Image
13.2.2013 0 Comments

Päť tipov, ako zdigitalizovať staré fotografie

Staré fotografie sa dajú pomerne jednoducho zdigitalizovať. Prinášame niekoľko základných tipov, ako na to.

Digitalizujte lacno pravdepodobne najlacnejší spôsob, ako zdigitalizovať staré fotografie, je využitie inteligentného telefónu. Kvalita v tomto prípade nie je špičková, mnohé modely však disponujú slušným fotoaparátom a v kombinácii s vhodnou aplikáciou môžete získať akceptovateľný výsledok. Spomeňme napr. Scanner Pro alebo CamScanner.

digitalizaciafotiek_52.jpg

Využite skener

Skenovať fotografie môžete aj pomocou multifunkčnej tlačiarne, najlepší a najefektívnejší výsledok (najmä ak chcete zdigitalizovať veľké množstvo fotografií) vám však ponúkne skener fotiek. K dispozícii je viacero modelov z rôznych cenových kategórií, spomeňme napr. Epson Perfection Photo V370 (99,90 EUR) alebo Canon CanoScan 5600F (114,99 EUR), ktorý môžete využiť aj na skenovanie filmov.

Nechajte si fotky zdigitalizovať

K dispozícii je aj viacero firiem, ktoré zdigitalizujú vaše fotoalbumy. Digitalab.sk vám naskenuje a upraví fotografie za cenu od 0,20 EUR za kus, Digitalizacia.eu si za jednu fotografiu v závislosti od rozlíšenia vypýta od 0,15 EUR.

Editujeme fotografie

Starým zdigitalizovaným fotografiám môžete vďaka aplikáciám a softvérovým editorom vdýchnuť nový život. Snapseed je šikovný nástroj, ktorý dokáže ovládať aj začiatočník. Jednoduché úpravy môžete vykonať aj pomocou on-line nástrojov Pixlr express a Pixlr-o-matic. K dispozícii sú takisto pokročilé nástroje v podobe bezplatnej služby Pixlr editor, prípadne známe riešenia Adobe Photoshop alebo Zoner Photo Studio.

Organizujeme fotografie

Keď už máte k dispozícii zdigitalizované fotografie, je dobré ich zorganizovať, prípadne zdieľať s rodinou či priateľmi. Na tieto účely môžete využiť sociálne siete (napr. Facebook) alebo on-line služby Shutterfly, Flickr, Photobucket alebo Picasa. Mnohé z nich ponúkajú aj pokročilé vlastnosti, ako je priradenie lokality (Picasa, Flickr), vytváranie albumov a iné, nástroje na organizáciu fotiek sú prakticky samozrejmosti. Ak nechcete využiť on-line služby, k dispozícii sú aj bezplatné off-line nástroje, napr. Microsoft Photo Gallery.

Zdroj: mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá