Image
1.3.2013 0 Comments

Päť spôsobov, ako môže nový Samsung Galaxy S IV poraziť iPhone

Samsung predstaví svoju novú vlajkovú loď 14. marca. Hoci vieme, že nový telefón sa bude volať Samsung Galaxy S IV, nevieme, čo všetko nám ponúkne. Samsung je momentálne najväčším výrobcom mobilných telefónov a s Galaxy S IV bude chcieť získať titul najobľúbenejšieho telefónu na svete. Server mashable.com pripravil zoznam piatich spôsobov, ako by mohol Samsung uspieť.

galaxys4_272.jpg

1. Hype efekt

Je pravda, že dnes je pre výrobcov pomerne zložité ohúriť používateľa, ale ako dokazuje BlackBerry Z10, stále sa dá inovovať - tento telefón sníma dotykové gestá aj v režime spánku, takže telefón možno zobudiť bez nutnosti stlačenia hardvérového tlačidla. Podobne magickú funkciu predstavil Samsung v prípade modelu Galaxy S III. Telefón využíva kameru na sledovanie používateľa, a pokiaľ sa používateľ pozerá na displej, ten sa nevypne. Uvidíme, čím nás očarí Galaxy S IV - prebudením telefónu z režimu spánku pohľadom alebo hlasovým príkazom?

2. Ekosystém

Bez ohľadu na používateľov, ktorí nadávajú na iTunes, tento softvér je súčasťou úspechu iPhonu a produktov s iOS. Ekosystém vhodne dopĺňa iCloud, z ktorého profitujú viaceré zariadenia Apple.

Na druhej strane Samsung nemá k dispozícii podobne silný ekosystém. Áno, AllShare poskytuje zaujímavé prepojenie a zdieľanie dát naprieč viacerými zariadeniami. Samsung takisto ponúka svojim zákazníkom výhodné partnerstvo s cloudovou službou Dropbox. Na rozdiel od Applu však Samsungu chýba jeden ucelený ekosystém. Zmení sa situácia v prípade Galaxy S IV?

3. Viac užitočných vlastností, menej špeciálnych trikov

Samsung sa snaží obohatiť Android o nové užitočné vlastnosti, nie vždy sa mu to však darí. Galaxy S III disponoval napr. funkciou Share Shot (zdieľanie fotiek medzi používateľmi na spoločnej udalosti), ktorá automaticky navrhla priradenie tagov k tváram na fotkách. Žiaľ, tieto tagy neboli kompatibilné s Facebookom, čo značne znížilo použiteľnosť funkcie.

Na druhej strane Apple postupne uviedol displej Retina, iCloud, FaceTime a Siri a zmenil tak spôsob, ako používatelia iPhone používajú. Aká funkcia v prípade Galaxy S IV zmení spôsob, ako ho budú používatelia využívať?

4. Kvalitnejšia konštrukcia

Jeden z problémov telefónov Samsung je konštrukcia. Plastové telo pôsobí v prípade vlajkovej lode lacným dojmom, najmä keď sa telefón porovná s inou vlajkovou loďou, napr. s HTC One a jeho hliníkovým telom, ktoré je vyrobené z jedného kusa materiálu. Samsung Galaxy S III ťahal za kratší koniec aj v prípade tzv. crash testov, ktoré sa objavili na internete, či už sa telefón porovnával s iPhonom, alebo inými modelmi. V tomto smere má Samsung v prípade Galaxy S IV čo doháňať.

5. Mobilné platby

Mobilné platby, hoci sa ešte nevyužívajú, majú budúcnosť. Očakáva sa, že takýto druh platieb bude trendom blízkej budúcnosti a Samsung má šancu poraziť Apple. V iPhone 5 čip NFC nenájdete, Apple namiesto toho vybavil svoje telefóny softvérovou aplikáciou, ktorú však takmer nikto nepoužíva.

Samsung na mobilných platbách pracuje, počas MWC spoločnosť ohlásila spoluprácu s Visou, ktorá sa týka využitia telefónov Samsung s čipom NFC pri mobilných platbách. Samsung tak má potenciál, ako platbu mobilným telefónom priblížiť širokej verejnosti. Či to bude už v prípade Galaxy S IV alebo až o rok, je otázne.

Zdroj: mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá