Image
14.5.2014 0 Comments

OutRunner – prvý diaľkovo riadený bežiaci robot. Cena začína už od 180 eur.

OutRunner.png Zakladatelia startupu Robotics Unlimited chcú sprístupniť roboty širokej verejnosti. Preto začali crowdfundingovú kampaň na portáli Kickstarter, v ktorej chcú získať financie na výrobu diaľkovo ovládaného rýchleho robota nazvaného OutRunner.

Bude to prvý robot schopný behu, ktorý bude komerčne dostupný. Pohybovať sa môže rýchlosťou až 32 km/h vo voľnom teréne. Zvládne beh po tráve i asfalte. Jeho ovládanie pomocou diaľkového ovládača či smartfónu je veľmi jednoduché. Stačí stlačiť akcelerátor a riadiť smer jeho pohybu. A zábava sa môže začať.

Na Kickstarteri sa ponúkajú dve verzie robota - Core a Performance. Verzia Core je jednoduchšia, má šesť ramien, výšku asi 45 cm, hmotnosť 1,36 kg a dosahuje rýchlosť maximálne 16 km/h. Jej batéria vydrží na hodinu behu. Dodávky sa plánujú na júl 2015.

Konfigurovateľná verzia Performance má 6, 8, 10 alebo 12 ramien, výšku 61 cm, hmotnosť 2,27 kg a maximálna rýchlosť je 32 km/h. Batéria umožní 2 hodiny behu.

Robot je vybavený držiakom na kameru (tá však nie je súčasťou dodávky), 3D akcelerometrom, gyroskopom a podporou Wi-Fi, čo umožňuje priamy prenos dát a videa na smartfón. Predpokladaný termín začatia dodávok je júl 2015.

outrunner_robot.png

Kampaň na Kickstarteri potrvá do 8. júna a kladie si za cieľ získať 150 000 dolárov, zatiaľ sa podarilo vyzbierať asi 11 000 dolárov. Ceny budú závislé od konfigurácie a začínajú sa na 249 dolároch (180 eur).

Zdroj: phys.org
kickstarter.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 4

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá