Image
28.4.2015 0 Comments

Palette premení monochromatickú 3D tlačiareň na farebnú

palette.png Väčšina súčasných 3D tlačiarní používa len jeden extrudér, a tak umožňuje len jednofarebnú tlač. Teraz sa však na portáli Kickstarter objavil projekt, ktorý monochromatickým tlačiarňam vdýchne nový život. Má veľmi priliehavý názov Palette.

Kanadská spoločnosť Mosaic Manufacturing prišla s nápadom, ktorý umožní zmeniť ľubovoľnú 3D tlačiareň na viacfarebnú a dokonca schopnú tlačiť z viacerých materiálov. Palette môže pracovať až so štyrmi tlačovými strunami naraz, pričom tie môžu mať rôzne farby a vlastnosti.

palette2.gif

Palette funguje vlastne ako sprostredkujúce zariadenie medzi počítačom a tlačiarňou. Obsahuje mechanizmus, ktorý podľa preddefinovaných údajov berie struny v potrebnom množstve, mieša ich časti a spája ich. Vo výsledku vznikne „pruhovaná" struna, ktorá umožní, aby mal vytlačený objekt spodnú časť napríklad modrú, prostrednú červenú a hornú zelenú.

palette1.jpg

Palette funguje s akoukoľvek tlačiarňou, ktorá využíva 1,75 mm materiál a podporuje .gcode či .x3g. Nevyžadujú sa žiadne úpravy elektroinštalácie alebo zmeny hardvéru tlačiarne.


Tvorcovia spustili na portáli Kickstarter kampaň, v ktorej chcú vyzbierať 75 000 dolárov. Prví prispievatelia môžu získať Palette už za 599 dolárov, bežná cena by mala byť 849 dolárov. Dodávky by sa mali začať v januári 2016.

Zdroj: pocket-lint.com, kickstarter.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

20.10.2016 00:10

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.   Hneď prvý deň ohlá ...

Produkty

Vensmile K8 – minipočítač s touchpadom, zabudovaný do flexibilnej klávesnice

20.10.2016 00:13

Teraz, keď sa všetky súčasti počítača dajú vtesnať do zariadenia, ktoré sa zmestí do vrecka, výrobcovia experimentujú s rôznymi  rozmermi a tvarmi. Už sme videli počítač zabudovaný do skladateľnej klá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá