Image
13.4.2016 0 Comments

PC s Windows 10 sa bude dať odomknúť aj cez bluetooth, NFC či tlesknutím

Už vieme, že výročná aktualizácia (Anniversary Update) pre Windows 10 bude rozsiahla, Microsoft však nedávno umožnil aj letmý pohľad na niektoré z nových funkcií, ktoré prinesie.

Jedno zo zaujímavých zlepšení bude možnosť „odomknúť počítač so systémom Windows pomocou sprievodných zariadení“. Používatelia budú môcť takýmto spôsobom nahradiť prihlasovanie heslom, PIN-om či biometriou.

Spočiatku bude táto možnosť dosť obmedzená, použiť sa bude dať len náramok Microsoft Band 2 alebo „iné zariadenie s integrovaným Windows 10 Companion Device Framework (CFD)“. Neskôr však budú podporované aj ďalšie zariadenia, a to aj od iných výrobcov.

Microsoft uvádza aj príklady použitia tejto funkcie. Používatelia budú môcť pripojiť zariadenie USB k svojmu počítaču. Toto zariadenie však bude musieť obsahovať tlačidlo, po ktorého stisnutí sa počítač automaticky odomkne. Počítač s čítačkou NFC sa bude dať odomknúť bezkontaktne, napr. kartou.

Pokročilejší spôsob bude vyžadovať, aby používateľ „nosil vo vrecku telefón, ktorý je už spárovaný s počítačom cez bluetooth“. Po údere do medzerníka na počítači dostane telefón oznámenie, ktoré budete musieť schváliť, a PC sa jednoducho odomkne.

V prípade použitia fitnes zariadenia, ako je spomínaný Band 2, bude možné na overenie používateľa vykonať určité gesto, ako je napr. tlesknutie, ktoré počítač odomkne.

Vydanie Anniversary Updatu sa predpokladá v júli, presný dátum zatiaľ nie je známy.

Zdroj: news.softpedia.com

msdn.microsoft.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá