Image
3.10.2012 0 Comments

Oracle rozširuje portfólio svojich cloudových služieb

Thomas Kurian, výkonný viceprezident spoločnosti Oracle pre vývoj produktov, oznámil na konferencii Oracle OpenWorld 2012 rozšírenie portfólia Oracle Cloud o sedem nových služieb, ktoré budú pre zákazníkov dostupné formou mesačného predplatného.

Thomas Kurian_Oracle.jpg

Medzi novo oznámené služby portfólia Oracle Cloud patria:

• Oracle Planning and Budgeting Cloud Service: Zrýchľuje finančné plánovanie, tvorbu rozpočtov a prognóz. Poskytuje prínosy riešenia Oracle Hyperion Planning v podobe cloudovej služby ponúkanej na báze predplatného.

• Oracle Financial Reporting Cloud Service: Ponúka systém na riadenie reportov, zabezpečuje ich tvorbu i obeh. Reporty môžu byť podrobne formátované. Aplikácia umožňuje takisto tvorbu firemných finančných výkazov.

• Oracle Data and Insight Cloud Service: agreguje firemné dáta s informáciami zo sociálnych médií a externých zdrojov. Dopĺňa podnikové aplikácie, ako je riadenie vzťahov so zákazníkmi (CRM). Zabezpečuje, aby dáta o kontaktoch, zákazníkoch a ponukách boli neustále aktuálne.

• Oracle Social Sites Cloud Service: Umožňuje rýchlu tvorbu a aktualizáciu webov s ponukou pre zákazníkov. Pokročilé editačné nástroje aj infraštruktúra za systémom dovoľujú tvorbu a publikovanie kvalitných webov aj používateľom bez technických znalostí.

• Oracle Developer Cloud Service: Zjednodušuje spoluprácu pri vývoji softvéru, poskytuje prostredie pre celý životný cyklus vývoja. Ponúka riadenie zdrojového kódu, sledovanie problémov, integráciu aj spoluprácu na dokumentácii.

• Oracle Storage Cloud Service: Umožňuje ukladať a riadiť obsah v prostredí cloudu. Služba je integrovaná s ďalšími službami Oracle Cloud, ktoré vyžadujú on-line úložiská.

• Oracle Messaging Cloud Service: Zaisťuje infraštruktúru na komunikáciu medzi aplikáciami tak v rámci prostredia Oracle Cloud, ako aj navonok. Používajú sa fronty asynchrónnych správ.

Služby Oracle Cloud celosvetovo využíva už viac ako 10-tisíc zákazníkov a viac ako 25 miliónov používateľov. Spoločnosť Oracle súčasne s novými službami oznámila aj súbor programov pre partnerov, ktoré by im mali umožniť rýchlejší vývoj a nasadzovanie cloudových služieb u zákazníkov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá