Image
5.3.2014 0 Comments

Oslo Office 365: zapojenie sociálnych sietí a strojového učenia

oslo.png Súčasťou on-line kancelárskeho balíka Office 365 bude nová aplikácia Oslo, ktorá zautomatizuje komunikáciu medzi kolegami a ponúkne nové nástroje pre vývojárov.

V rámci svojej snahy o múdrejšie cloudové produkty posilní spoločnosť Microsoft schopnosti svojich cloudových aplikácií podporovať pracovnú komunikáciu medzi kolegami. Počas konferencie Sharepoint v Las Vegas, ktorá sa začala v pondelok a končí vo štvrtok, bola predvedená nová aplikácia nesúca kódové označenie Oslo, ktorá stavia na strojovom učení a bude sa snažiť pochopiť, ako a s kým kolegovia spolupracujú v rámci balíka Office 365.

Oslo bude sledovať, ako používatelia používajú jednotlivé komponenty Office 365 (konkrétne Exchange Online na e-mailovanie, OneDrive for Business na ukladanie, Lync Online na rýchle správy a videokonferencie, SharePoint Online na tímovú spoluprácu a Yammer pre korporátne sociálne siete). Celý komplex týchto informácií Microsoft označuje ako Office Graph. Na základe týchto vstupov Oslo vyhodnotí, ktoré typy a časti dokumentov sú pre konkrétnych používateľov najdôležitejšie, a podľa toho ich bude uprednostňovať pri vyhľadávaní a navrhovaní v zoznamoch.

Medzi novými funkciami sa objavia aj skupinové funkcie postavené na fungovaní Yammera a integrované do celého Office 365. Snahou je zjednotiť filozofiu spolupráce pre všetky časti Office 365. Jednotlivé tímy používateľov dostanú nové nástroje na zdieľanie e-mailových schránok, kalendárov, súborových knižníc a prúdov aktivít. Za „sociálne inline" funkcie Microsoft označuje napríklad možnosť rozhovorov z korporátnych sociálnych sietí vnorených do dokumentov uložených na úložiskách SharePoint Online a OneDrive for Business.

Office 365 bude rozšírený aj o nový videoportál, kam budú môcť používatelia nahrávať, ukladať a prípadne hľadať pracovné videoklipy. Office 365 sa postará o automatickú kompresiu, optimalizáciu a prehrávanie filmov. Predovšetkým vývojári potom využijú nový vývojový balík určený pre platformy Windows 8 a Android, pomocou ktorého budú môcť ľahšie vytvárať aplikácie, ktoré sa prepoja s dátami a funkciami Office 365.
V tejto fáze nie je jasné, v ktorej verzii produktov Office sa Oslo a ďalšie ohlásené funkcie objavia a za akú cenu.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá