Image
4.2.2016 0 Comments

PR: 4 najpotrebnejšie veci v pracovni

V robote nemusíte tráviť nekonečné hodiny, aby ste zvládli všetko, čo potrebujete. Urobte za menej času viac tým, že sa sústredíte na zvyšovanie produktivity. Čo je pre vašu efektívnu prácu a zdravie v pracovni najdôležitejšie?

1) Kvalitná stolička

Alfa a omega vašej výkonnosti a dlhodobého bezproblémového fungovania je dobrá stolička. Svaly, zabezpečujúce sedenie, sa dlhodobým zaťažovaním a nesprávnym sedením skracujú. Naopak svaly, ktoré majú na starosti dynamický pohyb, ochabujú. Medzi oboma skupinami tak nenápadne dochádza k nerovnováhe, čo môže mať za následok nesprávne postavenie jednotlivých častí pohybového aparátu voči sebe, bolesti, migrény. Nehovoriac o tom, že neustále mrvenie sa a zdravotné nepríjemnosti vám na produktivite nepridajú.

2) Pracovný stôl - stavebný kameň vašej výkonnosti

Nielen podľa čínskeho učenia feng šuej je pracovný stôl centrom vašej sily. Jeho rozmery, orientácia v miestnosti a hlavne poriadok na ňom výrazne ovplyvňujú to, koľko budete prokrastinovať. Štandardný písací stôl by mal byť hlboký asi 60 cm a široký približne 80 cm. Udržujte na stole poriadok a nezapĺňajte ho zbytočnosťami. Tie vás len rozptyľujú a odvádzajú myšlienky od zverených úloh a projektov. Na stôl situujte len tie najnutnejšie veci, ktoré k práci potrebujete.

3) Úložný priestor

Hromadiace sa papiere, účty, či faktúry, knihy porozkladané po stole - to všetko vás zbytočne ruší a pôsobí to veľmi neporiadne. Navyše to zvyšuje pravdepodobnosť, že zabudnete alebo stratíte niečo dôležité. Pracovňa úspešného a efektívneho človeka preto musí mať dostatok úložného priestoru. Kancelárske skrine a regály, či šikovné zakladače a škatule - možností, ako svoj priestor prakticky zorganizovať, je mnoho.

4) Správne osvetlenie

V sliepňavom svetle, žmúriac na obrazovku notebooku, si nielenže kazíte oči, ale pravdepodobne ani veľa neurobíte. Správne umiestnenie a výber svietidiel sa zvyčajne dosť podceňuje. Pritom je málo vecí, ktoré viac ovplyvňujú vaše zdravie a výkonnosť, než kvalitné osvetlenie pri práci. O pracovnom stole bez stolnej lampy by ste ani nemali uvažovať. Dôležité je aj jej umiestnenie - svetlo by malo ideálne dopadať oproti ruke, ktorou píšete. To znamená u pravákov zľava, u ľavákov sprava.

To, čo v pracovni najviac potrebujete, je jednoducho poriadok, kvalitné sedenie a dobré osvetlenie. Staré príslovie hovorí, že neporiadok na stole odráža neporiadok v hlave. Dbajte preto na kvalitné a funkčné vybavenie pracovne - inšpirujte sa napríklad na mt-nabytok.sk a zariaďte si pracovňu tak, aby pracovala vo váš prospech.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá