Image
4.2.2016 0 Comments

PR: 4 najpotrebnejšie veci v pracovni

V robote nemusíte tráviť nekonečné hodiny, aby ste zvládli všetko, čo potrebujete. Urobte za menej času viac tým, že sa sústredíte na zvyšovanie produktivity. Čo je pre vašu efektívnu prácu a zdravie v pracovni najdôležitejšie?

1) Kvalitná stolička

Alfa a omega vašej výkonnosti a dlhodobého bezproblémového fungovania je dobrá stolička. Svaly, zabezpečujúce sedenie, sa dlhodobým zaťažovaním a nesprávnym sedením skracujú. Naopak svaly, ktoré majú na starosti dynamický pohyb, ochabujú. Medzi oboma skupinami tak nenápadne dochádza k nerovnováhe, čo môže mať za následok nesprávne postavenie jednotlivých častí pohybového aparátu voči sebe, bolesti, migrény. Nehovoriac o tom, že neustále mrvenie sa a zdravotné nepríjemnosti vám na produktivite nepridajú.

2) Pracovný stôl - stavebný kameň vašej výkonnosti

Nielen podľa čínskeho učenia feng šuej je pracovný stôl centrom vašej sily. Jeho rozmery, orientácia v miestnosti a hlavne poriadok na ňom výrazne ovplyvňujú to, koľko budete prokrastinovať. Štandardný písací stôl by mal byť hlboký asi 60 cm a široký približne 80 cm. Udržujte na stole poriadok a nezapĺňajte ho zbytočnosťami. Tie vás len rozptyľujú a odvádzajú myšlienky od zverených úloh a projektov. Na stôl situujte len tie najnutnejšie veci, ktoré k práci potrebujete.

3) Úložný priestor

Hromadiace sa papiere, účty, či faktúry, knihy porozkladané po stole - to všetko vás zbytočne ruší a pôsobí to veľmi neporiadne. Navyše to zvyšuje pravdepodobnosť, že zabudnete alebo stratíte niečo dôležité. Pracovňa úspešného a efektívneho človeka preto musí mať dostatok úložného priestoru. Kancelárske skrine a regály, či šikovné zakladače a škatule - možností, ako svoj priestor prakticky zorganizovať, je mnoho.

4) Správne osvetlenie

V sliepňavom svetle, žmúriac na obrazovku notebooku, si nielenže kazíte oči, ale pravdepodobne ani veľa neurobíte. Správne umiestnenie a výber svietidiel sa zvyčajne dosť podceňuje. Pritom je málo vecí, ktoré viac ovplyvňujú vaše zdravie a výkonnosť, než kvalitné osvetlenie pri práci. O pracovnom stole bez stolnej lampy by ste ani nemali uvažovať. Dôležité je aj jej umiestnenie - svetlo by malo ideálne dopadať oproti ruke, ktorou píšete. To znamená u pravákov zľava, u ľavákov sprava.

To, čo v pracovni najviac potrebujete, je jednoducho poriadok, kvalitné sedenie a dobré osvetlenie. Staré príslovie hovorí, že neporiadok na stole odráža neporiadok v hlave. Dbajte preto na kvalitné a funkčné vybavenie pracovne - inšpirujte sa napríklad na mt-nabytok.sk a zariaďte si pracovňu tak, aby pracovala vo váš prospech.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá