Image
23.6.2014 0 Comments

Panasonic prenáša analýzu videa do cloudu

14272055958_1f4a7cf583_b.jpg Spoločnosť Panasonic oznámila uvedenie služby CLVR (čítať ako "clever"), prvej cloudovej služby na analýzu videa na svete, ktorá je lacná, pracuje na vyžiadanie a nevyžaduje konfiguráciu.

Služba CLVR, dostupná v rámci predplatenej služby Panasonic Cameramanager, pomáha organizáciám optimalizovať riešenie kamerového dohľadu vďaka inteligentným alarmom a ukladanie dát v cloude. Prvou funkciou uvedenou pod hlavičkou CLVR je služba Detekcia CLVR.

Väčšina moderných bezpečnostných kamier ponúka nejakú podobu detekcie pohybu. Problém s detekciou pohybu spočíva v tom, že používateľ dostáva buď priveľa zbytočných oznámení, alebo primálo tých, na ktorých naozaj záleží. Funkcia Detekcia CLVR významne zvyšuje podiel relevantných informácií, ktoré používateľ dostáva.

14272052120_a98c8d909f_b.jpg

Kamery pripojené k aplikácii Panasonic Cameramanager so službou CLVR dokážu posielať relevantné oznámenia, napríklad keď zákazník vstúpi do obchodu alebo keď auto vojde na parkovisko.

Služba CLVR je výsledkom spolupráce medzi spoločnosťami TNO, Vicar Vision a Panasonic Cameramanager, ktorá využila grant vo výške 200 000 eur, udelený projektom Small Business Innovation Research (SBIR). Popredný svetový výskumný inštitút TNO dodal algoritmy. Výskumná a vývojová spoločnosť Vicar Vision algoritmus upravila na použitie v cloude.

Spoločnosť Cameramanager potom tento algoritmus použila na vytvorenie funkčného cloudového riešenia na analýzu videa, ktoré dokáže detegovať relevantné pohyby osôb a objektov a vyvolať alarm. Služba CLVR je určená pre malé a stredné podniky, ktoré chcú využiť možnosti svojho dohľadového riešenia na maximum.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá