Image
6.3.2014 0 Comments

Opera Max dokáže ušetriť mobilné dáta na androidových smartfónoch až o 50 %

opera_max.jpg V Opere sa už dávnejšie snažia, aby ich mobilný prehliadač spotreboval čo najmenej dát. Preto Opera Mini komprimuje webové stránky. No teraz spoločnosť uviedla nástroj, ktorý má ešte ambicióznejší cieľ - zredukovať na minimum spotrebu všetkých dát na androidovom smartfóne.

Aplikácia Opera Max by mala byť schopná znížiť objem prenášaných dát až o 50 % komprimovaním textu, obrázkov a videí. Presmeruje totiž všetku internetovú prevádzku na servery Opery, tie komprimujú obsah a do smartfónu sa potom posiela menší balík dát. Opera Max beží na pozadí, takže používateľ môže pracovať so všetkými bežnými aplikáciami a stále využívať výhody kompresie. Úspora dát je však závislá od vykonávanej činnosti, napríklad pri videách je kompresia veľmi účinná, ale pri textoch dosiahnete len zanedbateľné úspory.


Kompresia sa týka, samozrejme, len sťahovaných dát, nie odosielaných, aj to len pri pripojení cez mobilnú sieť, nie cez Wi-Fi.

Navyše je otázne, či ide naozaj o výhodu. Videá po kompresii v Opera Max majú nízke rozlíšenie a sú škaredé. Aj ich načítanie týmto spôsobom trvá dlhšie a závisí od toho, do akej miery sú v danej chvíli zaťažené servery Opery. Práve z toho dôvodu treba na spustenie Opera Max čakať v poradí, aby sa zabránilo zahlteniu serverov.

Opera Max však nebude fungovať so šifrovanými stránkami, takže úspory nemožno dosiahnuť v prípade niektorých populárnych služieb, ako je napr. Facebook. Aplikácia je k dispozícii na použitie zadarmo, ako používateľ strpí reklamy, alebo za poplatok 1 dolár mesačne bez reklám.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá