Image
5.3.2014 0 Comments

Oslo Office 365: zapojenie sociálnych sietí a strojového učenia

oslo.png Súčasťou on-line kancelárskeho balíka Office 365 bude nová aplikácia Oslo, ktorá zautomatizuje komunikáciu medzi kolegami a ponúkne nové nástroje pre vývojárov.

V rámci svojej snahy o múdrejšie cloudové produkty posilní spoločnosť Microsoft schopnosti svojich cloudových aplikácií podporovať pracovnú komunikáciu medzi kolegami. Počas konferencie Sharepoint v Las Vegas, ktorá sa začala v pondelok a končí vo štvrtok, bola predvedená nová aplikácia nesúca kódové označenie Oslo, ktorá stavia na strojovom učení a bude sa snažiť pochopiť, ako a s kým kolegovia spolupracujú v rámci balíka Office 365.

Oslo bude sledovať, ako používatelia používajú jednotlivé komponenty Office 365 (konkrétne Exchange Online na e-mailovanie, OneDrive for Business na ukladanie, Lync Online na rýchle správy a videokonferencie, SharePoint Online na tímovú spoluprácu a Yammer pre korporátne sociálne siete). Celý komplex týchto informácií Microsoft označuje ako Office Graph. Na základe týchto vstupov Oslo vyhodnotí, ktoré typy a časti dokumentov sú pre konkrétnych používateľov najdôležitejšie, a podľa toho ich bude uprednostňovať pri vyhľadávaní a navrhovaní v zoznamoch.

Medzi novými funkciami sa objavia aj skupinové funkcie postavené na fungovaní Yammera a integrované do celého Office 365. Snahou je zjednotiť filozofiu spolupráce pre všetky časti Office 365. Jednotlivé tímy používateľov dostanú nové nástroje na zdieľanie e-mailových schránok, kalendárov, súborových knižníc a prúdov aktivít. Za „sociálne inline" funkcie Microsoft označuje napríklad možnosť rozhovorov z korporátnych sociálnych sietí vnorených do dokumentov uložených na úložiskách SharePoint Online a OneDrive for Business.

Office 365 bude rozšírený aj o nový videoportál, kam budú môcť používatelia nahrávať, ukladať a prípadne hľadať pracovné videoklipy. Office 365 sa postará o automatickú kompresiu, optimalizáciu a prehrávanie filmov. Predovšetkým vývojári potom využijú nový vývojový balík určený pre platformy Windows 8 a Android, pomocou ktorého budú môcť ľahšie vytvárať aplikácie, ktoré sa prepoja s dátami a funkciami Office 365.
V tejto fáze nie je jasné, v ktorej verzii produktov Office sa Oslo a ďalšie ohlásené funkcie objavia a za akú cenu.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá