Image
20.4.2016 0 Comments

PR: NetApp Backup to cloud

Tradičné riešenia zálohovania a obnovy dát sú pomalé, časovo náročné, drahé a riskantné. Užívatelia dnes očakávajú okamžitú obnovu a nulovú stratu dát, čo ale tradičné stratégie zálohovania a obnovy nedokážu splniť. Výsledkom je, že mnohé organizácie zlyhávajú pri dodržaní zálohovacieho a obnovovacieho okna dát. Zároveň s rastúcim objemom dát rastú nároky na zabezpečenie prevádzky fyzického DR úložiska. Mnohé organizácie sa ešte dnes spoliehajú na zálohovanie na pásky, čo so sebou prináša viaceré úskalia (strata dát, obmedzené a zdĺhavé zálohovacie okná, obmedzené možnosti overenia záloh,...).

V nedávnom prieskume ESG, tri z desiatich najdôležitejších IT priorít v roku 2015 sa týkali modernizácie záloh. Zlepšenie zálohovania dát, dodržiavanie právnych predpisov a pripravenosť pre Business Continuity / Disaster Recovery (BC/DR).

AltaVault rieši problémy zálohovania

NetApp AltaVault Storage integrovaný s cloudom umožňuje bezpečné a efektívne využitie verejných aj privátnych cloudov pre účely zálohovanie a obnovy. Nasadením tejto technológie je možné znížiť náklady a zložitosť celého riešenia až o 90%. AltaVault je možné veľmi ľahko integrovať s existujúcim zálohovacím softvérom pričom  poskytuje až štyrikrát rýchlejšiu kompresiu, deduplikáciu, šifrovanie a prenos dát do cloudu, a to pri slobodnom výbere poskytovateľa cloudu.

Okrem toho, že AltaVault zabezpečí ukladanie šifrovaných a deduplikovaných záloh v cloude, zároveň uchováva na lokálnych diskoch posledné zálohy podľa nastavenia. Vzhľadom na to bude pri prípadnej obnove postačujúce siahnuť na lokálne uložené kópie záloh. Má to hneď dve výhody: obnova je rýchla, a zároveň ekonomicky výhodná, keďže nie je potrebné ťahať zálohy z cloudu.  V prípade, že príde k zlyhaniu AltaVault appliance, nie je dôvod na paniku, keďže zálohy sú uložené v cloude. Po naštartovaní virtuálnej appliance a zadaní šifrovacieho kľúča tak máme zálohy opäť dostupné. Výsledkom takéhoto scenára je  ekonomicky výhodné riešenie otázky zálohovania a obnovy dát s lepšími parametrami RPO/RTO a rizikom straty dát blížiacim sa k nule. Náklady na správu sú pritom signifikantne nižšie ako pri dedikovanej DR fyzickej lokalite.

AltaVault podporuje  súkromných ako aj verejných poskytovateľov cloudových úložíšť a backup aplikácií

AltaVault je možné integrovať  s väčšinou z preferovaných poskytovateľov cloudových úložíšť a backup aplikácií. Investície do backup softvéru tak neprídu nazmar.

Vďaka bezproblémovým bezpečnostným funkciám  AltaVaultu sú dáta v cloude uložené bezpečne a v prípade potreby plne k dispozicií.

Cloud-integrované úložisko rieši výzvy zákazníkov

Cloud-integrované úložisko rieši celý rad výziev, súvisiacich so zálohovaním dát, zotavením po havárii a dlhodobou archiváciou. Toto je dosiahnuté použitím cloudu ako nákladovo efektívneho a okamžite dostupného skladovacieho priestoru pre zálohovanie a archiváciu dát. Vzhľadom k tomu, že dátové kópie sú uložené v cloude, môžeme  zálohy premiestniť k externým zdrojom veľmi rýchlo. To samozrejme zaisťuje vyššiu spoľahlivosť proti výpadku.  Medzi hlavné výhody AltaVaultu patrí:

• Jedinečná účinnosť
• škálovanie Enterprise triedy na otvorenej platforme
• kompletné zabezpečenie a dodržiavanie predpisov
• Jednoduché nasadenie a správa

AltaVault sa dodáva v prevedení buď ako fyzické alebo virtuálne (Microsoft Hyper-V and VMware vSphere) zariadenie. Všetky dáta sú šifrované už na lokálnom diskovom priestore, takže prenos dát do cloudu je plne bezpečný.

Praktický príklad na záver...

Predstavte si, že máte 32TB-384TB backup dát uložených lokálne, ale následne všetky svoje zálohy až do logickej hodnoty 57PB máte zašifrované a uložené v cloude. Aj keď sa zdá, že budete musieť platiť mesačne obrovské množstvo peňazí za cloudové úložisko, opak je pravdou. Deduplikácia zníži veľkosť vašich dát až 30x. Čo znamená, že ľahko odzálohujete vašich napr. 4,8 PB dát do 160 TB cloudu. Všetky deduplikované segmenty dát sú šifrované pomocou AES-256 a následne uložené cez pripojenie SSL / TLS do cloudu. AltaVault dokážete tiež previazať s  TACACS a RADIUS pre autentifikáciu a RBAC. Samozrejme kapacitné hodnoty v tomto príklade ďaleko presahujú reálne potreby priemerného slovenského zákazníka. Majú však za účel demonštrovať aktuálne horné obmedzenia tejto technológie.

Nasadenie do prevádzky pozostáva z

  • výberu poskytovateľa cloudu, a spôsobu akým chcete ukladať. (Zoznam poskytovateľov je veľmi dlhý. Väčšina ľudí má tendenciu používať  Amazon S3, Amazon Glacier, Rackspace cloud storage alebo Storagegrid Webscale čo je podobné ako S3).
  • Pridania kľúčov alebo poverení
  • Vytvorenia shares (NFS alebo SMB)
  • Prepojenia s backup aplikáciou        HOTOVO!

Cloudové prostredie sa neustále prediera do popredia, takže skôr či neskôr s ním budete nútení pracovať. Nebojujte s ním, ale spolupracujte a navrhujte riešenia s maximálnym využitím jeho plusov.

Viac informácií, možnosť konzultácie, prípadne testovania nájdete na stránkach slovenského distribútora.

 

Zobrazit Galériu

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Biznis

Notebook roka 2016 – hlasovať môžete už teraz

25.10.2016 00:10

Budete to mať naozaj ťažké. Dizajnové zmeny, procesory už siedmej generácie, SSD disky dosahujúce terabajtové hodnoty, a to všetko vtesnané do čoraz tenších šasi. Naopak, herné mašiny sa štíhlej línii ...

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá