Image
28.4.2015 0 Comments

Palette premení monochromatickú 3D tlačiareň na farebnú

palette.png Väčšina súčasných 3D tlačiarní používa len jeden extrudér, a tak umožňuje len jednofarebnú tlač. Teraz sa však na portáli Kickstarter objavil projekt, ktorý monochromatickým tlačiarňam vdýchne nový život. Má veľmi priliehavý názov Palette.

Kanadská spoločnosť Mosaic Manufacturing prišla s nápadom, ktorý umožní zmeniť ľubovoľnú 3D tlačiareň na viacfarebnú a dokonca schopnú tlačiť z viacerých materiálov. Palette môže pracovať až so štyrmi tlačovými strunami naraz, pričom tie môžu mať rôzne farby a vlastnosti.

palette2.gif

Palette funguje vlastne ako sprostredkujúce zariadenie medzi počítačom a tlačiarňou. Obsahuje mechanizmus, ktorý podľa preddefinovaných údajov berie struny v potrebnom množstve, mieša ich časti a spája ich. Vo výsledku vznikne „pruhovaná" struna, ktorá umožní, aby mal vytlačený objekt spodnú časť napríklad modrú, prostrednú červenú a hornú zelenú.

palette1.jpg

Palette funguje s akoukoľvek tlačiarňou, ktorá využíva 1,75 mm materiál a podporuje .gcode či .x3g. Nevyžadujú sa žiadne úpravy elektroinštalácie alebo zmeny hardvéru tlačiarne.


Tvorcovia spustili na portáli Kickstarter kampaň, v ktorej chcú vyzbierať 75 000 dolárov. Prví prispievatelia môžu získať Palette už za 599 dolárov, bežná cena by mala byť 849 dolárov. Dodávky by sa mali začať v januári 2016.

Zdroj: pocket-lint.com, kickstarter.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá