Image
30.3.2015 0 Comments

Office od Microsoftu bude zadarmo pre zariadenia s malými displejmi

office_mobile.jpg Microsoft oznámil, že má v pláne sprístupniť základné prehliadacie a editačné funkcie balíka Office zadarmo pre zariadenia s veľkosťou displeja do 10,1 palca. Je to v súlade s trendom, ktorý tento výrobca softvéru nasadil už pri nedávnom uvedení aplikácií Office pre iOS a Android, kde je väčšina hlavných funkcií dostupná zadarmo a na pokročilé funkcie sa vyžaduje predplatné Office 365.

„Na základe nášho prieskumu sme klasifikovali zariadenia s displejmi do 10,1 palca ako naozaj mobilné. Používate ich zrejme na cestách, keď nie je praktické používať väčšie počítače PC alebo Mac. Pravdepodobne ich používate bez klávesnice a myši, namiesto nich využívate navigáciu pomocou dotykového rozhrania," píše vo svojom blogovom príspevku Kirk Koenigsbauer z Microsoftu.

Microsoft v súčasnosti pracuje na dvoch nových verziách Windows Office - jedna je zameraná na dotykové zariadenia, druhá, známa ako Office 2016, je určená pre tradičné osobné počítače. Obe verzie majú byť vydané v priebehu tohto roka.

Najväčšia časť zisku spoločnosti pochádza práve z Office a Windows, napriek tomu prejavuje čoraz viac ochoty ponúknuť svoje hlavné produkty zadarmo v tých oblastiach, kde má menší podiel na trhu, ako sú telefóny a tablety.

Aj Windows 8.1 s Bingom ponúka firma zadarmo pre zariadenia s malým displejom, no tu definícia malého zariadenia siaha len po uhlopriečku 9 palcov. Partneri Microsoftu umožňujú aj bezplatné ročné používanie Office 365 na niektorých zariadenia s malou obrazovkou. Spoločnosť v týchto dňoch rokuje s výrobcami androidových zariadení, ako sú Samsung, Dell a ďalší, o predinštalovaní niektorých aplikácií Microsoftu na ich zariadenia.

Ako objasnil zástupca spoločnosti, nová politika sa vzťahuje na mobilné verzie aplikácií Word, Excel a PowerPoint pre iOS a Android a čoskoro aj na Windows 10. Neplatí to pre desktopové verzie Office, ako je Office 2013 či nadchádzajúci Office 2016.

Zdroj: recode.net


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá