Image
3.3.2016 0 Comments

Pero Scribble môže kresliť akoukoľvek farbou. Vyzerá až pridobre na to, aby to bola pravda

Predstavte si, že môžete kresliť a písať ľubovoľnou farbou, nielen farbou atramentu, ktorý obsahuje vaše pero. Práve to umožňuje inteligentné pero Scribble Pen, vybavené špeciálnou kartridžou a skenerom, vďaka ktorým môže replikovať akúkoľvek farbu.

Scribble Pen „naskenuje“ farby jednoduchým dotykom farebného objektu snímačom farieb RGB, zabudovaným do hornej časti pera.

Ak napríklad chcete nakresliť ružu s presným odtieňom červenej farby, stačí, ak sa skener pera dotkne jej okvetných lístkov. Inteligentná kazeta s atramentom je spojená so smart mikročerpadlom, pomocou ktorého sa potom automaticky namieša naskenovaná farba. Podľa webovej stránky produktu je atrament vodovzdorný a nikdy nevybledne.

Ak si chcete naskenovanú farbu uložiť, môžete pero pripojiť k smartfónu s iOS 7 (alebo vyšším) či Androidom 4.0 (a vyšším). Batéria pera má výdrž 7 hodín na jedno nabitie. Pero sa nabíja pomocou štandardného kábla microUSB.

V súčasnosti si Scribble Pen môžete predobjednať za 249 dolárov. Dostupná je aj verzia Scribble Pen Stylus za 119 dolárov, ktorá funguje len s tabletmi a neobsahuje inteligentnú atramentovú kazetu. Kombináciu verzií na papier a pre tablet si môžete kúpiť výhodne za 300 dolárov. Scribble Pen je k dispozícii v piatich rôznych farbách: čiernej, bielej, striebornej, modrej alebo zelenej.

No prv než sa rozhodnete Scribble Pen objednať, mali by ste vedieť, že na pero sa v roku 2014 uskutočnila kampaň na Kickstarteri. Namiesto cieľovej sumy 100 000 dolárov sa v nej vyzbieralo 366 566 dolárov. Kickstarter však projekt zrušil po tom, čo spoločnosť nepredložila podrobnosti o tom, ako pero funguje, a neukázala ani funkčný prototyp. Vyzbierané peniaze sa však prispievateľom nevrátili.

Potom Scribble presťahoval projekt na inú crowdfundingovú stránku Tilt, kde sa vyzbieralo 227 540 dolárov. No aj tam bola kampaň zrušená a peniaze sa údajne vrátili prispievateľom. Po dvoch neúspešných crowdfundingových kampaniach teraz spoločnosť ponúka pero na svojej webovej stránke. Ktovie, ako Scribble Pen v skutočnosti funguje...

Zdroj: mashable.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá