Image
10.12.2012 0 Comments

Päť spôsobov, ako môže Microsoft zvýšiť záujem o Windows 8

Operačný systém Windows 8 debutoval na trhu 26. októbra. Podľa slov Microsoftu ponúka aktuálna verzia systému to najlepšie z oboch svetov - intuitívne rozhranie na dotykové ovládanie a plnohodnotný OS pre klasické počítače. Z pohľadu predajných čísel sa zdá, že používatelia nejavia o Windows 8 až taký záujem, aký by Microsoft možno očakával. Ako môže Microsoft zvýšiť záujem používateľov o svoj nový operačný systém?

5sposobov_windows_912.jpg

1. Zlacnenie

Jeden z potenciálnych problémov je cena zariadení. Hoci Microsoft považuje Surface RT za zariadenie, ktoré ponúka používateľom viac ako iPad - áno, môžu napríklad používať natívnu aplikáciu Microsoft Office, popularita iPadov je stále dominantná. Surface RT za cenu aktuálnej generácie iPadov tak má náročnejšiu východiskovú pozíciu a prípadné zlacnenie by ju mohlo značne zlepšiť.

2. Surface Pro

Okrem Surface RT bude k dispozícii aj verzia Surface Pro. Tento tablet je vybavený procesorom od Intelu, a tak podporuje spúšťanie aplikácií x86. Potenciálnych záujemcov však nemilo prekvapí skutočnosť, že zariadenie by sa malo na trhu objaviť až v januári budúceho roka s cenou 899 dolárov, dostupnosť pre Slovensko je neznáma. Každopádne menšie zlacnenie by neuškodilo ani v tomto prípade.

3. Aplikácie

Windows 8 obsahuje obchod s aplikáciami. Hoci sa v ňom momentálne nachádza vyše 20 000 aplikácií, stále výrazne chýbajú aplikácie veľkých mien, ako je Facebook, Twitter, ktoré by ocenili najmä majitelia tabletov. Situácia sa však postupne zlepšuje a aj Windows 8 začínajú objavovať známe spoločnosti - napr. ESPN.

4. Zjednotenie používateľského zážitku

Windows 8 je trochu schizofrenický nielen z hľadiska dvoch rozhraní, ale neraz aj pre aplikácie, ktoré sú prispôsobené obom rozhraniam. Napríklad Internet Explorer 10 je k dispozícii vo verzii pre rozhranie Modern UI (dotykové ovládanie), ako aj pre klasické desktopové rozhranie. Hoci niektorým používateľom môže prekážať rozdiel v dizajne používateľského rozhrania, aplikácie niekedy prekvapia aj rozdielnou funkcionalitou a napr. IE10 v rozhraní Modern UI má problém s niektorými stránkami, ktoré IE10 pre desktop načíta bez problémov. Takisto skutočnosť, že IE pre rozhranie Modern UI má panel na adresy URL v spodnej časti obrazovky a desktopové internetové prehliadače ho majú v hornej časti, môže spôsobiť zbytočné zmätky.

5. Vyberte si svoje rozhranie?

Hoci Windows 8 obsahuje dve rozhrania, používateľ nemá možnosť voľby medzi nimi. Microsoft chce, aby používatelia používali rozhranie Modern UI aj na desktopoch a zariadeniach bez dotykového displeja. Táto vlastnosť pôsobí na niektorých používateľov rušivo - tí by radšej prijali možnosť kompletne sa prepnúť do desktopového rozhrania, ktoré by obsahovalo klasické tlačidlo Štart a všetky vlastnosti známe z Windows 7. Desktopové rozhranie Windows 8 totiž využíva rovnaké základy a ponúka aj viacero zaujímavých zlepšení. Z hľadiska dizajnu však núti používateľov používať aj nové menu Štart, a preto mnoho používateľov radšej naďalej zostáva pri Windows 7. Možnosť prispôsobiť si používateľský zážitok a rozhranie by pravdepodobne mnohí privítali.

Zdroj: informationweek.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá