Image
15.1.2013 0 Comments

Päť najvýraznejších trendov na veľtrhu CES 2013

trends.jpg Na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2013 sa dalo vidieť naozaj veľa, medzi všetkými predstavovanými zariadeniami však rezonovalo päť hlavných trendov. Prinášame vám ich prehľad.

Televízory
Prehliadnuť televízory na tohtoročnom veľtrhu CES bolo naozaj ťažké. Niekoľko spoločností predstavilo svoje vlajkové lode s 4K, teda rozlíšením ultra HD (UDHTV), ktoré by sa malo stať novým hitom. UHDTV ponúknu štyrikrát väčšie rozlíšenie než televízory 1080p, takže obraz je naozaj perfektný a na bežných HDTV ho nikdy neuvidíte. Otázkou je, ako sa k televízorom 4K postavia spotrebitelia, ktorí v minulých rokoch pristupovali napríklad k 3D TV skôr vlažne.

Počítače s dotykovými displejmi
Na CES 2013 bolo zrejmé, že dotykové displeje sú pripravené vstúpiť do oblasti počítačov. Spoločnosť Intel napríklad predstavila hybridný notebook/tablet s dotykovým displejom. Objavilo sa aj niekoľko desktopov s Windows 8 a displejmi, ktoré využívali možnosti dotykového rozhrania tohto operačného systému. Spomenúť možno napríklad desktopy all-in-one od Lenova.

Automobily sa menia
Interiér automobilov budúcnosti bude vyzerať úplne inak než ten, na ktorý sme zvyknutí teraz. Spoločnosti ako Ford alebo GM predstavili nové možnosti, ako napríklad diaľkový prístup k zámkom auta cez Bluetooth a aplikáciu v smartfóne. Firma Livio Connect potom ukázala novú platformu s dotykovým displejom do auta, do ktorej možno nainštalovať množstvo aplikácií - od navigácie až po hudobné aplikácie. V neposlednom rade potom Lexus odhalil automobil, ktorý sa vie sám riadiť.

Obývacia izba bude múdrejšia
Čoraz viac domácich zariadení možno pripojiť k internetu a ovládať ich tak na diaľku. Spoločnosť Loewe predstavila inteligentné domáce produkty vrátane tých, ktoré umožňujú monitorovať domácich miláčikov alebo poskytnúť starým a postihnutým ľuďom asistenciu v prípade núdze. Startup Enado ukázal centralizované riešenie, ktoré vie ovládať rôzne zariadenia v celom dome. V nasledujúcich rokoch sa podľa odborníkov významne rozmnožia produkty, ktoré budú vedieť šikovne šetriť napríklad výdavky za elektrinu alebo plyn.

Úspora energie
S tým, ako sa stávame čoraz viac závislými od mobilných zariadení, kladie sa väčší dôraz na výdrž ich batérií. Intel preto oznámil, že ďalšia generácia jeho ultrabookov bude osadená procesormi so spotrebou iba 7 wattov (pri súčasných ultrabookoch výrobcovia vychvaľujú 15 wattov). Wireless Power Consortium (WPC) potom predstavilo množstvo nabíjacích technológií pre smartfóny a Toyota ukázala technológiu, ktorá v automobile vie bezdrôtovo nabíjať telefón. Analytici predpokladajú, že sa bezdrôtové dobíjanie mobilných zariadení významnejšie rozšíri v najbližších niekoľkých rokoch.

Zdroj: computerworld.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá