18.10.2012 0 Comments

Oracle Solaris 11.1: Najlepší UNIX pre databázy a kritické cloudy

Nová verzia operačného systému Oracle Solaris 11.1, oznámená na konferencii Oracle OpenWorld, prináša viac ako 300 vylepšení týkajúcich sa výkonu i funkčnosti. Zákazníci budú môcť na novú verziu prejsť rýchlo a ľahko, pretože nástroj na upgrade je zabudovaný priamo vo verzii Oracle Solaris 11.

OS pre cloud a dátové centrá
Oracle Solaris 11 je prvým operačným systémom s plnou podporou cloudu. Zákazníci môžu s jeho pomocou vytvárať vysoko škálovateľné cloudy vhodné pre podnikové nasadenie, či už majú podobu IaaS (infraštruktúra ako služba), PaaS (platforma ako služba), alebo SaaS (softvér ako služba). Hardvérovým základom týchto cloudov môžu byť servery aj predpripravené, ako celok navrhnuté systémy založené na procesoroch SPARC alebo x86.

Systém Oracle Solaris 11 sa používa v serveroch radu SPARC T-Series, v SPARC SuperCluster T4-4, databázovom stroji Oracle Exadata a v systéme Oracle Exalogic Elastic Cloud. Ide o významný stavebný blok, ktorý spoločnosti Oracle umožňuje ponúkať optimalizované dátové centrá. Oracle Solaris 11 je už implementovaný pre prevádzku kritických aplikácií prakticky vo všetkých priemyselných odvetviach - vrátane finančných a komunikačných služieb, zdravotnej starostlivosti, maloobchodu, vo verejnom sektore i zábavnom priemysle. Tisíce zákazníkov nasadilo Solaris 11 v desiatkach tisíc systémov.

Databáza, virtualizácia, správa
Operačný systém Oracle Solaris 11.1 je najlepším systémom UNIX® na nasadzovanie produktov Oracle. Je optimalizovaný pre najnovšie databázové technológie. Zo všetkých unixových platforiem poskytuje pri prevádzke databázy Oracle najvyšší výkon, dostupnosť i priepustnosť (I/O - vstup/výstup).

Súčasťou novej verzie systému Oracle Solaris sú funkcie podporujúce infraštruktúru cloudu. Vstavaná je veľmi efektívna podpora virtualizácie na úrovni operačného systému, sietí aj úložných prostredí. Vylepšený bol výkon systému, ak je nasadený vo virtualizovanom prostredí na serveri Oracle VM Server for SPARC alebo Oracle VM Server for x86. Prvýkrát v produktoch tohto typu je podporovaný nový otvorený štandard, súborový systém FedFS (Federated File System), ktorý poskytuje jednotný menný priestor na úrovni cloudu. Rozšírená je takisto podpora pre softvérovo definované siete. Zóny Oracle Solaris Zone poskytujú v novom systéme viac ako 4-krát vyšší výkon. Automatické zdieľanie úložísk umožňuje jednoduchý presun zón medzi systémami.

Kľúčovou vlastnosťou nového systému je extrémna dostupnosť podnikových aplikácií vrátane tých kritických, navyše vo vysoko zabezpečenom prostredí. Ide o cenovo efektívne riešenie pre agilný cloud. Obnova po havárii (disaster recovery) môže prebiehať i medzi geograficky oddelenými dátovými centrami, čo zaisťuje replikácie pomocou zariadenia Oracle Sun ZFS Storage Appliance.

Významnou súčasťou systému je nástroj na správu Oracle Enterprise Manager Ops Center, ktorý umožňuje komplexné riadenie hardvéru, operačných systémov i virtualizovaných prostredí na úrovni celej spoločnosti. Zákazníci Oracle Solaris môžu tento nástroj získať bez dodatočných nákladov.

Systém Oracle Solaris 11 garantuje kompatibilitu s predchádzajúcou verziou na úrovni binárneho kódu. Upgrade je vďaka tomu jednoduchý a bezproblémový, nijako neovplyvní funkčnosť aplikácií.

„Operačný systém Oracle Solaris 11 je ten najlepší UNIX na prevádzku aplikácií Oracle, nasadenie kritickej infraštruktúry cloudu a ochranu investícií zákazníkov," uviedol John Fowler, výkonný viceprezident spoločnosti Oracle pre operačné systémy. „Vývojári Oracle Solaris úzko spolupracovali s tímom pre vývoj databázy a výsledkom je kombinované riešenie, ktoré môže ponúknuť iba spoločnosť Oracle."


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá