31.1.2013 0 Comments

PayPal v roku 2012: mobilné platby za 14 miliárd dolárov, 692 miliónov spracovaných transakcií a 123 miliónov aktívnych účtov

Spoločnosť PayPal v roku 2012 prekročila predpokladanú globálnu hodnotu transakcií z mobilných zariadení (10 miliárd USD) o 40 % a dosiahla teda pri tomto type transakcií objem 14 miliárd dolárov. V porovnaní s rokom 2011 (keď šlo o 4 miliardy dolárov) tak spoločnosť PayPal minulého roku zaregistrovala nárast objemu transakcií o 250 %. Nárast je daný tým, že stále viac spotrebiteľov používa na platby online svoje smartphony a tablety.

Celkovo minulého roku spoločnosť PayPal spracovala 692 miliónov transakcií, čo zodpovedá v priemere 5 200 transakciám za minútu.

Spoločnosť PayPal mala v roku 2012 významný podiel na príjmoch materskej spoločnosti eBay a ďalej rozširovala svoje podnikanie. Do konca roku dosiahla 123 miliónov aktívnych účtov, čo predstavuje 15 % nárast a najvyššiu mieru rastu za posledné roky. V poslednom štvrťroku minulého roku zaregistrovala spoločnosť PayPal každý mesiac takmer dva milióny nových účtov.

„Minulého roku sme zaznamenali skvelý finiš vynikajúceho roku. Výsledky za štvrtý štvrťrok prekročili naše očakávania (...) Mobilné transakcie na eBay dosiahli za rok objem 13 miliárd dolárov - viac než dvojnásobok oproti predchádzajúcemu roku - a objem mobilných platieb spracovaných cez PayPal predstavoval takmer 14 miliárd dolárov, oproti roku 2011 sa tak prakticky strojnásobil. V roku 2013 by obe zmienené hodnoty podľa našich očakávaní mali presiahnuť 20 miliárd dolárov," povedal John Donahoe, prezident a CEO spoločnosti eBay, Inc.

Spoločnosť eBay, Inc., oznámila, že príjmy za štvrtý štvrťrok uzatvorené 31. decembra 2012 vzrástli v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2011 o 18 % na 4 miliardy dolárov. Za celý rok potom príjmy vzrástli v porovnaní s predchádzajúcim rokom o 21 % na 14,1 miliárd dolárov. Pokiaľ ide o spoločnosť PayPal, ktorá je súčasťou skupiny eBay, celkový čistý objem platieb vzrástol o 24 % a príjmy takisto o 24 %. Ku kľúčovým ukazovateľom, ktoré tento vývoj ovplyvnili, patrí rozširovanie služby medzi obchodníkmi aj spotrebiteľmi spolu s geografickou expanziou.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá