Image
3.3.2016 0 Comments

Pero Scribble môže kresliť akoukoľvek farbou. Vyzerá až pridobre na to, aby to bola pravda

Predstavte si, že môžete kresliť a písať ľubovoľnou farbou, nielen farbou atramentu, ktorý obsahuje vaše pero. Práve to umožňuje inteligentné pero Scribble Pen, vybavené špeciálnou kartridžou a skenerom, vďaka ktorým môže replikovať akúkoľvek farbu.

Scribble Pen „naskenuje“ farby jednoduchým dotykom farebného objektu snímačom farieb RGB, zabudovaným do hornej časti pera.

Ak napríklad chcete nakresliť ružu s presným odtieňom červenej farby, stačí, ak sa skener pera dotkne jej okvetných lístkov. Inteligentná kazeta s atramentom je spojená so smart mikročerpadlom, pomocou ktorého sa potom automaticky namieša naskenovaná farba. Podľa webovej stránky produktu je atrament vodovzdorný a nikdy nevybledne.

Ak si chcete naskenovanú farbu uložiť, môžete pero pripojiť k smartfónu s iOS 7 (alebo vyšším) či Androidom 4.0 (a vyšším). Batéria pera má výdrž 7 hodín na jedno nabitie. Pero sa nabíja pomocou štandardného kábla microUSB.

V súčasnosti si Scribble Pen môžete predobjednať za 249 dolárov. Dostupná je aj verzia Scribble Pen Stylus za 119 dolárov, ktorá funguje len s tabletmi a neobsahuje inteligentnú atramentovú kazetu. Kombináciu verzií na papier a pre tablet si môžete kúpiť výhodne za 300 dolárov. Scribble Pen je k dispozícii v piatich rôznych farbách: čiernej, bielej, striebornej, modrej alebo zelenej.

No prv než sa rozhodnete Scribble Pen objednať, mali by ste vedieť, že na pero sa v roku 2014 uskutočnila kampaň na Kickstarteri. Namiesto cieľovej sumy 100 000 dolárov sa v nej vyzbieralo 366 566 dolárov. Kickstarter však projekt zrušil po tom, čo spoločnosť nepredložila podrobnosti o tom, ako pero funguje, a neukázala ani funkčný prototyp. Vyzbierané peniaze sa však prispievateľom nevrátili.

Potom Scribble presťahoval projekt na inú crowdfundingovú stránku Tilt, kde sa vyzbieralo 227 540 dolárov. No aj tam bola kampaň zrušená a peniaze sa údajne vrátili prispievateľom. Po dvoch neúspešných crowdfundingových kampaniach teraz spoločnosť ponúka pero na svojej webovej stránke. Ktovie, ako Scribble Pen v skutočnosti funguje...

Zdroj: mashable.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá