Image
13.4.2016 0 Comments

PC s Windows 10 sa bude dať odomknúť aj cez bluetooth, NFC či tlesknutím

Už vieme, že výročná aktualizácia (Anniversary Update) pre Windows 10 bude rozsiahla, Microsoft však nedávno umožnil aj letmý pohľad na niektoré z nových funkcií, ktoré prinesie.

Jedno zo zaujímavých zlepšení bude možnosť „odomknúť počítač so systémom Windows pomocou sprievodných zariadení“. Používatelia budú môcť takýmto spôsobom nahradiť prihlasovanie heslom, PIN-om či biometriou.

Spočiatku bude táto možnosť dosť obmedzená, použiť sa bude dať len náramok Microsoft Band 2 alebo „iné zariadenie s integrovaným Windows 10 Companion Device Framework (CFD)“. Neskôr však budú podporované aj ďalšie zariadenia, a to aj od iných výrobcov.

Microsoft uvádza aj príklady použitia tejto funkcie. Používatelia budú môcť pripojiť zariadenie USB k svojmu počítaču. Toto zariadenie však bude musieť obsahovať tlačidlo, po ktorého stisnutí sa počítač automaticky odomkne. Počítač s čítačkou NFC sa bude dať odomknúť bezkontaktne, napr. kartou.

Pokročilejší spôsob bude vyžadovať, aby používateľ „nosil vo vrecku telefón, ktorý je už spárovaný s počítačom cez bluetooth“. Po údere do medzerníka na počítači dostane telefón oznámenie, ktoré budete musieť schváliť, a PC sa jednoducho odomkne.

V prípade použitia fitnes zariadenia, ako je spomínaný Band 2, bude možné na overenie používateľa vykonať určité gesto, ako je napr. tlesknutie, ktoré počítač odomkne.

Vydanie Anniversary Updatu sa predpokladá v júli, presný dátum zatiaľ nie je známy.

Zdroj: news.softpedia.com

msdn.microsoft.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá