Image
23.6.2014 0 Comments

Panasonic prenáša analýzu videa do cloudu

14272055958_1f4a7cf583_b.jpg Spoločnosť Panasonic oznámila uvedenie služby CLVR (čítať ako "clever"), prvej cloudovej služby na analýzu videa na svete, ktorá je lacná, pracuje na vyžiadanie a nevyžaduje konfiguráciu.

Služba CLVR, dostupná v rámci predplatenej služby Panasonic Cameramanager, pomáha organizáciám optimalizovať riešenie kamerového dohľadu vďaka inteligentným alarmom a ukladanie dát v cloude. Prvou funkciou uvedenou pod hlavičkou CLVR je služba Detekcia CLVR.

Väčšina moderných bezpečnostných kamier ponúka nejakú podobu detekcie pohybu. Problém s detekciou pohybu spočíva v tom, že používateľ dostáva buď priveľa zbytočných oznámení, alebo primálo tých, na ktorých naozaj záleží. Funkcia Detekcia CLVR významne zvyšuje podiel relevantných informácií, ktoré používateľ dostáva.

14272052120_a98c8d909f_b.jpg

Kamery pripojené k aplikácii Panasonic Cameramanager so službou CLVR dokážu posielať relevantné oznámenia, napríklad keď zákazník vstúpi do obchodu alebo keď auto vojde na parkovisko.

Služba CLVR je výsledkom spolupráce medzi spoločnosťami TNO, Vicar Vision a Panasonic Cameramanager, ktorá využila grant vo výške 200 000 eur, udelený projektom Small Business Innovation Research (SBIR). Popredný svetový výskumný inštitút TNO dodal algoritmy. Výskumná a vývojová spoločnosť Vicar Vision algoritmus upravila na použitie v cloude.

Spoločnosť Cameramanager potom tento algoritmus použila na vytvorenie funkčného cloudového riešenia na analýzu videa, ktoré dokáže detegovať relevantné pohyby osôb a objektov a vyvolať alarm. Služba CLVR je určená pre malé a stredné podniky, ktoré chcú využiť možnosti svojho dohľadového riešenia na maximum.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá