Image
2.6.2014 0 Comments

PR: Samsung prináša špičku v oblasti monitorov

U28D590_004_R-Perspective_Black (2).jpgNajnovší monitor z dielne dizajnérov Samsungu svojimi zobrazovacími vlastnosťami hravo prekoná všetko, čo tu bolo doteraz. Na svoje si prídu všetci od hráčov až po grafikov.

Monitor UD590 prináša do sveta zobrazovacej techniky rozlíšenie 4K, ktoré dokáže zobraziť až štvornásobné množstvo pixelov v porovnaní s Full HD rozlíšením. Panel ponúka neuveriteľnú miliardu farieb a unikátnu odozvu 1 ms.

Grafickí dizajnéri, profesionálni fotografi či architekti pracujúci s náročným softvérovým vybavením ocenia pokrokové možnosti v podobe Picture-by-Picture zobrazovania, vďaka ktorému sa dajú k monitoru pripojiť dva nezávislé vstupy. Vďaka tomu sa dá pracovať s dvoma zariadeniami bez toho, aby bolo treba používať dva monitory. Samozrejmosťou je technológia Picture-in-Picture, vďaka ktorej je možné sledovať dva rôzne obsahy zároveň. Pri využívaní týchto technológií sa žiadnym spôsobom neznižuje kvalita obrazu.

Odozva 1 ms ponúka dokonalý zážitok aj hráčom, ktorí pri hraní požadujú obraz tej najvyššej kvality. S takou rýchlou odozvou už nemôžu uniknúť ani najmenšie detaily. Monitor disponuje dvoma HDMI portami verzie 1.4 pre pripojenie multimediálnych zariadení, ako sú tablety či rôzne herné konzoly. Zároveň môžu užívatelia použiť aj Display Port pre pripojenie počítačových zostáv. Ten podporuje zobrazenie UHD rozlíšenia pri frekvencii 60 Hz.

Netreba sa báť obmedzenia zo strany vlastného hardvéru, nakoľko výrobcovia grafických kariet priebežne publikujú potrebné ovládače pre zobrazovanie 4K rozlíšenia. Nové grafické karty prichádzajú priamo s touto podporou.

Samsung vybavil monitor UD590 technológiou, ktorá dokáže automaticky zistiť rozlíšenie prijímaného signálu a v reálnom čase ho prekonvertovať na 4K rozlíšenie. Spolu s vynikajúcou odozvou a množstvom zobrazovaných farieb skutočne prináša bezkonkurenčné zobrazovacie vlastnosti.

Všetky technické parametre korunuje dokonalý minimalistický dizajn v tvare písmena T. Stojan monitora je vyrobený z kvalitných kovových materiálov. Samozrejmosťou je jeho flexibilita, takže užívateľ nie je obmedzovaný a môže si monitor nakloniť k svojej maximálnej spokojnosti.

Ďalšie informácie nájdete na www.samsung.sk.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Biznis

Yrobot Cup: Stredné školy si zmerali sily v elektronike, informatike a počítačovom inžinierstve

24.10.2016 00:09

V Bratislave prebehol Yrobot Cup,  prezentácia a vyhodnotenie projektov v rámci programu Stredné školy a technika 2015 ktorú podporuje Nadácia Volkswagen Slovakia. Nadácia od roku 2012 vyhlasuje gran ...

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá