Image
15.4.2014 0 Comments

Päť zlepšení pre Office Web Apps, Office 365, Exchange a Outlook

office365.jpg Naozaj užitočné zmeny sú na ceste, objavia sa v Office Web Apps, Office 365, Exchange a Outlooku.


  1. Microsoft neopúšťa možnosť prevádzkovať server Exchange u zákazníkov. Novou politikou nie je mať služby dostupné iba v cloude, ale najskôr v cloude. To znamená, že Exchange (práve prichádzajúcej verzie 2015), ktorý je súčasťou Office 365, dostane nové funkcie prvý vďaka Office Web Apps (OWA), ale postupne sa dostanú aj do lokálnych verzií Exchange a klientov Outlook.

  2. Analytických technológií bude čoraz viac. Tento mesiac bol predvedený Office Graph - strojové učenie, ktoré vám sprostredkuje tie dokumenty, konverzie a používateľov, ktorých považuje za relevantných. Oslo pracuje s Office Graph a vytvára zobrazenie trendov (podobné službe Pinterest) v závislosti od toho, na čom práve používateľ pracuje. Obe technológie detailne sledujú návyky a záujmy svojich majiteľov a optimalizujú tok dokumentov.

  3. Office Graph dokáže prostredníctvom funkcie Clutter filtrovať nežiaduce maily, nemusí ísť vyslovene o klasický spam, skôr rôznych nie príliš dôležitých spravodajcov. Nie je to nepodobné tomu, čo nejaký čas ponúka Gmail.

  4. OWA bude obsahovať OneDrive a Yammer. Mnoho používateľov sa sťažuje, že musia neustále prechádzať medzi aplikáciami. Nová verzia Office Web Apps by mala ponúknuť významne jednoduchší spôsob práce. V prípade konverzácie v Yammeri nebude treba otvárať nové okno prehliadača, rovnako ako pri otváraní prílohy mailu, všetko sa bude diať v rámci jedného okna.

  5. OWA sa konečne objaví na Androide. Nový Microsoft to zrejme s klientmi svojich služieb spustenými v zariadeniach bez operačného systému Windows myslí vážne. Minulý týždeň sa objavil Office for iPad, teraz zrejme dôjde na OWA for Android, na ktorom sa objaví Office Web Apps.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá