Image
12.11.2015 0 Comments

PRIESKUM: Slováci najviac využívajú internet na vyhľadávanie a e-maily

Obyvatelia Slovenska využívajú v súčasnosti internet najviac na vyhľadávanie cez rôzne prehliadače, až 88 percent používateľov internetu hľadá niečo cez internet aspoň raz do týždňa. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti GfK Slovakia, ktorý sa uskutočnil v septembri tohto roka na vzorke 707 respondentov vo veku od 15 do 79 rokov. Aspoň raz do týždňa si niečo vyhľadá na internete takmer 90 percent používateľov internetu, vyše jedna tretina ľudí (34 percent) vyhľadáva cez internetové prehliadače niekoľkokrát za deň, sú to hlavne mladí ľudia do 30 rokov.

Ako ďalej priblížil, na druhom mieste je prijímanie a posielanie e-mailov, ktoré využívajú niekoľkokrát do týždňa takmer tri štvrtiny používateľov internetu a približne 30 percent z nich, e-mailuje niekoľkokrát denne.

Ďalšou významnou službou je online banking, ktorý využíva niekoľkokrát do mesiaca vyše polovica používateľov internetu. Zaujímavosťou však podľa GfK Slovakia je, že jedna štvrtina internetovej populácie túto službu ešte nevyužíva. Sociálne siete a ich sledovanie majú čoraz väčšiu popularitu, sledujú ich až štyri pätiny používateľov internetu (80 percent), pričom najväčšiu skupinu tvoria mladí ľudia vo veku 19 až 24 rokov, ktorí sledujú sociálne siete niekoľkokrát denne.

Hoci nakupovanie cez internet využíva väčšina internetovej populácie, viac ako dve pätiny používateľov internetu (41,2 percenta) ešte cez internet nikdy nič nenakúpilo. Približne tretina má skúsenosť s nakupovaním menej častú ako raz za rok a zvyšná tretina nakupuje cez internet výrazne častejšie.

Polovica internetovej populácie hráva tiež online hry, takmer pätina ich dokonca hráva niekoľkokrát do týždňa a intenzívnejšie. Spomedzi sledovaných aktivít na internete je v prieskume relatívne najmenej využívané písanie blogov. Jeden človek z piatich napíše blog aspoň raz do mesiaca a aspoň raz do týždňa sa tejto aktivite venuje päť percent internetových používateľov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

Slovenskí žiaci zaostávajú v matematickej, čitateľskej aj prírodovednej gramotnosti

07.12.2016 00:07

Slovensko v porovnaní s priemerom krajín OECD zaostáva vo všetkých troch oblastiach – matematickej, čitateľskej aj prírodovednej gramotnosti. Výsledky slovenských 15-ročných žiakov sú podľa medzináro ...

Prieskumy trhu

Analytici zverejnili hlavné predpovede o digitálnej budúcnosti

07.12.2016 00:13

Hlavné predpovede na rok 2017 a nasledujúce roky vychádzajú z troch hlavných vplyvov postupujúcej digitálnej inovácie: skúseností a zapojenia používateľov (zákazníkov), inovácie v oblasti biznisu a se ...

Prieskumy trhu

Predaj tabletov klesá aj v treťom štvrťroku. Najviac to pocítili Apple a Samsung, Amazon, naopak, raketovo rastie

08.11.2016 00:10

Podľa predbežných údajov spoločnosti IDC v treťom štvrťroku 2016 (3Q16) pokračoval na svetových trhoch prepad dodávok tabletov. Hoci dodávky v 3Q16 vzrástli v porovnaní s druhým štvrťrokom 2016 o 9,8 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá