Image
3.12.2012 0 Comments

Osem vecí, ktoré na Windows 8 prekážajú – a ako ich opraviť

windwos8_iritujuce.jpg Operačný systém Windows 8 má svoje výhody aj nevýhody. Hoci podporu dotykových displejov vítame, pre používateľov desktopov môžu byť niektoré funkcie a vlastnosti nového operačného systému iritujúce. Zopár „nedostatkov" však možno pomerne rýchlo odstrániť.

1. Obrazovka Lock Screen

Táto obrazovka dáva zmysel, pokiaľ používate prenosný počítač alebo tablet s Windows. V prípade stolového PC však môže ísť o nepotrebnú a otravnú vlastnosť. Našťastie existuje jednoduchý spôsob, ako sa jej zbaviť - klávesovou skratkou Windows tlačidlo + R zapnite príkazové okno Run a zadajte gpedit.msc. Následne sa navigujte podľa priloženého screenshotu - Konfigurácia počítača - Administrative Templates - Control Panel - Personalization a vyberte možnosť Do not display the lock screen. V ďalšom okne zvoľte možnosť Enable a výber potvrďte.

lockscreen.PNG

2. Tlačidlo Štart

Chýbajúce tlačidlo Štart možno nahradiť pomocou šikovného programu Classic Shell, ktorý je k dispozícii zadarmo. Táto utilita vám takisto umožní preskočiť úvodnú obrazovku Metro a ponúka aj ďalšie užitočné vlastnosti. Keďže tlačidlo Windows aktivuje klasické menu Štart, do nového rozhrania Štart možno pristupovať kliknutím na tlačidlo Štart so stlačeným Shiftom. Classic Shell sťahujte z oficiálnych stránok.

3. POP3 a e-maily

Oficiálna e-mailová aplikácia Windows 8 prekvapí absenciou podpory protokolu POP. Ak teda chcete pristupovať k e-mailom prostredníctvom tohto protokolu, musíte využiť alternatívny program alebo službu. Výborná alternatíva je Thunderbird, prípadne možno používať vaše e-mailové konto v kombinácii so službou Gmail alebo Outlook.com. Tieto služby dokážu pomocou protokolu POP pristupovať aj k iným e-mailovým účtom. E-mailová aplikácia Windows 8 podporuje prepojenie s Gmailom alebo Outlookom, takže k prichádzajúcim e-mailom môžete následne pristupovať aj pomocou nej.

4. Prehrávanie DVD

Súčasťou novej verzie operačného systému je Windows Media Player, ten však neumožňuje prehrávanie DVD. Ak si chcete nejaký film na DVD pozrieť, k dispozícii je viacero bezplatných alternatív - jedna z najlepších je prehrávač VLC. Ten dokonca v kombinácii s voliteľnými prídavnými súbormi (add-on) ponúka aj podporu Blu-ray. VLC sťahujte z oficiálnej stránky

5. Smetný kôš

Novinkou Windows 8 je aj chýbajúci potvrdzujúci dialóg, pokiaľ mažete súbory prenesením do koša. Ak teda stlačíte tlačidlo DEL, súbory hneď skončia v koši. Potvrdzovací dialóg sa však dá jednoducho zobraziť - stačí ťuknúť pravým tlačidlom na ikonu koša, vybrať možnosť vlastnosti a zaškrtnúť ponuku Zobrazovať dialógové okno potvrdenia odstránenia.

6. Aplikácia Bing

Jedna z predinštalovaných aplikácií nového operačného systému je Bing. Môžete k nej pristupovať cez nové rozhranie Štart. Žiaľ, po výbere výsledku vyhľadávania sa spustí ďalšia aplikácia - internetový prehliadač. Pretože neustále prepínanie medzi aplikáciou a prehliadačom môže byť nepohodlné, odporúčame využívať Bing priamo cez internetový prehliadač na stránke Bing.com. Túto internetovú stránku si môžete aj priamo pripnúť do nového menu Štart.

7. Veľkosť textu

Windows 8 je určený aj pre nový typ konvertibilných a hybridných zariadení. Mnohé z nich disponujú 10 až 12-palcovou obrazovkou a zároveň rozlíšením 1080p. Výsledkom môže byť veľkosť textu, ktorá nie je vždy ideálna a pohodlná na čítanie. Veľkosť textu však môžete jednoducho zmeniť - pravým kliknutím na pracovnej ploche, výberom možnosti Rozlíšenie obrazovky a následným kliknutím na položku Zväčšiť alebo zmenšiť text a ostatné položky.

text.PNG

8. Účty

Jeden z problémov, ktorý doteraz nemá riešenie, je podpora viacerých účtov v rámci jedného konta Microsoftu. Ak náhodou používate viacero účtov na služby Microsoftu, jeden na Xbox Live, ďalší na SkyDrive atď., momentálne máte smolu. Neexistuje spôsob, ako spojiť viacero účtov pod jedno konto Microsoftu. Azda Microsoft takúto funkcionalitu v budúcnosti pridá.

Zdroj: pcworld.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá