Image
6.3.2014 0 Comments

Opera Max dokáže ušetriť mobilné dáta na androidových smartfónoch až o 50 %

opera_max.jpg V Opere sa už dávnejšie snažia, aby ich mobilný prehliadač spotreboval čo najmenej dát. Preto Opera Mini komprimuje webové stránky. No teraz spoločnosť uviedla nástroj, ktorý má ešte ambicióznejší cieľ - zredukovať na minimum spotrebu všetkých dát na androidovom smartfóne.

Aplikácia Opera Max by mala byť schopná znížiť objem prenášaných dát až o 50 % komprimovaním textu, obrázkov a videí. Presmeruje totiž všetku internetovú prevádzku na servery Opery, tie komprimujú obsah a do smartfónu sa potom posiela menší balík dát. Opera Max beží na pozadí, takže používateľ môže pracovať so všetkými bežnými aplikáciami a stále využívať výhody kompresie. Úspora dát je však závislá od vykonávanej činnosti, napríklad pri videách je kompresia veľmi účinná, ale pri textoch dosiahnete len zanedbateľné úspory.


Kompresia sa týka, samozrejme, len sťahovaných dát, nie odosielaných, aj to len pri pripojení cez mobilnú sieť, nie cez Wi-Fi.

Navyše je otázne, či ide naozaj o výhodu. Videá po kompresii v Opera Max majú nízke rozlíšenie a sú škaredé. Aj ich načítanie týmto spôsobom trvá dlhšie a závisí od toho, do akej miery sú v danej chvíli zaťažené servery Opery. Práve z toho dôvodu treba na spustenie Opera Max čakať v poradí, aby sa zabránilo zahlteniu serverov.

Opera Max však nebude fungovať so šifrovanými stránkami, takže úspory nemožno dosiahnuť v prípade niektorých populárnych služieb, ako je napr. Facebook. Aplikácia je k dispozícii na použitie zadarmo, ako používateľ strpí reklamy, alebo za poplatok 1 dolár mesačne bez reklám.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá