Image
1.4.2014 0 Comments

Otvorenie súboru RTF vo Worde umožňuje prienik do počítača

icon-word copy.jpg Microsoft na svojom blogu upozornil na chybu v zabezpečení týkajúcu sa všetkých podporovaných verzií programu MS Word (teda 2003, 2007, 2013 a 2013 RT, dokonca aj Word 2011 pre operačný systém Mac), ktorá by mohla umožniť vzdialené spustenie kódu, ak používateľ otvorí špeciálne vytvorený súbor vo formáte RTF pomocou niektorej verzie Wordu. Microsoft už zaznamenal niekoľko cielených útokov zameraných na aplikáciu MS Word 2010.

Útočník, ktorý zneužije túto zraniteľnosť, by mohol získať rovnaké používateľské práva, ako má aktuálny používateľ. Teda zákazníci, ktorých účty sú konfigurované tak, aby mali menej používateľských práv v systéme, sú vystavení menšiemu riziku ako tí, ktorí pracujú s používateľskými oprávneniami správcu.

Rovnaké riziko hrozí aj v prípade e-mailového klienta MS Outlook. Tu stačí otvorenie náhľadu prílohy v Outlooku, pretože vo verziách 2007, 2010 a 2013 je ako prehliadač e-mailov predvolene nastavený program Word.

Zatiaľ sa používatelia môžu brániť aplikovaním tzv. núdzovej záplaty vo forme riešenia Fix it, dostupného na stránkach spoločnosti, ktoré zabráni otvoriť obsah vo formáte RTF v programe Word.

Po preskúmaní zraniteľnosti vydá Microsoft záplatu v rámci mesačne vydávaných aktualizácií zabezpečenia, prípadne aj mimo zvyčajného cyklu v závislosti od potrieb zákazníkov.

Zdroj: technet.microsoft.com


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 3

V USA vraj chystajú odvetný kyberútok proti Rusku. Ale či sa uskutoční, to sa možno ani nedozvieme

20.10.2016 00:16

Obamova administratíva vraj hrozí rozsiahlym kyberútokom proti Rusku, ktorý by mal byť odvetou za údajné zasahovanie krajiny v súvislosti s prezidentskými voľbami. Vyjadril sa tak viceprezident Joe Bi ...

Bezpečnosť

Americký úrad navrhuje zakázať dvojfaktorovú autentizáciu založenú na SMS. Nie je bezpečná

20.10.2016 00:25

Americký Národný inštitút pre štandardy a technológie (NIST) navrhuje, aby všetky on-line služby upustili od dvojfaktorovej autentizácie založenej na SMS. Podľa návrhu Digital Authentication Guideline ...

Bezpečnosť

Vírusový radar: IoT znamená Internet of Targets

14.10.2016 00:00

Sledovanie, ukradnuté dáta a heslá, zneužité citlivé informácie. Vskutku je dosť vecí, ktoré môžu používateľov znepokojovať pri ochrane súkromia. Nakoniec prvé a posledné, čo ľudia na internete hľadaj ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá