Image
13.3.2015 0 Comments

Paperspace: nekupujte už ani desktop. Za 10 dolárov máte celý počítač v cloude

paperspace_paperweight.jpg Myšlienka prepojenia základného počítača s výkonnejším cez sieť nie je nová. Prvé moderné počítačové siete vznikali ako spojenie „hlúpych" klientskych terminálov s inteligentným mainframom. Napredovanie v oblasti technológií a hardvéru, zvyšovanie rýchlosti internetového pripojenia a on-line softvér teraz posúvajú tento koncept ďalej.

Čo keby sme počítač spúšťali z cloudu?

S týmto nápadom prišiel startup Paperspace. Z vášho domáceho počítača by ste sa prihlásili na servery Paperspace a váš virtuálny desktop, aplikácie a webové stránky by vám boli streamované z cloudu. Prihlásiť sa dá cez prehliadač v počítači alebo pomocou malého prístroja Paperweight v tvare puku, ktorý dodáva Paperspace.

paperweight.jpg

Možno vám tento spôsob bude pripadať zbytočne komplikovaný, no má to svoje výhody. V prípade potreby takto môže získať vyšší výpočtový výkon, napríklad na beh simulácie, vizualizácie, 3D CAD alebo editáciu fotografií a videa. Navyše môžete k svojmu „počítaču" pristupovať kdekoľvek, kde je k dispozícii pripojenie k internetu. Ak vám hardvér vypovie službu alebo ho zničí nejaká živelná pohroma, všetko máte bezpečne uložené on-line.

Nápad tak trochu pripomína chromebooky, ibaže na rozdiel od nich Paperspace umožní spúšťať aj desktopové aplikácie. Spoločnosť sľubuje hladké a stabilné fungovanie za predpokladu, že vaše internetové pripojenie má rýchlosť minimálne 15 Mb/s na downloade a latencia je menej ako 60 ms.

Výhodné je, že váš počítač nebude mať lagy a nespomalí sa v priebehu času. O všetky upgrady a optimalizácie sa postará Paperspace. Za mesačné predplatné by bol váš počítač stále ako nový a prístupný odkiaľkoľvek. Vývojári sľubujú, že všetky dátové prenosy budú bezpečne zašifrované.

Pravda, nemusí to byť ideálne riešenie - ak Paperspace skončí, váš počítač skončí s ním. No každopádne je to zaujímavá alternatíva, ako by domáce počítače mohli fungovať v nasledujúcich desaťročiach.

Paperspace teraz prijíma predobjednávky na zariadenie Paperweight, ktoré stojí 50 dolárov. Základná cena cloudovej služby sa bude pohybovať okolo 10 dolárov mesačne. K dispozícii bude aj pre podnikových používateľov a spustiť by sa mala v septembri.Zdroj: gizmag.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá