Image
6.2.2013 0 Comments

(PR článok) Webnode - vytvorte si web rýchlo a zadarmo

webnode_12.jpg Tvorba internetových stránok vo všeobecnosti vyžaduje aspoň základné znalosti jazyka HTML. Existuje však viacero editorov, ktoré tvorbu internetových stránok značne zjednodušujú. Služba Webnode takýto editor poskytuje a zároveň ponúka používateľom bezplatný hosting a úložný priestor. Vďaka nej si tak môže internetové stránky vytvoriť skutočne každý.

Webnode.sk - web do 5 minút

Na tvorbu internetových stránok budete potrebovať používateľský účet, v rámci ktorého si zadefinujete, či webovú stránku chcete používať na osobné účely, prezentáciu firmy alebo ako e-shop. K dispozícii je viacero rôznych šablón, ktoré tvorbu internetovej stránky urýchlia. Vo výsledku tak máte webovú stránku vytvorenú a publikovanú už v priebehu piatich minút - samozrejme, ide iba o základnú kostru, ktorú si budete naďalej upravovať podľa vlastných potrieb.

webnode_1.jpg

V súvislosti s tvorbou stránky dodajme, že webnode ponúka bezplatnú doménu a hosting (nazovwebu.webnode.sk), prípadne umožňuje zakúpenie vlastnej domény. Hoci pri úvodnom výbere nemožno šablóny zväčšiť, v rámci redakčného systému môžete kedykoľvek zmeniť vzhľad stránky a použiť inú šablónu.

Tvoríme obsah - rýchlo a jednoducho

Tvorba internetovej stránky prostredníctvom služby Webnode.sk nevyžaduje žiadne znalosti programovania. Používatelia majú k dispozícii ovládací panel, prostredníctvom ktorého sa dajú vykonávať všetky aktivity spojené s tvorbou a úpravou webovej stránky.

Rozloženie používateľského rozhrania je intuitívne - pomocou možnosti Nový vytvárate podstránky, články alebo záznamy do katalógu. Nechýba ani možnosť rýchlej navigácie v rámci jednotlivých podstránok. Obsah je rozdelený do kategórií - text, galéria, fórum, anketa, pričom sa dajú rýchlo vkladať aj ďalšie objekty, ako sú Google mapy, videá z YouTube alebo prvky zo sociálnych sietí, ponuka podporovaných komponentov je bohatá. Všetky prvky následne možnéo jednoducho upravovať, stačí dvakrát kliknúť a editovať text, prípadne kliknúť na jasne označenú možnosť Nastavenia.

webnode_2.jpg

Chválime, že Webnode umožňuje jednoducho zobraziť pracovnú a verejnú verziu stránky, ako aj možnosť meniť rozloženie jednotlivých prvkov v rámci šablóny - funkcia Vzhľad stránky ponúka viacero alternatív.

Ako sme už spomenuli, štýl webovej stránky sa dá meniť. K dispozícii sú aj pokročilé nastavenia, v rámci ktorých si môžu šikovnejší používatelia upraviť šablónu zmenou kódu CSS. K redakčnému systému nemáme takmer žiadne námietky - jeho používanie je jednoduché a intuitívne, všetky úpravy stránky vrátane zmeny umiestnenia jednotlivých prvkov možno vykonať iba pomocou myši štýlom drag & drop. Chýbalo nám však tlačidlo Späť, ktoré by stornovalo poslednú vykonanú akciu - napr. ak si používateľ nechtiac zmaže prvok zo stránky. Samozrejme, akékoľvek úpravy musíte publikovať, aby sa prejavili na vašej stránke.

webnode_3.jpg

S mobilnou verziou stránky, ale bez FTP

Webnode ponúka pridanú hodnotu aj vo forme mobilnej verzie redakčného systému, ku ktorému sa dá pristupovať prostredníctvom webovej stránky m.webnode.sk. Mobilné rozhranie ponúka základnú funkcionalitu, umožňuje jednoduchú správu stránky a pridávanie nových článkov. Na pridávanie súborov, videí, fotografií a ďalších prvkov však musíte použiť klasickú verziu stránky.

Webnode neposkytuje prístup FTP na váš hosting. Namiesto toho je k dispozícii správca súborov a obrázkov, ktorý umožňuje správu dát priamo z prostredia redakčného systému. V prípade bezplatného účtu je maximálna veľkosť súborov, ktoré môžete na svoju stránku nahrať, 10 MB. Webnode však podporuje priamo vkladanie súborov z cloudových služieb SkyDrive alebo Box, takže tento nedostatok sa dá veľmi rýchlo obísť.

webnode_4.jpg

Zadarmo, ale...

Webnode.sk ponúka základný účet zadarmo. Ten je obmedzený dátovým úložiskom s veľkosťou 100 MB a mesačnou dátovou prevádzkou 1 GB prenesených dát. V prípade e-shopu je počet produktov limitovaný na desať. Webnode ponúka aj prémiové účty troch kategórií. Bezplatný účet však mnohým používateľom, ktorí si chcú vytvoriť jednoduchú webovú stránku, postačí. Webnode je jedna z najlepších služieb ponúkajúcich rýchlu a jednoduchú tvorbu internetových stránok. Je určená nováčikom aj náročnejším používateľom.

webnode_5.jpg


Zdroj: webnode.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

YouTube Rewind 2016. Toto sú najpopulárnejšie videá na Slovensku a vo svete

08.12.2016 00:08

Google už tradične v závere roka zverejňuje rebríčky najpopulárnejších videí. YouTube Rewind odhaľuje najpopulárnejšie videá, ktoré používatelia sledovali na najväčšej videoplatforme YouTube za posled ...

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá