Image
28.4.2015 0 Comments

Palette premení monochromatickú 3D tlačiareň na farebnú

palette.png Väčšina súčasných 3D tlačiarní používa len jeden extrudér, a tak umožňuje len jednofarebnú tlač. Teraz sa však na portáli Kickstarter objavil projekt, ktorý monochromatickým tlačiarňam vdýchne nový život. Má veľmi priliehavý názov Palette.

Kanadská spoločnosť Mosaic Manufacturing prišla s nápadom, ktorý umožní zmeniť ľubovoľnú 3D tlačiareň na viacfarebnú a dokonca schopnú tlačiť z viacerých materiálov. Palette môže pracovať až so štyrmi tlačovými strunami naraz, pričom tie môžu mať rôzne farby a vlastnosti.

palette2.gif

Palette funguje vlastne ako sprostredkujúce zariadenie medzi počítačom a tlačiarňou. Obsahuje mechanizmus, ktorý podľa preddefinovaných údajov berie struny v potrebnom množstve, mieša ich časti a spája ich. Vo výsledku vznikne „pruhovaná" struna, ktorá umožní, aby mal vytlačený objekt spodnú časť napríklad modrú, prostrednú červenú a hornú zelenú.

palette1.jpg

Palette funguje s akoukoľvek tlačiarňou, ktorá využíva 1,75 mm materiál a podporuje .gcode či .x3g. Nevyžadujú sa žiadne úpravy elektroinštalácie alebo zmeny hardvéru tlačiarne.


Tvorcovia spustili na portáli Kickstarter kampaň, v ktorej chcú vyzbierať 75 000 dolárov. Prví prispievatelia môžu získať Palette už za 599 dolárov, bežná cena by mala byť 849 dolárov. Dodávky by sa mali začať v januári 2016.

Zdroj: pocket-lint.com, kickstarter.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá