Image
13.4.2016 0 Comments

PC s Windows 10 sa bude dať odomknúť aj cez bluetooth, NFC či tlesknutím

Už vieme, že výročná aktualizácia (Anniversary Update) pre Windows 10 bude rozsiahla, Microsoft však nedávno umožnil aj letmý pohľad na niektoré z nových funkcií, ktoré prinesie.

Jedno zo zaujímavých zlepšení bude možnosť „odomknúť počítač so systémom Windows pomocou sprievodných zariadení“. Používatelia budú môcť takýmto spôsobom nahradiť prihlasovanie heslom, PIN-om či biometriou.

Spočiatku bude táto možnosť dosť obmedzená, použiť sa bude dať len náramok Microsoft Band 2 alebo „iné zariadenie s integrovaným Windows 10 Companion Device Framework (CFD)“. Neskôr však budú podporované aj ďalšie zariadenia, a to aj od iných výrobcov.

Microsoft uvádza aj príklady použitia tejto funkcie. Používatelia budú môcť pripojiť zariadenie USB k svojmu počítaču. Toto zariadenie však bude musieť obsahovať tlačidlo, po ktorého stisnutí sa počítač automaticky odomkne. Počítač s čítačkou NFC sa bude dať odomknúť bezkontaktne, napr. kartou.

Pokročilejší spôsob bude vyžadovať, aby používateľ „nosil vo vrecku telefón, ktorý je už spárovaný s počítačom cez bluetooth“. Po údere do medzerníka na počítači dostane telefón oznámenie, ktoré budete musieť schváliť, a PC sa jednoducho odomkne.

V prípade použitia fitnes zariadenia, ako je spomínaný Band 2, bude možné na overenie používateľa vykonať určité gesto, ako je napr. tlesknutie, ktoré počítač odomkne.

Vydanie Anniversary Updatu sa predpokladá v júli, presný dátum zatiaľ nie je známy.

Zdroj: news.softpedia.com

msdn.microsoft.com

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá