Image
15.1.2013 0 Comments

Päť najvýraznejších trendov na veľtrhu CES 2013

trends.jpg Na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2013 sa dalo vidieť naozaj veľa, medzi všetkými predstavovanými zariadeniami však rezonovalo päť hlavných trendov. Prinášame vám ich prehľad.

Televízory
Prehliadnuť televízory na tohtoročnom veľtrhu CES bolo naozaj ťažké. Niekoľko spoločností predstavilo svoje vlajkové lode s 4K, teda rozlíšením ultra HD (UDHTV), ktoré by sa malo stať novým hitom. UHDTV ponúknu štyrikrát väčšie rozlíšenie než televízory 1080p, takže obraz je naozaj perfektný a na bežných HDTV ho nikdy neuvidíte. Otázkou je, ako sa k televízorom 4K postavia spotrebitelia, ktorí v minulých rokoch pristupovali napríklad k 3D TV skôr vlažne.

Počítače s dotykovými displejmi
Na CES 2013 bolo zrejmé, že dotykové displeje sú pripravené vstúpiť do oblasti počítačov. Spoločnosť Intel napríklad predstavila hybridný notebook/tablet s dotykovým displejom. Objavilo sa aj niekoľko desktopov s Windows 8 a displejmi, ktoré využívali možnosti dotykového rozhrania tohto operačného systému. Spomenúť možno napríklad desktopy all-in-one od Lenova.

Automobily sa menia
Interiér automobilov budúcnosti bude vyzerať úplne inak než ten, na ktorý sme zvyknutí teraz. Spoločnosti ako Ford alebo GM predstavili nové možnosti, ako napríklad diaľkový prístup k zámkom auta cez Bluetooth a aplikáciu v smartfóne. Firma Livio Connect potom ukázala novú platformu s dotykovým displejom do auta, do ktorej možno nainštalovať množstvo aplikácií - od navigácie až po hudobné aplikácie. V neposlednom rade potom Lexus odhalil automobil, ktorý sa vie sám riadiť.

Obývacia izba bude múdrejšia
Čoraz viac domácich zariadení možno pripojiť k internetu a ovládať ich tak na diaľku. Spoločnosť Loewe predstavila inteligentné domáce produkty vrátane tých, ktoré umožňujú monitorovať domácich miláčikov alebo poskytnúť starým a postihnutým ľuďom asistenciu v prípade núdze. Startup Enado ukázal centralizované riešenie, ktoré vie ovládať rôzne zariadenia v celom dome. V nasledujúcich rokoch sa podľa odborníkov významne rozmnožia produkty, ktoré budú vedieť šikovne šetriť napríklad výdavky za elektrinu alebo plyn.

Úspora energie
S tým, ako sa stávame čoraz viac závislými od mobilných zariadení, kladie sa väčší dôraz na výdrž ich batérií. Intel preto oznámil, že ďalšia generácia jeho ultrabookov bude osadená procesormi so spotrebou iba 7 wattov (pri súčasných ultrabookoch výrobcovia vychvaľujú 15 wattov). Wireless Power Consortium (WPC) potom predstavilo množstvo nabíjacích technológií pre smartfóny a Toyota ukázala technológiu, ktorá v automobile vie bezdrôtovo nabíjať telefón. Analytici predpokladajú, že sa bezdrôtové dobíjanie mobilných zariadení významnejšie rozšíri v najbližších niekoľkých rokoch.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá