10.6.2016 0 Comments

Online portál je dobrou pomôckou aj pre dlžníkov

Slováci čoraz viac využívajú moderné softvérové riešenia, ktoré im pomôžu sprehľadniť finančnú situáciu. Napríklad vďaka EOS portálu pre dlžníkov je možné overiť si všetky záväzky a mať pod dohľadom svoje dlhy. V júli 2013 bolo doň prihlásených 1 025 ľudí. K decembru 2015 sa už tento počet strojnásobil - na 3 234.
Dlžníci tak majú ľahký prístup k svojim záznamom cez web. Nemôže sa im potom stať, že by na niektorý zo svojich záväzkov zabudli. „Výhodou on-line portálového riešenia pre dlžníkov je nielen ten fakt, že si doma v pokoji môžu prezrieť svoje dlhy, prostredníctvom neho s nami komunikovať, ale takisto je tu priama možnosť úhrady záväzku bezhotovostnou platbou,“ opisuje Michal Šoltes, konateľ spoločnosti EOS KSI Slovensko, venujúcej sa profesionálnej správe a manažmentu pohľadávok.
O tom, že dlhy vedia ľuďom skutočne narastať, možno aj nekontrolovateľne, svedčia aj posledné štatistiky EOS. Súčet dlhov, ktorý inkasná spoločnosť za rok 2015 eviduje od jedného jediného dlžníka - fyzickej osoby, sa vyšplhal až na 508 716,3 eura. Pozoruhodné je aj vekové rozpätie dlžníkov – ten najmladší mal 17 rokov a najstarší až 94.

Ďalšie zaujímavé fakty zo štatistík EOS týkajúcich sa dlžníkov – fyzických osôb:

  • najnižší evidovaný dlh boli tri eurá
  • najvyšší dlh mal hodnotu 352 654 eur
  • priemerná výška pohľadávky bola niečo cez 578 eur
  • najvyššia zaznamenaná úhrada predstavovala sumu 41 053,22 eura

Trendom dnešnej doby podľa Michala Šoltesa, konateľa EOS KSI Slovensko je, že spoločnosť zaoberajúca sa manažmentom pohľadávok musí byť flexibilná. „Prvoradým cieľom je prispôsobiť sa požiadavkám klienta. Rovnako dôležitú rolu pri návrhu procesu inkasa hrá štruktúra pohľadávok.“ Odborník je presvedčený, že podstatné je okrem tradičných ciest listov či telefonovania hľadať aj účinnejšie formy komunikácie.

Využívajú sa aj také spôsoby ako e-maily, SMS a kontakt prostredníctvom sociálnych sietí. Michal Šoltes odhaduje, že vďaka modernejším spôsobom komunikácie dosahujú vyššiu vymožiteľnosť pohľadávok aj o 30-40 %.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

VESMÍR: Sonda Cassini poslala snímky Saturnu z novej obežnej dráhy

07.12.2016 16:09

Vesmírna sonda Cassini poslala na Zem prvé snímky zo svojej novej obežnej dráhy okolo Saturnu, na ktorú sa dostala 30. novembra v rámci záverečnej fázy svojej misie. Na fotografiách je vidno búrku v t ...

Tlačové správy

CAT S30 s držiakom a autonabíjačkou v ponuke operátora O2 a Telekom

07.12.2016 09:40

Do portfólia operátorov O2 a Telekom prichádza rozšírené balenie CAT S30 s pribaleným držiakom do auta a autonabíjačkou zdarma. Odolný smartfón s armádnym štandardom 810G s bezplatným príslušenstvom s ...

Tlačové správy

Synology uvádza DiskStation DS3617xs. Centralizujte vaše dáta doslova na svojom pracovnom stole

07.12.2016 09:30

Spoločnosť Synology® Inc. dnes uvádza na trh DiskStation DS3617xs, 12-šachtový NAS server rozšíriteľný až do kapacity 36 pevných diskov. Prináša vysoký výkon v rýchlosti až 2 358 MB/s pri čítaní a pod ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá