Image
15.4.2014 0 Comments

Päť zlepšení pre Office Web Apps, Office 365, Exchange a Outlook

office365.jpg Naozaj užitočné zmeny sú na ceste, objavia sa v Office Web Apps, Office 365, Exchange a Outlooku.


  1. Microsoft neopúšťa možnosť prevádzkovať server Exchange u zákazníkov. Novou politikou nie je mať služby dostupné iba v cloude, ale najskôr v cloude. To znamená, že Exchange (práve prichádzajúcej verzie 2015), ktorý je súčasťou Office 365, dostane nové funkcie prvý vďaka Office Web Apps (OWA), ale postupne sa dostanú aj do lokálnych verzií Exchange a klientov Outlook.

  2. Analytických technológií bude čoraz viac. Tento mesiac bol predvedený Office Graph - strojové učenie, ktoré vám sprostredkuje tie dokumenty, konverzie a používateľov, ktorých považuje za relevantných. Oslo pracuje s Office Graph a vytvára zobrazenie trendov (podobné službe Pinterest) v závislosti od toho, na čom práve používateľ pracuje. Obe technológie detailne sledujú návyky a záujmy svojich majiteľov a optimalizujú tok dokumentov.

  3. Office Graph dokáže prostredníctvom funkcie Clutter filtrovať nežiaduce maily, nemusí ísť vyslovene o klasický spam, skôr rôznych nie príliš dôležitých spravodajcov. Nie je to nepodobné tomu, čo nejaký čas ponúka Gmail.

  4. OWA bude obsahovať OneDrive a Yammer. Mnoho používateľov sa sťažuje, že musia neustále prechádzať medzi aplikáciami. Nová verzia Office Web Apps by mala ponúknuť významne jednoduchší spôsob práce. V prípade konverzácie v Yammeri nebude treba otvárať nové okno prehliadača, rovnako ako pri otváraní prílohy mailu, všetko sa bude diať v rámci jedného okna.

  5. OWA sa konečne objaví na Androide. Nový Microsoft to zrejme s klientmi svojich služieb spustenými v zariadeniach bez operačného systému Windows myslí vážne. Minulý týždeň sa objavil Office for iPad, teraz zrejme dôjde na OWA for Android, na ktorom sa objaví Office Web Apps.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá