10.6.2016 0 Comments

Online portál je dobrou pomôckou aj pre dlžníkov

Slováci čoraz viac využívajú moderné softvérové riešenia, ktoré im pomôžu sprehľadniť finančnú situáciu. Napríklad vďaka EOS portálu pre dlžníkov je možné overiť si všetky záväzky a mať pod dohľadom svoje dlhy. V júli 2013 bolo doň prihlásených 1 025 ľudí. K decembru 2015 sa už tento počet strojnásobil - na 3 234.
Dlžníci tak majú ľahký prístup k svojim záznamom cez web. Nemôže sa im potom stať, že by na niektorý zo svojich záväzkov zabudli. „Výhodou on-line portálového riešenia pre dlžníkov je nielen ten fakt, že si doma v pokoji môžu prezrieť svoje dlhy, prostredníctvom neho s nami komunikovať, ale takisto je tu priama možnosť úhrady záväzku bezhotovostnou platbou,“ opisuje Michal Šoltes, konateľ spoločnosti EOS KSI Slovensko, venujúcej sa profesionálnej správe a manažmentu pohľadávok.
O tom, že dlhy vedia ľuďom skutočne narastať, možno aj nekontrolovateľne, svedčia aj posledné štatistiky EOS. Súčet dlhov, ktorý inkasná spoločnosť za rok 2015 eviduje od jedného jediného dlžníka - fyzickej osoby, sa vyšplhal až na 508 716,3 eura. Pozoruhodné je aj vekové rozpätie dlžníkov – ten najmladší mal 17 rokov a najstarší až 94.

Ďalšie zaujímavé fakty zo štatistík EOS týkajúcich sa dlžníkov – fyzických osôb:

  • najnižší evidovaný dlh boli tri eurá
  • najvyšší dlh mal hodnotu 352 654 eur
  • priemerná výška pohľadávky bola niečo cez 578 eur
  • najvyššia zaznamenaná úhrada predstavovala sumu 41 053,22 eura

Trendom dnešnej doby podľa Michala Šoltesa, konateľa EOS KSI Slovensko je, že spoločnosť zaoberajúca sa manažmentom pohľadávok musí byť flexibilná. „Prvoradým cieľom je prispôsobiť sa požiadavkám klienta. Rovnako dôležitú rolu pri návrhu procesu inkasa hrá štruktúra pohľadávok.“ Odborník je presvedčený, že podstatné je okrem tradičných ciest listov či telefonovania hľadať aj účinnejšie formy komunikácie.

Využívajú sa aj také spôsoby ako e-maily, SMS a kontakt prostredníctvom sociálnych sietí. Michal Šoltes odhaduje, že vďaka modernejším spôsobom komunikácie dosahujú vyššiu vymožiteľnosť pohľadávok aj o 30-40 %.

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Bezpilotná nákladná kozmická loď Cygnus dopravila k ISS 2300 kg nákladu

24.10.2016 15:37

Na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) dorazil prvý náklad potravín a iného potrebného materiálu, ktorý tam po vyše dvojročnej prestávke dopravila vlastnou loďou i raketou súkromná americká spoločnosť ...

Tlačové správy

Ericsson zverejnil hospodárske výsledky za tretí štvrťrok 2016

24.10.2016 15:00

HLAVNÉ ÚDAJE ZA 3. ŠTVRŤROK •        Vykázané tržby a tržby upravené pre porovnateľné jednotky a zohľadňujúce zmeny výmenných kurzov medziročne poklesli o 14 %, predovšetkým v dôsledku vývoja v segme ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá