Image
15.1.2014 0 Comments

Okuliare Meta budú mať rozhranie ako z filmu Iron Man

meta_131.png Spoločnosť Meta je jeden z najperspektívnejších startupov. Na okuliaroch s rozšírenou realitou pracuje napr. Steve Mann, ktorý má s nositeľnými technológiami dlhodobé skúsenosti a patrí medzi prvých vynálezcov tejto kategórie zariadení - s nositeľnými zariadeniami experimentoval už v roku 1998. Na vývoj dohliada a radí aj Steven Feiner. Ten je považovaný za pioniera rozšírenej reality. Trojicu zaujímavých osobností uzatvára Jayse Hansen, dizajnér, ktorý vytvoril grafické rozhranie vo filmoch Iron Man.

Hansen svoj rukopis nezaprie a jeho podpis možno vidieť aj v reklamnom videu, ktoré sa objavilo na internete pred mesiacom v správe o okuliaroch Meta Pro.


Okuliare by sa mali dostať na trh o pol roka. Z hľadiska grafického rozhrania dnešný prototyp má iba prezentovať funkcionalitu zariadenia. Vo finálnej verzii sa zmení celková atmosféra rozšírenej reality a pribudne viacero informačných prvkov. Prototyp okuliarov napr. zobrazuje šípku, ktorá smeruje od používateľovej ruky k cieľovému predmetu, s ktorým je potrebné pracovať.

Vo finálnej verzii by mali okuliare ponúknuť rozhranie, ktoré bude pripomínať zábery z filmu Iron Man. Ďalšiu funkcionalitu prinesú aplikácie - podobne ako v prípade Google Glass.

Okuliare Meta Pro sa budú predávať za 3000 dolárov, čo je pomerne vysoká cena na to, aby sa zariadenie masovejšie presadilo.

Zdroj: theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá