Image
3.10.2012 0 Comments

Oracle rozširuje portfólio svojich cloudových služieb

Thomas Kurian, výkonný viceprezident spoločnosti Oracle pre vývoj produktov, oznámil na konferencii Oracle OpenWorld 2012 rozšírenie portfólia Oracle Cloud o sedem nových služieb, ktoré budú pre zákazníkov dostupné formou mesačného predplatného.

Thomas Kurian_Oracle.jpg

Medzi novo oznámené služby portfólia Oracle Cloud patria:

• Oracle Planning and Budgeting Cloud Service: Zrýchľuje finančné plánovanie, tvorbu rozpočtov a prognóz. Poskytuje prínosy riešenia Oracle Hyperion Planning v podobe cloudovej služby ponúkanej na báze predplatného.

• Oracle Financial Reporting Cloud Service: Ponúka systém na riadenie reportov, zabezpečuje ich tvorbu i obeh. Reporty môžu byť podrobne formátované. Aplikácia umožňuje takisto tvorbu firemných finančných výkazov.

• Oracle Data and Insight Cloud Service: agreguje firemné dáta s informáciami zo sociálnych médií a externých zdrojov. Dopĺňa podnikové aplikácie, ako je riadenie vzťahov so zákazníkmi (CRM). Zabezpečuje, aby dáta o kontaktoch, zákazníkoch a ponukách boli neustále aktuálne.

• Oracle Social Sites Cloud Service: Umožňuje rýchlu tvorbu a aktualizáciu webov s ponukou pre zákazníkov. Pokročilé editačné nástroje aj infraštruktúra za systémom dovoľujú tvorbu a publikovanie kvalitných webov aj používateľom bez technických znalostí.

• Oracle Developer Cloud Service: Zjednodušuje spoluprácu pri vývoji softvéru, poskytuje prostredie pre celý životný cyklus vývoja. Ponúka riadenie zdrojového kódu, sledovanie problémov, integráciu aj spoluprácu na dokumentácii.

• Oracle Storage Cloud Service: Umožňuje ukladať a riadiť obsah v prostredí cloudu. Služba je integrovaná s ďalšími službami Oracle Cloud, ktoré vyžadujú on-line úložiská.

• Oracle Messaging Cloud Service: Zaisťuje infraštruktúru na komunikáciu medzi aplikáciami tak v rámci prostredia Oracle Cloud, ako aj navonok. Používajú sa fronty asynchrónnych správ.

Služby Oracle Cloud celosvetovo využíva už viac ako 10-tisíc zákazníkov a viac ako 25 miliónov používateľov. Spoločnosť Oracle súčasne s novými službami oznámila aj súbor programov pre partnerov, ktoré by im mali umožniť rýchlejší vývoj a nasadzovanie cloudových služieb u zákazníkov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Technológie

Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

16.01.2017 00:30

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen ...

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá