Image
27.7.2016 0 Comments

Päť vychytávok, vďaka ktorým Huawei P9 povýši športovú fotografiu na profesionálnu úroveň

Športová fotografia nie je len o ohromných štadiónoch, svetových šampionátoch a súprave obrovských teleobjektívov. To podstatné je zachytenie úsilia, odhodlania a skutočných emócií pri výkone športovcov. Smartfón Huawei P9 dokáže tieto chvíle zaznamenať prostredníctvom fotografie tak dôveryhodne, že pri jej prezeraní sa človek cíti, ako by bol uprostred diania.

Kvalitné športové fotografie zachytávajú predovšetkým osoby, ktoré čelia veľkým výzvam a prekonávajú svoje limity, bez ohľadu na to, či ide o amatérske bežecké preteky, zápas vášho obľúbeného futbalového tímu, alebo prvú jazdu na bicykli vašej ratolesti. Vďaka radu pokročilých funkcií fotoaparátu Huawei P9 môžete prostredníctvom fotografií navždy zvečniť všetky pocity a emócie, ktoré sú súčasťou športového výkonu.

Širokouhlé objektívy – cesta k rozprávaniu príbehu
Huawei P9 disponuje dvoma širokouhlými objektívmi Leica SUMMARIT H 1: 2.2 s 27mm ohniskovou vzdialenosťou a vďaka tomu Vám pomôže zachytiť dianie na štadióne v celej šírke a kompozícii. Starostlivo komponované snímky zdôraznia veľkosť štadiónu, vzdialenosť medzi bežcami na cieľovej čiare, alebo nechajú vyniknúť dynamiku športovej formácie. Sami môžete vopred zvoliť ideálny záber a čakať so stlačením spúšte, než sa hráči dostanú do optimálnej fotografickej pozície. K rozmanitosti Vašich snímok a doplneniu tradičnej sady fotografií je dobré využiť pohľad z netradičnej perspektívy: skúste vyfotiť pohyb nôh futbalistov z úrovne ihriska alebo záber volejbalového zápasu z kresla rozhodcu. Taktiež sa môžete zamerať na samotných fanúšikov, ktorí v kompozícii so vzdialenosťou hracej plochy môžu pomôcť vzniku originálnej a atmosférickej športovej fotografie.

Sekvenčné snímanie – dôležitosť "rozhodujúceho okamihu"
Napriek tomu, že koncept "rozhodujúceho okamihu" (decisive moment) vznikol v rámci klasickej fotografie, hrá kľúčovú úlohu aj v športovej fotografii Bežca pretínajúceho cieľovú čiaru alebo futbalistu v momente strely sa vám podarí vyfotiť v bežnom fotografickom režime len celkom výnimočne a s obrovským šťastím. K úspechu Vám pomôže mód Huawei P9 pre sekvenčné snímanie, ktorý spustíte dlhým podržaním spúšte. Z niekoľkých desiatok zaznamenaných fotiek potom ľahko vyberiete tú, ktorá najlepšie ilustruje "rozhodujúci okamih".

Rýchla uzávierka a vysoko svetelné šošovky - zmrazenie pohybu
Oblasť fotografie vo väčšine prípadov bojuje s nedostatkom svetla. V športovej fotografii, ak chcete nechať okamih "zmrznúť", je dostatok svetla k úspechu bezpodmienečne nutný. Huawei P9 ponúka rýchlosť uzávierky 1/4000 s, vďaka čomu zachytia ostro aj tie najrýchlejšie objekty. Podmienkou je samozrejme zodpovedajúce množstvo intenzity svetla, ktoré prepúšťajú dva objektívy Leica SUMMARIT H so svetelnosťou F / 2.2.

Hybridné ostrenie - ostré fotografie vždy a všade
Nasnímať ostrú fotografiu pohybujúceho sa objektu nie je vôbec ľahké. Preto zachytenie športových momentov kladie vysoké nároky na systém ostrenia. Hybridné AF (ostrenie) Huawei P9 využíva tri vzájomne sa doplňujúce technológie: kontrastnú, hĺbkovú a laserovú, pričom vždy automaticky zvolí tú, ktorá je pre daný moment najvhodnejšia. Kontrastná metóda je vhodná pre dobre osvetlené prostredia, laserová naopak pre zhoršené svetelné podmienky a hĺbková práve pre rýchlo sa pohybujúce objekty. 

Kryštalicky čisté fotky - detaily aj textúra
Aby bol človek dostatočne vtiahnutý do príbehu, ktorý sa odohráva na sérii športových fotografií, je vhodné využiť tiež snímky detailov, ktoré práve k tomu účelu slúžia. Kombináciou farebnej snímky z RGB snímača a čiernobielej zo snímača bez Bayerovho filtra ponúka Huawei P9 dokonale verné fotografie s jemnými prechodmi farebných tónov. Detaily zašpineného rámu bicykla alebo sugestívnej fotografie unaveného športovca vám dajú pocit, že ste súčasťou športového diania, prebiehajúceho na fotografii.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá