Image
15.4.2014 0 Comments

Päť zlepšení pre Office Web Apps, Office 365, Exchange a Outlook

office365.jpg Naozaj užitočné zmeny sú na ceste, objavia sa v Office Web Apps, Office 365, Exchange a Outlooku.


  1. Microsoft neopúšťa možnosť prevádzkovať server Exchange u zákazníkov. Novou politikou nie je mať služby dostupné iba v cloude, ale najskôr v cloude. To znamená, že Exchange (práve prichádzajúcej verzie 2015), ktorý je súčasťou Office 365, dostane nové funkcie prvý vďaka Office Web Apps (OWA), ale postupne sa dostanú aj do lokálnych verzií Exchange a klientov Outlook.

  2. Analytických technológií bude čoraz viac. Tento mesiac bol predvedený Office Graph - strojové učenie, ktoré vám sprostredkuje tie dokumenty, konverzie a používateľov, ktorých považuje za relevantných. Oslo pracuje s Office Graph a vytvára zobrazenie trendov (podobné službe Pinterest) v závislosti od toho, na čom práve používateľ pracuje. Obe technológie detailne sledujú návyky a záujmy svojich majiteľov a optimalizujú tok dokumentov.

  3. Office Graph dokáže prostredníctvom funkcie Clutter filtrovať nežiaduce maily, nemusí ísť vyslovene o klasický spam, skôr rôznych nie príliš dôležitých spravodajcov. Nie je to nepodobné tomu, čo nejaký čas ponúka Gmail.

  4. OWA bude obsahovať OneDrive a Yammer. Mnoho používateľov sa sťažuje, že musia neustále prechádzať medzi aplikáciami. Nová verzia Office Web Apps by mala ponúknuť významne jednoduchší spôsob práce. V prípade konverzácie v Yammeri nebude treba otvárať nové okno prehliadača, rovnako ako pri otváraní prílohy mailu, všetko sa bude diať v rámci jedného okna.

  5. OWA sa konečne objaví na Androide. Nový Microsoft to zrejme s klientmi svojich služieb spustenými v zariadeniach bez operačného systému Windows myslí vážne. Minulý týždeň sa objavil Office for iPad, teraz zrejme dôjde na OWA for Android, na ktorom sa objaví Office Web Apps.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá