13.9.2012 0 Comments

Overture a GTS CE otvárajú cestu pre vysokorýchlostný ethernet v strednej Európe

Overture, popredný dodávateľ služieb a zlúčených sieťových riešení typu Carrier Ethernet pre poskytovateľov služieb a prevádzkovateľov sietí po celom svete, sa stáva partnerom popredného poskytovateľa integrovaných telekomunikačných služieb GTS CE. Cieľom tejto spolupráce je poskytnúť vysokorýchlostnú službu Carrier Ethernet pre maloobchodných aj veľkoobchodných zákazníkov v celej strednej a východnej Európe. Služby GTS budú spustené súčasne v piatich krajinách, vrátane Českej republiky, Maďarska, Slovenska, Rumunska a Poľska.

"Našim cieľom v GTS je poskytovať zákazníkom bezproblémové služby, ktoré budú rovnako funkčné bez ohľadu na umiestnenie alebo typ prístupovej linky. Pre zabezpečenie jednotnej služby na rôznych trhoch a s využitím rozličných prístupových technológií sme potrebovali nájsť partnera schopného poskytnúť najlepšie riešenie za prijateľnú cenu," uviedol Ignacio Irurita, technický riaditeľ spoločnosti GTS. "Naše rozhodnutie spolupracovať s Overture sa ukázalo ako veľmi prínosné. Kvalita a spoľahlivosť ich produktov v tejto oblasti je vynikajúca. Zákazníkom sme schopní rýchlejšie a flexibilnejšie zriaďovať nové služby. Výsledkom je, že počet našich zákazníkov rastie každým dňom."

Flexibilné a škálovateľné platformy Overture pre služby Carrier Ethernet cez metalické vedenia (Ethernet over Copper, EoC) boli zriadené v približne 130 centrálnych prístupových bodoch v strednej a východnej Európe, tak, aby umožnili poskytovanie služieb pre približne 40.000 koncových zákazníkov na prístupových linkách.

Počnúc najväčšími zákazníkmi, skupina GTS uviedla do prevádzky služby umožňujúce zriaďovať paralelné spojenia až na úrovni 10-gigabitového ethernetu, pričom oblasť pokrytia novými službami sa stále rozširuje. Veľkoobchodným zákazníkom GTS dodáva ethernetové služby cez rozhrania External Network-Network interface (ENNI) a vzájomné prepojenia s operátormi vo Frankfurte a Viedni, s bodmi ukončenia v kľúčových metropolitných oblastiach.

V roku 2011 bola skupina GTS prvým operátorom v strednej a východnej Európe, ktorý implementoval a získal certifikácie Metro Ethernet Forum (MEF) MEF9 a MEF14, čím sa zvýšila úroveň kvality služieb v rámci vnútorných procesov, ako aj služieb poskytovaných pre zákazníka. Úsilie spoločnosti posilniť a zlepšiť svoju sieťové infraštruktúru v oblasti Carrier Ethernetu je základom jej pokračujúcich úspechov GTS, okrem iných aj prestížneho ocenenia organizácie MEF "Regionálny poskytovateľ služieb roka".

"GTS si ako svoju prioritu stanovila osvojiť si inovatívne technológie s cieľom poskytnúť svojim zákazníkom vysokorýchlostnú sieťovú konektivitu najvyššej triedy, a tým jednoznačne potvrdiť pozíciu GTS ako vedúceho poskytovateľa služieb vysokorýchlostného pripojenia v strednej a východnej Európe," uviedol Jeff Reedy, generálny riaditeľ Overture. "Veľmi sa tešíme, že môžeme spolupracovať s takou dynamickou a inovatívnou spoločnosťou, ako je GTS. Dúfame, že toto tvorivé partnerstvo do budúcnosti ďalej prehĺbime."


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Biznis

Notebook roka 2016 – hlasovať môžete už teraz

25.10.2016 00:10

Budete to mať naozaj ťažké. Dizajnové zmeny, procesory už siedmej generácie, SSD disky dosahujúce terabajtové hodnoty, a to všetko vtesnané do čoraz tenších šasi. Naopak, herné mašiny sa štíhlej línii ...

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá