Image
10.12.2012 0 Comments

Päť spôsobov, ako môže Microsoft zvýšiť záujem o Windows 8

Operačný systém Windows 8 debutoval na trhu 26. októbra. Podľa slov Microsoftu ponúka aktuálna verzia systému to najlepšie z oboch svetov - intuitívne rozhranie na dotykové ovládanie a plnohodnotný OS pre klasické počítače. Z pohľadu predajných čísel sa zdá, že používatelia nejavia o Windows 8 až taký záujem, aký by Microsoft možno očakával. Ako môže Microsoft zvýšiť záujem používateľov o svoj nový operačný systém?

5sposobov_windows_912.jpg

1. Zlacnenie

Jeden z potenciálnych problémov je cena zariadení. Hoci Microsoft považuje Surface RT za zariadenie, ktoré ponúka používateľom viac ako iPad - áno, môžu napríklad používať natívnu aplikáciu Microsoft Office, popularita iPadov je stále dominantná. Surface RT za cenu aktuálnej generácie iPadov tak má náročnejšiu východiskovú pozíciu a prípadné zlacnenie by ju mohlo značne zlepšiť.

2. Surface Pro

Okrem Surface RT bude k dispozícii aj verzia Surface Pro. Tento tablet je vybavený procesorom od Intelu, a tak podporuje spúšťanie aplikácií x86. Potenciálnych záujemcov však nemilo prekvapí skutočnosť, že zariadenie by sa malo na trhu objaviť až v januári budúceho roka s cenou 899 dolárov, dostupnosť pre Slovensko je neznáma. Každopádne menšie zlacnenie by neuškodilo ani v tomto prípade.

3. Aplikácie

Windows 8 obsahuje obchod s aplikáciami. Hoci sa v ňom momentálne nachádza vyše 20 000 aplikácií, stále výrazne chýbajú aplikácie veľkých mien, ako je Facebook, Twitter, ktoré by ocenili najmä majitelia tabletov. Situácia sa však postupne zlepšuje a aj Windows 8 začínajú objavovať známe spoločnosti - napr. ESPN.

4. Zjednotenie používateľského zážitku

Windows 8 je trochu schizofrenický nielen z hľadiska dvoch rozhraní, ale neraz aj pre aplikácie, ktoré sú prispôsobené obom rozhraniam. Napríklad Internet Explorer 10 je k dispozícii vo verzii pre rozhranie Modern UI (dotykové ovládanie), ako aj pre klasické desktopové rozhranie. Hoci niektorým používateľom môže prekážať rozdiel v dizajne používateľského rozhrania, aplikácie niekedy prekvapia aj rozdielnou funkcionalitou a napr. IE10 v rozhraní Modern UI má problém s niektorými stránkami, ktoré IE10 pre desktop načíta bez problémov. Takisto skutočnosť, že IE pre rozhranie Modern UI má panel na adresy URL v spodnej časti obrazovky a desktopové internetové prehliadače ho majú v hornej časti, môže spôsobiť zbytočné zmätky.

5. Vyberte si svoje rozhranie?

Hoci Windows 8 obsahuje dve rozhrania, používateľ nemá možnosť voľby medzi nimi. Microsoft chce, aby používatelia používali rozhranie Modern UI aj na desktopoch a zariadeniach bez dotykového displeja. Táto vlastnosť pôsobí na niektorých používateľov rušivo - tí by radšej prijali možnosť kompletne sa prepnúť do desktopového rozhrania, ktoré by obsahovalo klasické tlačidlo Štart a všetky vlastnosti známe z Windows 7. Desktopové rozhranie Windows 8 totiž využíva rovnaké základy a ponúka aj viacero zaujímavých zlepšení. Z hľadiska dizajnu však núti používateľov používať aj nové menu Štart, a preto mnoho používateľov radšej naďalej zostáva pri Windows 7. Možnosť prispôsobiť si používateľský zážitok a rozhranie by pravdepodobne mnohí privítali.

Zdroj: informationweek.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá