Image
3.10.2012 0 Comments

Oracle rozširuje portfólio svojich cloudových služieb

Thomas Kurian, výkonný viceprezident spoločnosti Oracle pre vývoj produktov, oznámil na konferencii Oracle OpenWorld 2012 rozšírenie portfólia Oracle Cloud o sedem nových služieb, ktoré budú pre zákazníkov dostupné formou mesačného predplatného.

Thomas Kurian_Oracle.jpg

Medzi novo oznámené služby portfólia Oracle Cloud patria:

• Oracle Planning and Budgeting Cloud Service: Zrýchľuje finančné plánovanie, tvorbu rozpočtov a prognóz. Poskytuje prínosy riešenia Oracle Hyperion Planning v podobe cloudovej služby ponúkanej na báze predplatného.

• Oracle Financial Reporting Cloud Service: Ponúka systém na riadenie reportov, zabezpečuje ich tvorbu i obeh. Reporty môžu byť podrobne formátované. Aplikácia umožňuje takisto tvorbu firemných finančných výkazov.

• Oracle Data and Insight Cloud Service: agreguje firemné dáta s informáciami zo sociálnych médií a externých zdrojov. Dopĺňa podnikové aplikácie, ako je riadenie vzťahov so zákazníkmi (CRM). Zabezpečuje, aby dáta o kontaktoch, zákazníkoch a ponukách boli neustále aktuálne.

• Oracle Social Sites Cloud Service: Umožňuje rýchlu tvorbu a aktualizáciu webov s ponukou pre zákazníkov. Pokročilé editačné nástroje aj infraštruktúra za systémom dovoľujú tvorbu a publikovanie kvalitných webov aj používateľom bez technických znalostí.

• Oracle Developer Cloud Service: Zjednodušuje spoluprácu pri vývoji softvéru, poskytuje prostredie pre celý životný cyklus vývoja. Ponúka riadenie zdrojového kódu, sledovanie problémov, integráciu aj spoluprácu na dokumentácii.

• Oracle Storage Cloud Service: Umožňuje ukladať a riadiť obsah v prostredí cloudu. Služba je integrovaná s ďalšími službami Oracle Cloud, ktoré vyžadujú on-line úložiská.

• Oracle Messaging Cloud Service: Zaisťuje infraštruktúru na komunikáciu medzi aplikáciami tak v rámci prostredia Oracle Cloud, ako aj navonok. Používajú sa fronty asynchrónnych správ.

Služby Oracle Cloud celosvetovo využíva už viac ako 10-tisíc zákazníkov a viac ako 25 miliónov používateľov. Spoločnosť Oracle súčasne s novými službami oznámila aj súbor programov pre partnerov, ktoré by im mali umožniť rýchlejší vývoj a nasadzovanie cloudových služieb u zákazníkov.


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá