Image
14.5.2014 0 Comments

OutRunner – prvý diaľkovo riadený bežiaci robot. Cena začína už od 180 eur.

OutRunner.png Zakladatelia startupu Robotics Unlimited chcú sprístupniť roboty širokej verejnosti. Preto začali crowdfundingovú kampaň na portáli Kickstarter, v ktorej chcú získať financie na výrobu diaľkovo ovládaného rýchleho robota nazvaného OutRunner.

Bude to prvý robot schopný behu, ktorý bude komerčne dostupný. Pohybovať sa môže rýchlosťou až 32 km/h vo voľnom teréne. Zvládne beh po tráve i asfalte. Jeho ovládanie pomocou diaľkového ovládača či smartfónu je veľmi jednoduché. Stačí stlačiť akcelerátor a riadiť smer jeho pohybu. A zábava sa môže začať.

Na Kickstarteri sa ponúkajú dve verzie robota - Core a Performance. Verzia Core je jednoduchšia, má šesť ramien, výšku asi 45 cm, hmotnosť 1,36 kg a dosahuje rýchlosť maximálne 16 km/h. Jej batéria vydrží na hodinu behu. Dodávky sa plánujú na júl 2015.

Konfigurovateľná verzia Performance má 6, 8, 10 alebo 12 ramien, výšku 61 cm, hmotnosť 2,27 kg a maximálna rýchlosť je 32 km/h. Batéria umožní 2 hodiny behu.

Robot je vybavený držiakom na kameru (tá však nie je súčasťou dodávky), 3D akcelerometrom, gyroskopom a podporou Wi-Fi, čo umožňuje priamy prenos dát a videa na smartfón. Predpokladaný termín začatia dodávok je júl 2015.

outrunner_robot.png

Kampaň na Kickstarteri potrvá do 8. júna a kladie si za cieľ získať 150 000 dolárov, zatiaľ sa podarilo vyzbierať asi 11 000 dolárov. Ceny budú závislé od konfigurácie a začínajú sa na 249 dolároch (180 eur).

Zdroj: phys.org
kickstarter.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Technológie

Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

16.01.2017 00:30

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen ...

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá