Image
28.9.2012 0 Comments

Päť tipov, ako zvýšiť profit mobilnej aplikácie

Dnes je čoraz populárnejší tzv. platobný model freemium. Najmä v prípade mobilných aplikácií, prevažne hier, ide o obľúbený spôsob, ako chcú vývojári zarobiť peniaze. Princíp je jednoduchý - ponúknuť používateľovi aplikáciu zadarmo a zarábať na transakciách počas jej používania. Hoci je percento platiacich používateľov mnohokrát malé, správne navrhnutý in-game obchod dokáže niekedy profitovať oveľa lepšie ako v prípade bežného platobného modelu.

in_app_239.jpg

Vývojári si však musia uvedomiť niekoľko základných bodov, ak chcú na tomto systéme zarábať. Z pohľadu používateľa berte tento článok ako prípravu na to, čo vás v podobných hrách očakáva.

1. Navnadiť a chytiť hráča

Základná rada, ktorá sa týka každej aplikácie. Aby ste zarábali, potrebujete, aby si vašu hru stiahlo čo najviac používateľov. Samozrejme, musia byť zadarmo, nemenej dôležitý je však obsah - aplikácia musí byť návyková a zábavná. Ak sa hráč nevie od hry „odtrhnúť", je pravdepodobnejšie, že si niečo kúpi v hernom obchode.

2. Spravte hru jednoduchou

Hranie je zábava. Táto zábava však musí byť prístupná množstvu používateľov a to vyžaduje správny dizajn. Titul musí byť teda jednoduchý na pochopenie - v súvislosti s prvým pravidlom treba upútať hráča a situáciu uľahčí, pokiaľ sa úvodná polhodina či hodina hrania zaobíde bez problémov. Aj keď je vaša hra komplexná, snažte sa ju zo začiatku zjednodušiť čo najviac a predstavujte, vysvetľujte používateľovi jednotlivé herné mechanizmy a pravidlá postupne.

3. Predávať v správnom čase na správnom mieste

V prvých dvoch bodoch ste sa snažili zaujať a získať hráčovu vernosť, teraz je čas predávať. Hoci sa pravidlo „predávať v správnom čase na správnom mieste" môže zdať v prípade digitálneho produktu, kde je obchod v rámci aplikácie dostupný neustále, zdať zbytočné, opak je pravda. Ak totiž navrhnete systém, ktorý bude používateľov upozorňovať na vhodný predmet, v správnom čase, zisky sa môžu zvýšiť. Príklad: V prípade pretekárskej hry ponúknite používateľom pred ťažkými pretekmi exkluzívne rýchle auto.

4. Pridávajte nové predmety

Neustále obohacujte ponuku svojho obchodu. Je pravdepodobnejšie, že si hráči kúpia nejaký predmet zo širšej ponuky ako z menšej, nehovoriac o verných zákazníkoch. Tí väčšinou zbierajú predmety, podporujte ich v tejto vášni.

5. Časovo obmedzené zľavy

Veľmi populárny spôsobov, ako motivovať používateľa na nákupy, sú zľavy. To platí aj v prípade digitálnych predmetov - časovo obmedzené zľavy sú výborný psychologický ťah, ktorý vývojára nič nestojí a môže značne zvýšiť zisk z in-app obchodu.

Správna implementácia uvedených tipov sa môže pozitívne prejaviť na ziskoch. V porovnaní s aplikáciami, ktoré sa predávajú neraz za najnižšiu cenu 0,99 USD/0,79 EUR, používatelia v prípade modelu freemium utrácajú v priemere 14 USD/11 EUR. No nie každá aplikácia s týmto platobným modelom je úspešná.

Zdroj: readwriteweb.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

20.10.2016 00:10

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.   Hneď prvý deň ohlá ...

Produkty

Vensmile K8 – minipočítač s touchpadom, zabudovaný do flexibilnej klávesnice

20.10.2016 00:13

Teraz, keď sa všetky súčasti počítača dajú vtesnať do zariadenia, ktoré sa zmestí do vrecka, výrobcovia experimentujú s rôznymi  rozmermi a tvarmi. Už sme videli počítač zabudovaný do skladateľnej klá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá