Image
2.4.2014 0 Comments

PMÚ odobril koncentráciu IT firiem Columbex a Axasoft

protimonopolny_urad_pmu.jpg Protimonopolný úrad (PMÚ) SR schválil koncentráciu IT spoločností Columbex International, a.s. a Axasoft, a.s., pričom nástupcom zlúčených firiem Columbex. Ako ďalej informovala Andrea Wilhelmová z odboru predsedu PMÚ, rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť 1. apríla.

Hlavnou činnosťou podnikateľského subjektu Columbex je implementácia informačných systémov na základe produktov SAP pre rôzne odvetvia. Pri posudzovaní koncentrácie sa úrad zaoberal aj aktivitami firmy Ditec, a.s., ktorá pôsobí v oblasti informačných technológií.

Spomínaný podnikateľ vytvára informačné systémy a aplikácie, pričom sa špecializuje na vývoj a dodávku riešení na mieru v oblasti automatizovaného zberu a spracovania údajov pre verejný sektor. Firma Axasoft sa primárne venuje vývoju softvérových riešení pre bankové inštitúcie, verejnú správu a súkromný sektor. PMÚ tiež sledoval oblasť softvéru pre tvorbu databáz, kde na jednej strane pôsobí firma Ditec, a na druhej strane Axasoft.

Po vyhodnotení všetkých získaných podkladov a informácií úrad neidentifikoval obavy z narušenia hospodárskej súťaže.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá