Image
14.5.2014 0 Comments

OutRunner – prvý diaľkovo riadený bežiaci robot. Cena začína už od 180 eur.

OutRunner.png Zakladatelia startupu Robotics Unlimited chcú sprístupniť roboty širokej verejnosti. Preto začali crowdfundingovú kampaň na portáli Kickstarter, v ktorej chcú získať financie na výrobu diaľkovo ovládaného rýchleho robota nazvaného OutRunner.

Bude to prvý robot schopný behu, ktorý bude komerčne dostupný. Pohybovať sa môže rýchlosťou až 32 km/h vo voľnom teréne. Zvládne beh po tráve i asfalte. Jeho ovládanie pomocou diaľkového ovládača či smartfónu je veľmi jednoduché. Stačí stlačiť akcelerátor a riadiť smer jeho pohybu. A zábava sa môže začať.

Na Kickstarteri sa ponúkajú dve verzie robota - Core a Performance. Verzia Core je jednoduchšia, má šesť ramien, výšku asi 45 cm, hmotnosť 1,36 kg a dosahuje rýchlosť maximálne 16 km/h. Jej batéria vydrží na hodinu behu. Dodávky sa plánujú na júl 2015.

Konfigurovateľná verzia Performance má 6, 8, 10 alebo 12 ramien, výšku 61 cm, hmotnosť 2,27 kg a maximálna rýchlosť je 32 km/h. Batéria umožní 2 hodiny behu.

Robot je vybavený držiakom na kameru (tá však nie je súčasťou dodávky), 3D akcelerometrom, gyroskopom a podporou Wi-Fi, čo umožňuje priamy prenos dát a videa na smartfón. Predpokladaný termín začatia dodávok je júl 2015.

outrunner_robot.png

Kampaň na Kickstarteri potrvá do 8. júna a kladie si za cieľ získať 150 000 dolárov, zatiaľ sa podarilo vyzbierať asi 11 000 dolárov. Ceny budú závislé od konfigurácie a začínajú sa na 249 dolároch (180 eur).

Zdroj: phys.org
kickstarter.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá