Image
1.3.2013 0 Comments

Päť spôsobov, ako môže nový Samsung Galaxy S IV poraziť iPhone

Samsung predstaví svoju novú vlajkovú loď 14. marca. Hoci vieme, že nový telefón sa bude volať Samsung Galaxy S IV, nevieme, čo všetko nám ponúkne. Samsung je momentálne najväčším výrobcom mobilných telefónov a s Galaxy S IV bude chcieť získať titul najobľúbenejšieho telefónu na svete. Server mashable.com pripravil zoznam piatich spôsobov, ako by mohol Samsung uspieť.

galaxys4_272.jpg

1. Hype efekt

Je pravda, že dnes je pre výrobcov pomerne zložité ohúriť používateľa, ale ako dokazuje BlackBerry Z10, stále sa dá inovovať - tento telefón sníma dotykové gestá aj v režime spánku, takže telefón možno zobudiť bez nutnosti stlačenia hardvérového tlačidla. Podobne magickú funkciu predstavil Samsung v prípade modelu Galaxy S III. Telefón využíva kameru na sledovanie používateľa, a pokiaľ sa používateľ pozerá na displej, ten sa nevypne. Uvidíme, čím nás očarí Galaxy S IV - prebudením telefónu z režimu spánku pohľadom alebo hlasovým príkazom?

2. Ekosystém

Bez ohľadu na používateľov, ktorí nadávajú na iTunes, tento softvér je súčasťou úspechu iPhonu a produktov s iOS. Ekosystém vhodne dopĺňa iCloud, z ktorého profitujú viaceré zariadenia Apple.

Na druhej strane Samsung nemá k dispozícii podobne silný ekosystém. Áno, AllShare poskytuje zaujímavé prepojenie a zdieľanie dát naprieč viacerými zariadeniami. Samsung takisto ponúka svojim zákazníkom výhodné partnerstvo s cloudovou službou Dropbox. Na rozdiel od Applu však Samsungu chýba jeden ucelený ekosystém. Zmení sa situácia v prípade Galaxy S IV?

3. Viac užitočných vlastností, menej špeciálnych trikov

Samsung sa snaží obohatiť Android o nové užitočné vlastnosti, nie vždy sa mu to však darí. Galaxy S III disponoval napr. funkciou Share Shot (zdieľanie fotiek medzi používateľmi na spoločnej udalosti), ktorá automaticky navrhla priradenie tagov k tváram na fotkách. Žiaľ, tieto tagy neboli kompatibilné s Facebookom, čo značne znížilo použiteľnosť funkcie.

Na druhej strane Apple postupne uviedol displej Retina, iCloud, FaceTime a Siri a zmenil tak spôsob, ako používatelia iPhone používajú. Aká funkcia v prípade Galaxy S IV zmení spôsob, ako ho budú používatelia využívať?

4. Kvalitnejšia konštrukcia

Jeden z problémov telefónov Samsung je konštrukcia. Plastové telo pôsobí v prípade vlajkovej lode lacným dojmom, najmä keď sa telefón porovná s inou vlajkovou loďou, napr. s HTC One a jeho hliníkovým telom, ktoré je vyrobené z jedného kusa materiálu. Samsung Galaxy S III ťahal za kratší koniec aj v prípade tzv. crash testov, ktoré sa objavili na internete, či už sa telefón porovnával s iPhonom, alebo inými modelmi. V tomto smere má Samsung v prípade Galaxy S IV čo doháňať.

5. Mobilné platby

Mobilné platby, hoci sa ešte nevyužívajú, majú budúcnosť. Očakáva sa, že takýto druh platieb bude trendom blízkej budúcnosti a Samsung má šancu poraziť Apple. V iPhone 5 čip NFC nenájdete, Apple namiesto toho vybavil svoje telefóny softvérovou aplikáciou, ktorú však takmer nikto nepoužíva.

Samsung na mobilných platbách pracuje, počas MWC spoločnosť ohlásila spoluprácu s Visou, ktorá sa týka využitia telefónov Samsung s čipom NFC pri mobilných platbách. Samsung tak má potenciál, ako platbu mobilným telefónom priblížiť širokej verejnosti. Či to bude už v prípade Galaxy S IV alebo až o rok, je otázne.

Zdroj: mashable.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

20.10.2016 00:10

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.   Hneď prvý deň ohlá ...

Produkty

Vensmile K8 – minipočítač s touchpadom, zabudovaný do flexibilnej klávesnice

20.10.2016 00:13

Teraz, keď sa všetky súčasti počítača dajú vtesnať do zariadenia, ktoré sa zmestí do vrecka, výrobcovia experimentujú s rôznymi  rozmermi a tvarmi. Už sme videli počítač zabudovaný do skladateľnej klá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá