeľ skupiny Softec: "Peter prináša do našej firmy ojedinelé skúsenosti z niekoľkých sektorov a predovšetkým veľký nadhľad. Pre inštitúcie verejnej správy bude určite rovnocenným partnerom, ktorý dokáže hovoriť ich jazykom. Verím, že s jeho realistickým prístupom posilníme našu pozíciu v tejto sfére."

Peter je absolventom Univerzity Komenského v Bratislave, fakulty matematicko-fyzikálnej. Hovorí plynulo anglicky. Medzi jeho záľuby patrí najmä astronómia a astrofotografia.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá