29.1.2013 0 Comments

Oracle NoSQL 2.0: Efektívna podniková databáza pre veľké objemy dát

Spoločnosť Oracle rozširuje portfólio svojich produktov na správu dát. Na trh bola uvedená databáza Oracle NoSQL 2.0, vysoko škálovateľné riešenie na spracovanie veľkých objemov dát (big data) v reálnom čase. Podniky môžu pomocou tohto riešenia efektívne spracovávať rôznorodé dáta generované napríklad webovými aplikáciami, senzormi alebo sociálnymi médiami.

Nová verzia ponúka zákazníkom o. i. nízku latenciu. K novinkám v databáze Oracle NoSQL 2.0 patrí aj efektívna podpora pre ukladanie a načítanie dátovo objemných objektov, napr. dokumentov alebo obrázkov. Ide o veľmi pružné riešenie, ktoré dokáže dynamicky a automaticky vyrovnávať požiadavky spracovávaných dát na alokáciu úložísk a výpočtového výkonu. Oracle NoSQL 2.0 je navrhnutá pre tesnejšiu integráciu s databázou Oracle a s platformou Hadoop, čo umožňuje bezproblémovú integráciu do prostredia podnikového IT. Spoločnosť Oracle poskytuje k databáze Oracle NoSQL podporu na úrovni, ktorú vyžadujú zákazníci z podnikového sektora. Týmto spôsobom sa minimalizujú riziká pre nasadenie riešenia Oracle NoSQL 2.0 aj do produkčného prostredia a na prevádzku kritických podnikových aplikácií.

Databáza Oracle NoSQL 2.0 je k dispozícii na prevzatie zo siete Oracle Technology Network.

Hlavné vlastnosti produktu
Oracle NoSQL Database 2.0 je kľúčovým komponentom platformy spoločnosti Oracle na spracovanie veľkých objemov dát. Ide o databázu podnikovej triedy typu kľúč - hodnota (key-value), ktorá disponuje flexibilným transakčným modelom. Umožňuje zákazníkom jednoducho a rýchlo spravovať transakčné dáta generované webovými aplikáciami, sociálnymi médiami, senzormi, meracími zariadeniami a komunikačnými službami. Základom riešenia je osvedčená databáza Oracle Berkeley DB, ktorá funguje ako úložisko. Zákazníci spoločnosti Oracle už na tejto platforme založili celý rad kritických aplikácií, ktoré používajú milióny ľudí.

Novinky a vylepšenia databázy Oracle NoSQL 2.0 o. i. zahŕňajú:

  • Vyšší výkon. Vysoká elasticita umožňuje takmer lineárnu škálovateľnosť a latencie (odozva) je pod 5 milisekúnd. Rastu dát sa je možné prispôsobiť budovaným klastra, bez nutnosti prerušenia služieb.
  • Automatické vyvažovanie záťaže. Efektívne využitie zdrojov umožňuje dodržať dohody o úrovni služieb (SLA, service licence agreement), prispôsobovať sa rastúcim a meniacim sa požiadavkám na spracovanie dát.
  • Vylepšenú správu. Správcovská webová konzola je veľmi ľahko použiteľná, umožňuje z jediného rozhrania riadiť všetky aspekty nasadenia a monitoringu databázy rovnako ako správu dokumentov a štruktúrovaných dát.
  • Nové rozhrania (API). Nové rozhranie pre jazyk C zvyšuje produktivitu vývojárov, rozhranie Large Object API podporuje efektívnu správu veľkých objektov, rozhranie pre automatickú serializáciu zjednodušujú vývoj aplikácií.
  • Tesnejšiu integráciu s databázou Oracle. Používatelia databázy Oracle môžu pristupovať (zobrazovanie aj dotazovanie) k záznamom Oracle NoSQL priamo pomocou SQL cez externé tabuľky. Dáta v databáze NoSQL sú preto okamžite dostupné pre integrované analýzy.
  • Vylepšenú podporu pre integráciu s nástrojmi na správu tretích strán pomocou protokolov SNMP/JMX.
  • Vylepšenú a tesnejšiu integráciu Oracle NoSQL 2.0 s platformou Hadoop - pomocou formátu na výmenu dát JSON (JavaScript Object Notation).

Prví zákazníci, ktorí už nasadili databázu Oracle NoSQL 2.0, na produkte oceňujú vysoký výkon, krátku odozvu a jednoduchosť implementácie, t. j. časovú nenáročnosť nasadenia databázy do reálnej prevádzky. „Pokračujeme v inovácii svojho portfólia, ktoré pokrýva všetky aspekty správy dát," uviedol Vaishnavi Sashikanth, viceprezident pre vývoj spoločnosti Oracle. „Databáza Oracle NoSQL 2.0 poskytuje podnikom kľúčové prostriedky, ktoré potrebujú pre maximalizáciu úžitku z veľkých objemov dát. Vývojári pomocou tejto databázy získavajú nástroj a infraštruktúru, ktoré umožňujú prepojiť v reálnom čase podnikové aplikácie a požiadavky zákazníkov."


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Biznis

4 mýty o USB - nabíjajú všetky nabíjačky rovnako rýchlo a môžu spôsobiť poškodenie telefónu?

28.11.2016 00:12

Technológie USB zjednotili takmer celý svet nabíjania a prenosu dát. Vďaka nim môžeme pomocou jednej nabíjačky dodávať energiu rôznym druhom telefónov aj tabletov. Stále však o nich panujú mýty – nap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá