Image
30.3.2015 0 Comments

Office od Microsoftu bude zadarmo pre zariadenia s malými displejmi

office_mobile.jpg Microsoft oznámil, že má v pláne sprístupniť základné prehliadacie a editačné funkcie balíka Office zadarmo pre zariadenia s veľkosťou displeja do 10,1 palca. Je to v súlade s trendom, ktorý tento výrobca softvéru nasadil už pri nedávnom uvedení aplikácií Office pre iOS a Android, kde je väčšina hlavných funkcií dostupná zadarmo a na pokročilé funkcie sa vyžaduje predplatné Office 365.

„Na základe nášho prieskumu sme klasifikovali zariadenia s displejmi do 10,1 palca ako naozaj mobilné. Používate ich zrejme na cestách, keď nie je praktické používať väčšie počítače PC alebo Mac. Pravdepodobne ich používate bez klávesnice a myši, namiesto nich využívate navigáciu pomocou dotykového rozhrania," píše vo svojom blogovom príspevku Kirk Koenigsbauer z Microsoftu.

Microsoft v súčasnosti pracuje na dvoch nových verziách Windows Office - jedna je zameraná na dotykové zariadenia, druhá, známa ako Office 2016, je určená pre tradičné osobné počítače. Obe verzie majú byť vydané v priebehu tohto roka.

Najväčšia časť zisku spoločnosti pochádza práve z Office a Windows, napriek tomu prejavuje čoraz viac ochoty ponúknuť svoje hlavné produkty zadarmo v tých oblastiach, kde má menší podiel na trhu, ako sú telefóny a tablety.

Aj Windows 8.1 s Bingom ponúka firma zadarmo pre zariadenia s malým displejom, no tu definícia malého zariadenia siaha len po uhlopriečku 9 palcov. Partneri Microsoftu umožňujú aj bezplatné ročné používanie Office 365 na niektorých zariadenia s malou obrazovkou. Spoločnosť v týchto dňoch rokuje s výrobcami androidových zariadení, ako sú Samsung, Dell a ďalší, o predinštalovaní niektorých aplikácií Microsoftu na ich zariadenia.

Ako objasnil zástupca spoločnosti, nová politika sa vzťahuje na mobilné verzie aplikácií Word, Excel a PowerPoint pre iOS a Android a čoskoro aj na Windows 10. Neplatí to pre desktopové verzie Office, ako je Office 2013 či nadchádzajúci Office 2016.

Zdroj: recode.net


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá