5.2.2014 0 Comments

Olympijské vysielanie televízie NBC v Soči zabezpečia riešenia od Ericssonu

Ericsson, oznámil, že bude na blížiacej sa olympiáde v Soči zabezpečovať systémy pre prenos a distribúciu video signálu pre NBC Olympics. NBC Olympics je divíziou americkej televíznej spoločnosti NBC Sports Group, ktorá vysiela prenosy z olympijských hier.

„Zimné olympijské hry sú globálnym fenoménom a jedným z najvýznamnejších momentov v športovom kalendári. Ericsson má bohaté skúsenosti so špičkovými riešeniami v oblasti získavania, výmeny a distribúcie video obsahu. Sme hrdí na to, že ako dôležitý partner NBC Olympics, môžeme spod olympijských kruhov opäť prinášať najvyššiu možnú kvalitu divákom po celej Amerike," hovorí Dr. Giles Wilson, šéf divízie TV Compression v Ericssone. „Táto dohoda len demonštruje náš pretrvávajúci záväzok prinášať najlepšie riešenia a služby v oblasti kompresie videa."

Ericsson ponúkne celú radu svojich riešení na spracovanie videa a pokročilé modulárne prijímače, ktoré umožnia NBC Olympics prinášať najvyššiu kvalitu a spoľahlivé HD vysielanie miliónom Američanov. Súčasťou dohody sú aj služby špecialistov Ericssonu, ktorí sa budú o bezchybné fungovanie zariadení a systémov starať 24 hodín denne počas celej olympiády.

„Podujatia ako Zimné olympijské hry vytvárajú nezabudnuteľné dojmy u športových fanúšikov. Našou úlohou je prinášať zážitok, ktorý u divákov zarezonuje. Preto je dôležité, aby boli prenosy spoľahlivé a v najlepšej možnej kvalite obrazu," vyhlásil David Mazza, senior viceprezident pre vývoj v NBC Olympics. „Sme veľmi radi, že môžeme opäť spolupracovať s Ericssonom, ktorý prináša excelentnú kvalitu obrazu a vysoko efektívne prenosové rýchlosti."

Ericsson sa už 20 rokov intenzívne venuje vývoju pokročilých riešení v oblasti kompresie videa. Svojim zákazníkom a spotrebiteľom prináša najmodernejšie technológie v oblasti televízneho zážitku. NBC Olympics využívala technológie Ericssonu už aj na letných olympiádach v Pekingu v roku 2008 a v Londýne v roku 2012, ako aj na zimných hrách vo Vancouveri 2010 a Turíne v roku 2006.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá