Image
5.3.2014 0 Comments

Oslo Office 365: zapojenie sociálnych sietí a strojového učenia

oslo.png Súčasťou on-line kancelárskeho balíka Office 365 bude nová aplikácia Oslo, ktorá zautomatizuje komunikáciu medzi kolegami a ponúkne nové nástroje pre vývojárov.

V rámci svojej snahy o múdrejšie cloudové produkty posilní spoločnosť Microsoft schopnosti svojich cloudových aplikácií podporovať pracovnú komunikáciu medzi kolegami. Počas konferencie Sharepoint v Las Vegas, ktorá sa začala v pondelok a končí vo štvrtok, bola predvedená nová aplikácia nesúca kódové označenie Oslo, ktorá stavia na strojovom učení a bude sa snažiť pochopiť, ako a s kým kolegovia spolupracujú v rámci balíka Office 365.

Oslo bude sledovať, ako používatelia používajú jednotlivé komponenty Office 365 (konkrétne Exchange Online na e-mailovanie, OneDrive for Business na ukladanie, Lync Online na rýchle správy a videokonferencie, SharePoint Online na tímovú spoluprácu a Yammer pre korporátne sociálne siete). Celý komplex týchto informácií Microsoft označuje ako Office Graph. Na základe týchto vstupov Oslo vyhodnotí, ktoré typy a časti dokumentov sú pre konkrétnych používateľov najdôležitejšie, a podľa toho ich bude uprednostňovať pri vyhľadávaní a navrhovaní v zoznamoch.

Medzi novými funkciami sa objavia aj skupinové funkcie postavené na fungovaní Yammera a integrované do celého Office 365. Snahou je zjednotiť filozofiu spolupráce pre všetky časti Office 365. Jednotlivé tímy používateľov dostanú nové nástroje na zdieľanie e-mailových schránok, kalendárov, súborových knižníc a prúdov aktivít. Za „sociálne inline" funkcie Microsoft označuje napríklad možnosť rozhovorov z korporátnych sociálnych sietí vnorených do dokumentov uložených na úložiskách SharePoint Online a OneDrive for Business.

Office 365 bude rozšírený aj o nový videoportál, kam budú môcť používatelia nahrávať, ukladať a prípadne hľadať pracovné videoklipy. Office 365 sa postará o automatickú kompresiu, optimalizáciu a prehrávanie filmov. Predovšetkým vývojári potom využijú nový vývojový balík určený pre platformy Windows 8 a Android, pomocou ktorého budú môcť ľahšie vytvárať aplikácie, ktoré sa prepoja s dátami a funkciami Office 365.
V tejto fáze nie je jasné, v ktorej verzii produktov Office sa Oslo a ďalšie ohlásené funkcie objavia a za akú cenu.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá