Image
23.9.2016 0 Comments

Opera 40 prináša bezplatné VPN na bezpečnejšie prehliadanie a šetrí batériu

V týchto dňoch bola vydaná Opera 40, ktorá prichádza s jednoduchou a pohodlnou funkciou VPN. Tá bola síce zavedená už v Opere 38, ale zatiaľ bola určená len na testovanie. VPN server umožňuje používateľom prehliadať web bezpečne cez šifrované tunelové pripojenie na akejkoľvek sieti (vrátane nezabezpečených verejných Wi-Fi hotspotov). Možné je aj maskovanie polohy používateľa.

Funkcia VPN je dostupná zadarmo, ale predvolene je vypnutá. Zapnúť sa dá v nastaveniach (Privacy & security – Enable VPN). Po spustení sa v adresnom riadku objaví tlačidlo VPN a používateľ bude automaticky pripojený. Variant s maskovaním polohy (location-spoofing) podporuje zatiaľ len päť krajín: USA, Kanadu, Nemecko, Holandsko a Singapur. Je tu však háčik – táto funkcia nie je kompatibilná s funkciou na úsporu dát Opera Turbo.

Opera 40 bude aj šetriť batériu – pomocou rôznych zlepšení, ako je obmedzenie aktivity kariet na pozadí, zastavenie nepoužívaných pluginov či zníženie snímkovej frekvencie videa na 30 FPS, vraj predĺži jej výdrž o 40 %. Používateľ si môže sám nastaviť, pri akej hranici vybitia batérie sa má automaticky zapnúť úsporný režim.

Viditeľnejšia je čítačka RSS a používateľ si môže pridávať vlastné zdroje kliknutím na tlačidlo Add Source. Prehliadanie videa sa dá prepnúť do samostatného okna na ďalších weboch a službách, tlačidlo na prepínanie bolo prepracované, je teraz menej rušivé a pri krátkych videách sa vôbec nezobrazuje.

Pribudla podpora pre Chromecast, musíte si však nainštalovať rozšírenie Chrome (Download Chrome Extension) a potom doplnok Google Cast.

Opera 40 je k dispozícii na stiahnutie ako freeware pre Windows, Mac a 64-bitový Linux. Od verzie 38 Opera pre Mac vyžaduje OS X 10.9 alebo novší.

Zdroj: betanews.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá