Image
18.3.2015 0 Comments

Osem vecí, ktoré vedia len programátori

programmer_3.jpg Programátori sú ľudia, ktorí o počítačoch a kódovaní vedia viac ako bežní smrteľníci. Tu je výber ďalších zaujímavostí ktoré ich odlišujú od bežných smrteľníkov.

1. V pozadí aplikácií a softvéru je nespočetné množstvo desivých chýb

Ak sa hlbšie nezamýšľate nad fungovaním Facebooku či Windows, možnože vás zarazí fakt, že za každým kúskom softvéru sa ukrýva obrovské množstvo chýb. Tie by sa tam, samozrejme, nachádzať nemali. Keďže však program vyzerá napohľad bezproblémovo a funguje výborne, o chybách a nejasnostiach sa nehovorí.

2. Približne štvrtinu svojho času strávia programátori snahou myslieť ako používatelia

Samozrejme, všetko závisí od konkrétnej funkcie programátora. No je úplne prirodzené, že každý správny programátor sa musí naučiť myslieť ako koncový používateľ. I keď predvídať to, ako to asi BFU (bežný fyzický používateľ alebo brain free user?) pochopí, nie je vôbec jednoduché.

3. Programátor nie je opravár počítačov

Hlavnou náplňou práce programátora je zaoberať sa algoritmami a kódovaním. Programátor počítače neopravuje, takže nemá odkiaľ vedieť, prečo sa vám batéria na notebooku prirýchlo vybíja alebo prečo sa váš počítač neustále prehrieva.

4. Programovanie je najmä o myslení

Ak si myslíte, že jedinou úlohou programátora je sedieť za počítačom a stále na ňom niečo nezmyselné písať, ste na omyle. Programátor je platený predovšetkým za premýšľanie. Najzložitejšie je totiž vymyslieť postup, napísať to zvládne takmer ktokoľvek.

5. Počítač sa začína od nuly, a nie od jednotky

Programátori začínajú počítať zásadne vždy od nuly. Vo svete programovania je začínajúcim prvkom vždy priradené číslo nula.

6. Sústredená myseľ je základným vybavením

Aj vás vždy zaujímalo, prečo programátori pracujú najradšej v noci? Je to prosté. Keďže väčšina normálnych ľudí v noci spí, všade je ticho a pokoj. Je to ideálny čas na to, aby sa programátori mohli sústrediť na jedinú vec, čo ich zaujíma - na programovanie.

7. Najlepším riešením problému je spánok

Napriek tomu, že nie ste programátor, tento tip vyskúšajte. Ak sa vám stane, že už niekoľko hodín neviete prísť na riešenie akéhokoľvek problému, choďte si na pár minút pospať. Čerstvá myseľ je oveľa viac otvorená novým riešeniam. Programátori to majú odskúšané.

8. Pokiaľ deti splnili svoju úlohu, rodič ich môže zabiť

V prípade, ak toto povie programátor, neľakajte sa. Rodičmi sa zvyknú nazývajú príkazy v programe a deťmi sa zasa označujú procesy, ktoré príkazy riadia. Takže ak už rodič svoje dieťa nepotrebuje, proste ho zabije.

Zdroj: objevit.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá