Image
26.11.2012 0 Comments

Oficiálne výsledky ankety Notebook roka 2012. Kto sa stal absolútnym víťazom?

NTB_roka1.png 22. novembra 2012 sa uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov verejnej ankety Notebook roka 2012. Organizátori ankety a jej partneri ďakujú všetkým účastníkom, ktorí svojimi hlasmi prispeli k tomu, že do tohtoročnej ankety prišiel mimoriadne vysoký počet hlasov, takže ukázala naozaj objektívne hodnotenie, ktoré notebooky a tablety sa odborníkom aj bežným ľuďom v tomto roku na Slovensku najviac páčili.

K úspechu ankety prispelo aj to, že účastníci mohli hlasovať cez internet, čo mnohým zjednodušilo odoslanie hlasu. Do ankety sa zapojilo dovedna až 15 864 ľudí, ktorí svojimi hlasmi rozhodli o víťazoch v kategóriách TOP TABLET, TOP ECONOMIC NOTEBOOK, TOP PROFI NOTEBOOK, TOP MULTIMEDIA NOTEBOOK a TOP ULTRATENKÝ NOTEBOOK.

Okrem verejného hlasovania sa uskutočnilo aj hlasovanie v špeciálnej kategórii TOP PRESS NOTEBOOK, kde o konečnom poradí rozhodla odborná komisia, zložená z novinárov našich najvýznamnejších technologických médií. Predsedom odbornej komisie bol Ján Trangel (ŽIVÉ.SK - odborný garant ankety) a jej členmi boli Marián Biel (časopis TREND), Jozef Orgonáš (časopis PC REVUE), Ľubomír Straka (televízia TA3) a Štefan Porubský (časopis TECHBOX).

Rok 2012 bol opäť rokom krásnych notebookov, nabitých novými technológiami, ktoré boli dobre vyladené aj zo stránky výkonu. Celá akcia mala príjemný slávnostný charakter, z ktorého bolo cítiť hrdosť jednotlivých zástupcov na svoje nominované modely. Moderátorom slávnostného večera bol Ľubomír Straka z televízie TA3.

V novej kategórii TOP TABLET vyhlásil výsledky a ceny odovzdal Vladimír Varzaly, Country Sales Manager Lenovo Slovensko.

 1. miesto: Apple iPad (3. generácia)
 2. miesto: Samsung N8000 Galaxy Note 10.1
 3. miesto: ASUS Transformer Pad Infinity (TF700)

Druhú kategóriu TOP ECONOMIC NOTEBOOK prišiel vyhlásiť Jaroslav Bača, riaditeľ spoločnosti AndreaShop.

 1. miesto: Lenovo IdeaPad Z380
 2. miesto: HP ProBook 4540s
 3. miesto: ASUS K55VJ

Výhercov kategórie TOP PROFI NOTEBOOK vyhlásila Xheraldína Borovská Demiri, marketing specialist spoločnosti XEROX.

 1. miesto: Lenovo ThinkPad T430s
 2. miesto: Apple MacBook Pro RETINA
 3. miesto: Dell Latitude E6430

Ocenenia v kategórii TOP MULTIMEDIA si výhercovia prevzali z rúk spolumajiteľa spoločnosti ESET Miroslava Trnku.

 1. miesto: Lenovo IdeaPad Y580
 2. miesto: Dell Alienware M17x
 3. miesto: HP Pavilion dv7

Poslednú kategóriu TOP ULTRATENKÝ NOTEBOOK, o ktorej výhercoch tiež rozhodli hlasy verejnosti, prišiel vyhlásiť Marek Tóth, produktový manažér spoločnosti AGEM Computers.

 1. miesto: Apple MacBook Air 13"
 2. mesto: Lenovo ThinkPad X1 Carbon
 3. miesto: ASUS ZENBOOK Prime

Definitívne rozhodnutie padlo aj v odbornej porote, ktorej výsledky vyhlásil jej predseda Ján Trangel zo ZIVE.SK. Najúspešnejšími notebookmi v špeciálnej kategórii TOP PRESS NOTEBOOK sa napokon stali:

 1. miesto: ASUS ZENBOOK Prime
 2. miesto: Samsung 9 serie
 3. miesto: Apple MacBook Pro RETINA

Absolútnym víťazom ankety NOTEBOOK ROKA 2012 sa stal notebook s najvyšším počtom hlasov (spolu 4789). Toto ocenenie odovzdala organizátorka ankety Andrea Ivaničová spoločnosti Apple za MacBook Air 13" a zároveň vyhlásila tri NAOCEŇOVANEJŠIE ZNAČKY: Lenovo, Apple a ASUS. Organizátori takisto vzdali hold spoločnosti ESET a značke ThinkPad, ktoré v tomto roku oslavujú svoje 20. výročie.

Generálnym partnerom ankety Notebook roka 2012 bola spoločnosť Lenovo. Hlavnými partnermi ankety boli ANDREA SHOP, AGEM COMPUTERS, ESET, XEROX. Partnermi tohto ročníka ankety boli aj spoločnosti EPSON, HP, SAMSUNG a TOSHIBA.

Všetky ďalšie informácie získate na stránkach www.notebookroka.sk.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Biznis

Notebook roka 2016 – hlasovať môžete už teraz

25.10.2016 00:10

Budete to mať naozaj ťažké. Dizajnové zmeny, procesory už siedmej generácie, SSD disky dosahujúce terabajtové hodnoty, a to všetko vtesnané do čoraz tenších šasi. Naopak, herné mašiny sa štíhlej línii ...

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá