Image
6.3.2014 0 Comments

Opera Max dokáže ušetriť mobilné dáta na androidových smartfónoch až o 50 %

opera_max.jpg V Opere sa už dávnejšie snažia, aby ich mobilný prehliadač spotreboval čo najmenej dát. Preto Opera Mini komprimuje webové stránky. No teraz spoločnosť uviedla nástroj, ktorý má ešte ambicióznejší cieľ - zredukovať na minimum spotrebu všetkých dát na androidovom smartfóne.

Aplikácia Opera Max by mala byť schopná znížiť objem prenášaných dát až o 50 % komprimovaním textu, obrázkov a videí. Presmeruje totiž všetku internetovú prevádzku na servery Opery, tie komprimujú obsah a do smartfónu sa potom posiela menší balík dát. Opera Max beží na pozadí, takže používateľ môže pracovať so všetkými bežnými aplikáciami a stále využívať výhody kompresie. Úspora dát je však závislá od vykonávanej činnosti, napríklad pri videách je kompresia veľmi účinná, ale pri textoch dosiahnete len zanedbateľné úspory.


Kompresia sa týka, samozrejme, len sťahovaných dát, nie odosielaných, aj to len pri pripojení cez mobilnú sieť, nie cez Wi-Fi.

Navyše je otázne, či ide naozaj o výhodu. Videá po kompresii v Opera Max majú nízke rozlíšenie a sú škaredé. Aj ich načítanie týmto spôsobom trvá dlhšie a závisí od toho, do akej miery sú v danej chvíli zaťažené servery Opery. Práve z toho dôvodu treba na spustenie Opera Max čakať v poradí, aby sa zabránilo zahlteniu serverov.

Opera Max však nebude fungovať so šifrovanými stránkami, takže úspory nemožno dosiahnuť v prípade niektorých populárnych služieb, ako je napr. Facebook. Aplikácia je k dispozícii na použitie zadarmo, ako používateľ strpí reklamy, alebo za poplatok 1 dolár mesačne bez reklám.

Zdroj: theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá