Image
15.1.2014 0 Comments

Okuliare Meta budú mať rozhranie ako z filmu Iron Man

meta_131.png Spoločnosť Meta je jeden z najperspektívnejších startupov. Na okuliaroch s rozšírenou realitou pracuje napr. Steve Mann, ktorý má s nositeľnými technológiami dlhodobé skúsenosti a patrí medzi prvých vynálezcov tejto kategórie zariadení - s nositeľnými zariadeniami experimentoval už v roku 1998. Na vývoj dohliada a radí aj Steven Feiner. Ten je považovaný za pioniera rozšírenej reality. Trojicu zaujímavých osobností uzatvára Jayse Hansen, dizajnér, ktorý vytvoril grafické rozhranie vo filmoch Iron Man.

Hansen svoj rukopis nezaprie a jeho podpis možno vidieť aj v reklamnom videu, ktoré sa objavilo na internete pred mesiacom v správe o okuliaroch Meta Pro.


Okuliare by sa mali dostať na trh o pol roka. Z hľadiska grafického rozhrania dnešný prototyp má iba prezentovať funkcionalitu zariadenia. Vo finálnej verzii sa zmení celková atmosféra rozšírenej reality a pribudne viacero informačných prvkov. Prototyp okuliarov napr. zobrazuje šípku, ktorá smeruje od používateľovej ruky k cieľovému predmetu, s ktorým je potrebné pracovať.

Vo finálnej verzii by mali okuliare ponúknuť rozhranie, ktoré bude pripomínať zábery z filmu Iron Man. Ďalšiu funkcionalitu prinesú aplikácie - podobne ako v prípade Google Glass.

Okuliare Meta Pro sa budú predávať za 3000 dolárov, čo je pomerne vysoká cena na to, aby sa zariadenie masovejšie presadilo.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Južná Kórea sa chce stať „bezhotovostnou spoločnosťou“. V roku 2017 začne sťahovať z obehu mince

06.12.2016 00:19

Južná Kórea je už dnes jedna z krajín najmenej závislých od hotovostných platieb. Na jedného obyvateľa tu pripadá 1,9 kreditných kariet a len asi 20 % platieb sa tu vykonáva prostredníctvom papierovýc ...

Technológie 1

Volvo sa v tichosti stáva technologickou autoveľmocou

06.12.2016 00:13

Ak je reč o high-tech autách, v mysli sa vám zrejme najskôr vybaví Tesla alebo BMW. No je tu aj ďalší výrobca, ktorý sa nenápadne a potichu stáva technologickou veľmocou. Švédska automobilka Volvo bol ...

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá