Image
31.5.2016 1 Comments

Palec hore! Knižnica a požičovňa užitočných predmetov v Bratislave. Pre každého, komu sa nepáči konzumný spôsob života

V Goetheho inštitúte na Panenskej ulici v Bratislave otvárajú knižnicu a požičovňu dobrých vecí v jednom s názvom Ajnfach, kde si budeme môcť požičať veci, za ktoré by sme inak museli utrácať stovky eur a použili ich 1-2-krát za rok.

V knižnici si budeme môcť požičať množstvo vecí, napríklad na outdoor (stan, pumpy, helmy, čelovky, cyklotašky..), takisto užitočné predmety z dielne (vŕtačky brúsky...) a iné zaujímavé veci (teleskop, šijací stroj, projektor...). Stačí vám uhradiť zápisné 8 eur na rok, ak ste študent, iba 5 eur. Predložíte OP, vypíšte formulár, odkedy dokedy budete predmet využívať, maximálne na 5 dní.

Ľudia postupne prichádzajú na to, že niektoré veci, ktoré použijú iba zopárkrát v roku, sa neoplatí vlastniť. Nehovoriac o tom, že konzumný spôsob života negatívne ovplyvňuje životné prostredie a naše budúce generácie. Zdieľanie vecí bude pravdepodobne čoraz populárnejšie.

Čo sa dá požičať:

Outdoor: stan, čelová lampa, turistické mapy, pumpa na bicykel, cyklistické helmy, cyklotašky na nosič, súprava cyklonáradia, turistická sedačka pre deti, badmintonové rakety, futbalová lopta, frisbee, slackline, futbalové bránky, brazílska lopta, žonglovací set, sieť na loptové hry, detský padák, poľovačka na kačky – hra, záhradnícka súprava.

Dielňa: akumulátorový skrutkovač, vŕtačka, uhlová brúska, brúska, detektor kovu, píla, súprava náradia, stolársky zverák, uholník, vodováha, rebrík, drevená maliarska koza, ochrana sluchu, ochranné, okuliare.

Iné: domáca pekáreň, odšťavovač, zmrzlinovač, strojček na cestoviny, mikroskop, teleskop, domáce planetárium, štítkovač, šijací stroj, statív, športová kamera, projektor, diskoefekt, magický kufrík, knihy Ako na to.

Čo na to poviete? Myslíte si, že je konzumný spôsob života na ústupe?

Zdroj foto: Goethe Institut

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

1 Comments

  1. Po rokoch... reakcia na: Palec hore! Knižnica a požičovňa užitočných predmetov v Bratislave. Pre každého komu sa nepáči konzumný spôsob života
    31.5.2016 12:05
    Necakajte burlive debaty....ked ste mali roky zablokovane prispievanie...pff
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá