Image
4.2.2016 0 Comments

PR: 4 najpotrebnejšie veci v pracovni

V robote nemusíte tráviť nekonečné hodiny, aby ste zvládli všetko, čo potrebujete. Urobte za menej času viac tým, že sa sústredíte na zvyšovanie produktivity. Čo je pre vašu efektívnu prácu a zdravie v pracovni najdôležitejšie?

1) Kvalitná stolička

Alfa a omega vašej výkonnosti a dlhodobého bezproblémového fungovania je dobrá stolička. Svaly, zabezpečujúce sedenie, sa dlhodobým zaťažovaním a nesprávnym sedením skracujú. Naopak svaly, ktoré majú na starosti dynamický pohyb, ochabujú. Medzi oboma skupinami tak nenápadne dochádza k nerovnováhe, čo môže mať za následok nesprávne postavenie jednotlivých častí pohybového aparátu voči sebe, bolesti, migrény. Nehovoriac o tom, že neustále mrvenie sa a zdravotné nepríjemnosti vám na produktivite nepridajú.

2) Pracovný stôl - stavebný kameň vašej výkonnosti

Nielen podľa čínskeho učenia feng šuej je pracovný stôl centrom vašej sily. Jeho rozmery, orientácia v miestnosti a hlavne poriadok na ňom výrazne ovplyvňujú to, koľko budete prokrastinovať. Štandardný písací stôl by mal byť hlboký asi 60 cm a široký približne 80 cm. Udržujte na stole poriadok a nezapĺňajte ho zbytočnosťami. Tie vás len rozptyľujú a odvádzajú myšlienky od zverených úloh a projektov. Na stôl situujte len tie najnutnejšie veci, ktoré k práci potrebujete.

3) Úložný priestor

Hromadiace sa papiere, účty, či faktúry, knihy porozkladané po stole - to všetko vás zbytočne ruší a pôsobí to veľmi neporiadne. Navyše to zvyšuje pravdepodobnosť, že zabudnete alebo stratíte niečo dôležité. Pracovňa úspešného a efektívneho človeka preto musí mať dostatok úložného priestoru. Kancelárske skrine a regály, či šikovné zakladače a škatule - možností, ako svoj priestor prakticky zorganizovať, je mnoho.

4) Správne osvetlenie

V sliepňavom svetle, žmúriac na obrazovku notebooku, si nielenže kazíte oči, ale pravdepodobne ani veľa neurobíte. Správne umiestnenie a výber svietidiel sa zvyčajne dosť podceňuje. Pritom je málo vecí, ktoré viac ovplyvňujú vaše zdravie a výkonnosť, než kvalitné osvetlenie pri práci. O pracovnom stole bez stolnej lampy by ste ani nemali uvažovať. Dôležité je aj jej umiestnenie - svetlo by malo ideálne dopadať oproti ruke, ktorou píšete. To znamená u pravákov zľava, u ľavákov sprava.

To, čo v pracovni najviac potrebujete, je jednoducho poriadok, kvalitné sedenie a dobré osvetlenie. Staré príslovie hovorí, že neporiadok na stole odráža neporiadok v hlave. Dbajte preto na kvalitné a funkčné vybavenie pracovne - inšpirujte sa napríklad na mt-nabytok.sk a zariaďte si pracovňu tak, aby pracovala vo váš prospech.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Biznis

PR: Cypherconf 2016

20.10.2016 00:08

IT konferencia o ochrane digitálnych informácií, hackingu a zneužívaní aplikačných zraniteľností sa uskutoční 3.11.2016 v Bratislave Prednášky pokrývajú aktuálne trendy vo webovej a mobilnej bezpečno ...

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá