5.11.2015 0 Comments

Partners Group SK je prvou firmou na Slovensku v oblasti finančného sprostredkovania, kde je možné podpísať zmluvu digitálne

Spoločnosť Softec zrealizovala pre Partners Group SK prielomový „bezpapierový" projekt - vlastnoručný digitálny podpis dokumentov s ukladaním biometrických charakteristík. Partners Group SK sa vďaka tomu stáva prvou firmou na Slovensku v oblasti finančného sprostredkovania, kde je možné biometricky podpisovať nielen interné dokumenty, ale aj poistné zmluvy vybraných poisťovní priamo na tablete či notebooku so sign padom. Po pilotnom testovaní bolo riešenie práve v týchto dňoch uvedené do prevádzky.

Ako to technicky funguje? Tablety, notebooky a sign pady, ktoré sa používajú, sú vybavené okrem iného i tzv. prítlakovou vrstvou, ktorá dokáže sledovať prítlak, zrýchlenie a dynamiku pohybu pri vlastnoručnom podpise. Partners Group SK, ktorá patrí na Slovensku k najväčším firmám v krajine v oblasti finančného sprostredkovania, týmto projektom prechádza na úplne bezpapierový predajný proces. Jeho hlavnou výhodou je najmä zrýchlenie kolobehu dokumentov a úspora nákladov na papier a jeho skladovanie - zmluva sa netlačí, nevyplňuje perom, klient ju po vlastnoručnom digitálnom podpise dostáva mailom v PDF formáte. Podobný trend je vidieť aj v niektorých bankách a poisťovniach.

Peter Morávek, riaditeľ divízie poisťovacích systémov firmy Softec k tomu dodáva: „Finanční sprostredkovatelia sú typickým príkladom tzv. BYOD. Pracujú väčšinou ako OSVČ na svojich vlastných mobilných zariadeniach a tak im podobné riešenie veľmi uľahčí prácu. Riešenie je postavené na produktoch nadnárodnej spoločnosti KOFAX a verím, že o nich bude na trhu veľký záujem."

Pre Softec sú v súčasnej dobre riešenia, ktoré integrujú vlastnoručný digitálny podpis s biznis procesmi spoločnosti jednou z dlhodobých priorít. Na jednej strane je síce na Slovensku legislatívne podporovaný, avšak realita je zatiaľ taká, že sa nevyužíva ako by sa mohol.

„Zavedenie biometrického podpisu predstavuje významný krok nielen z pohľadu modernizácie služieb našej spoločnosti, ale aj z pohľadu našich sprostredkovateľov. Nový systém podpisovania a uzatvárania zmlúv s vybranými finančnými partnermi im zjednoduší prácu, odbremení od administratívy a umožní im sústrediť sa na to najdôležitejšie a to komunikáciu so zákazníkom vrátane sprostredkovania kvalitných služieb," dodáva Juraj Juras, generálny riaditeľ Partners Group SK.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá