5.2.2014 0 Comments

Olympijské vysielanie televízie NBC v Soči zabezpečia riešenia od Ericssonu

Ericsson, oznámil, že bude na blížiacej sa olympiáde v Soči zabezpečovať systémy pre prenos a distribúciu video signálu pre NBC Olympics. NBC Olympics je divíziou americkej televíznej spoločnosti NBC Sports Group, ktorá vysiela prenosy z olympijských hier.

„Zimné olympijské hry sú globálnym fenoménom a jedným z najvýznamnejších momentov v športovom kalendári. Ericsson má bohaté skúsenosti so špičkovými riešeniami v oblasti získavania, výmeny a distribúcie video obsahu. Sme hrdí na to, že ako dôležitý partner NBC Olympics, môžeme spod olympijských kruhov opäť prinášať najvyššiu možnú kvalitu divákom po celej Amerike," hovorí Dr. Giles Wilson, šéf divízie TV Compression v Ericssone. „Táto dohoda len demonštruje náš pretrvávajúci záväzok prinášať najlepšie riešenia a služby v oblasti kompresie videa."

Ericsson ponúkne celú radu svojich riešení na spracovanie videa a pokročilé modulárne prijímače, ktoré umožnia NBC Olympics prinášať najvyššiu kvalitu a spoľahlivé HD vysielanie miliónom Američanov. Súčasťou dohody sú aj služby špecialistov Ericssonu, ktorí sa budú o bezchybné fungovanie zariadení a systémov starať 24 hodín denne počas celej olympiády.

„Podujatia ako Zimné olympijské hry vytvárajú nezabudnuteľné dojmy u športových fanúšikov. Našou úlohou je prinášať zážitok, ktorý u divákov zarezonuje. Preto je dôležité, aby boli prenosy spoľahlivé a v najlepšej možnej kvalite obrazu," vyhlásil David Mazza, senior viceprezident pre vývoj v NBC Olympics. „Sme veľmi radi, že môžeme opäť spolupracovať s Ericssonom, ktorý prináša excelentnú kvalitu obrazu a vysoko efektívne prenosové rýchlosti."

Ericsson sa už 20 rokov intenzívne venuje vývoju pokročilých riešení v oblasti kompresie videa. Svojim zákazníkom a spotrebiteľom prináša najmodernejšie technológie v oblasti televízneho zážitku. NBC Olympics využívala technológie Ericssonu už aj na letných olympiádach v Pekingu v roku 2008 a v Londýne v roku 2012, ako aj na zimných hrách vo Vancouveri 2010 a Turíne v roku 2006.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum GfK Consumer Climate Europe: náladu spotrebiteľov ovplyvňuje neistota

25.10.2016 10:50

Výsledky prieskumu GfK zisťujúce spotrebiteľskú klímu v Európe v treťom štvrťroku 2016 Najväčším medzinárodným problémom bolo v treťom štvrťroku rozhodnutie Britov odísť z Európskej únie. Diskusiu v  ...

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Týždne 4ky štartujú aj na jeseň: Zákazníci z vybraných pôšt neodídu naprázdno

25.10.2016 10:30

Pre veľký úspech prvých Týždňov 4ky sa štvrtý mobilný operátor rozhodol túto marketingovú akciu zopakovať. 4ka v spolupráci so Slovenskou poštou  rozšírila počet zapojených pobočiek až na 152. V hre b ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá