Image
23.6.2014 0 Comments

Panasonic prenáša analýzu videa do cloudu

14272055958_1f4a7cf583_b.jpg Spoločnosť Panasonic oznámila uvedenie služby CLVR (čítať ako "clever"), prvej cloudovej služby na analýzu videa na svete, ktorá je lacná, pracuje na vyžiadanie a nevyžaduje konfiguráciu.

Služba CLVR, dostupná v rámci predplatenej služby Panasonic Cameramanager, pomáha organizáciám optimalizovať riešenie kamerového dohľadu vďaka inteligentným alarmom a ukladanie dát v cloude. Prvou funkciou uvedenou pod hlavičkou CLVR je služba Detekcia CLVR.

Väčšina moderných bezpečnostných kamier ponúka nejakú podobu detekcie pohybu. Problém s detekciou pohybu spočíva v tom, že používateľ dostáva buď priveľa zbytočných oznámení, alebo primálo tých, na ktorých naozaj záleží. Funkcia Detekcia CLVR významne zvyšuje podiel relevantných informácií, ktoré používateľ dostáva.

14272052120_a98c8d909f_b.jpg

Kamery pripojené k aplikácii Panasonic Cameramanager so službou CLVR dokážu posielať relevantné oznámenia, napríklad keď zákazník vstúpi do obchodu alebo keď auto vojde na parkovisko.

Služba CLVR je výsledkom spolupráce medzi spoločnosťami TNO, Vicar Vision a Panasonic Cameramanager, ktorá využila grant vo výške 200 000 eur, udelený projektom Small Business Innovation Research (SBIR). Popredný svetový výskumný inštitút TNO dodal algoritmy. Výskumná a vývojová spoločnosť Vicar Vision algoritmus upravila na použitie v cloude.

Spoločnosť Cameramanager potom tento algoritmus použila na vytvorenie funkčného cloudového riešenia na analýzu videa, ktoré dokáže detegovať relevantné pohyby osôb a objektov a vyvolať alarm. Služba CLVR je určená pre malé a stredné podniky, ktoré chcú využiť možnosti svojho dohľadového riešenia na maximum.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá